Hak Adalet Nedir?

bilmezdim bizim evde böyle şeyler düşünüldüğünü ya da insanın başına geldiğinde anlamıyormuş :(
babamdan kalma arsa vardı dün malesef sattık :( hakkımı istedim çünkü ilk defa babamdan kalma hak benim oluyordu.. Köyden kalan haklarımı abimdir diyip ona verdim düşünmedim hiç zannettim ki evdekilerde görür bunu , anlarlar. Babamdan kalan tek şey dün sattıgımız arsaydı, sattık. bende hakkımı düşen payımı aldım. ama evdeki halam (Kendisi bekar bizimle kalıyor.) ona bile göz koymus olmalı ki arsadan kendi hakkını abime vermiş onunda vergi borcu çıkmış o borcu benm payımdan kapatmak istedi. Dayanamadım artık patladım bende kendi hakkını bana mı verdinki cezasını ben ödüyorum dedim. yuh artık ya dedim bir kerede olsa ağzından duymadım ya dedim sürekli benden alma abime verme derdindesn öyle söleyip duruyosun dedim. Kötü oldum ya iyiliğimizi istiyormuşta falan da besle kargayı oysun gözünü de. Dedim iyiliğimi istemende şüphem yok beni anlamıyorsun abi dedim sen anlıyorsan sıkıntı yok. daha da söyleyeceğim birşey yok dedim. Sustum.. Abimde bende kalan parayı istedi neymiş araba alacakmış şuanki bulundugun arabayı sat dedim kimse kbakmasın dedim.. İşin ilginci hem kendi hakkı var hem halamn hakkı onda hemde annemin bir de gelmiş hala bendeki hakkı istiyo. Yeter ama artık ya cidden yeter.

Güncellemeler:
ağrıma giden kısım para kısmı değil.. Düşünülmemek yalandanda olsa halamn ağzından hakkımı savuldugnu görmek görmeyınce tuhaf hissediyorum kendmi. sorsan seviyo ediyo ama insan benm olmayan seyın cezasnı nie ödememi ister..

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Hak ve adalet eski toplumlarda kimi zaman yaşanan bir kavramdır.
    günümüzde nadiren de olsa görülebilmektedir.
    ama çok nadir gördüğümüz için tasvirini yapmakta zorlanıyoruz.

0|0
    0|0
  • verme sakın boş ver

0|0
    0|0
    • vermedim zaten. vermeyide düşünmüyorum kötuysem kötuyum bu saatten snra ama 1kurus dahi işlemez artık..

• Abini çok şımartmışlar

0|0
    0|0
    • evet ama bu yinede 2kardesz bana böyle davranmasını gerektrmzki. Tek o var çnkü..

• Sen hakkını kimseye yedirme. Kimsede kusura bakmasın kardeşin olarak sana yardımı dokunacağına kötüğülü dokunuyor...

• anlamıyorum. 90kusur parası var bendeki 10kusurude istiyor. neymiş ödeyecekmiş snra dedim ödersn sonsz güveniyorum ama kbakma abi dedim zamanı gelir iste hepsi senin olsun ama şu an bende kendmi güvence altna almak zorundayım..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...