Ukraynalı arkadaşımın türklerle ilgili yorumu ne düşünüyorsunuz biraz uzun oldu ama?

çocukluğından beri burada yaşıyor, burayı seviyor, ama rahatsız olduğu çok şey varmış. bu yorumlar hakkında görüş paylaşırsanız sevinirim. (onun ağzından yazıyorum)

1- Türk kızlarının güzel kızlara tahammülü yok, bir güzel görünce hemen bir açığını bulmaya çalışıyorlar. Kendilerini bu şekilde mutlu ediyorlar. Güzel kızların açığını bulmaya uğraşıcaklarına kendi açıklarını kapatmaya uğraşsalar daha iyi olur.

2- Türk insanının eleştirilmeye tahammülü yok. Hep kendilerini en yüce en asil ırk görüyorlar. Sürekli Türk en güçlü gibi sloganlarla kendilerini gaza getiriyorlar. Evet tarihteki en güçlü milletlerden biriydi Türkün gücü diye bir şey var bu doğru, ama yanlış zaman. Artık devir teknoloji deviri, insanlar kimyasal silahlar üretiyorlar, güç kavramı artık yok. Bu sloganlarla kendilerini gaza getireceklerine teknoloji ile kendilerini geliştirmeye çalışsalar çok daha iyi olur. Ama ben bunu söyleyince "ırkçı" oluyorum. Bana saygı duymuyorlar, düşünseler haklı olduğumu anlarlar.

3- Türk kızları çok cıvık hiç olgun değiller, Gülerken tüm dişlerini gösteriyorlar. Özellikle masada yakışıklı biri varken sesli kahkaha atmaları rahatsız edici. Çok gülüp çok konuşuyorlar buna da Türk kızı sıckkanlıdır diyorlar bu skanlılık değil. Ağırbaşlılığını koruyarakda sıcaklığını yansıtabilir bir kız. Mesela Ukraynadan arkadaşmı tanıştırınca "Ay mavi gözlü, ay sarışın" diyenler oldu. Hatta göz rengini çekmek isteyen bile oldu. Numaralarını verdiler, arkadaşım bir tanesine tatlısın dediği için o kız evlenme hayali kurmuş, ben böyle duydum umarım ciddi değildir.

Güncellemeler:

5-Türk erkeğinin üstüne kesinlikle çok düşülüyor. Kadın evlilikte fazla ödeme yapmıyor tüm yük erkekte kalıyor. Birlikte bir hayata devam edilecekse birlikte para biriktirilmeli. Erkek kadar kadın da ödeme yapmalı.

6- Türk erkeğinin yabancı kızlarına zaafı var. Bu bazen sinirbozucu oluyor çünkü bir ilişki kurunca acaba ukraynalı arkadaşımla tanıştırsam ona da zaafı olur mu diye düşündürüyor.

7- Suriyeliler konusunda Türklere gerçekten anlam veremiyorum. Türklerin bir çoğu suriyelileri sevmiyor, internette hakaretler küfüeler okuyorum dilencilere tekme atanlarıda gördüm. Ama başka bir ülkede Suriyelilere kötü muamele yapılınca direk kınıyorlar. Halbuki kendileri de onların aynısı.
8- Burada yazın koreliler dövülmüştü. "biz çinli sanmıştık" demeleri Çinli olması dövme hakkını mı veriyor. Ülkenizi tanımak gezmek için gelen yabancılara bu şekilde davranılamaz.

0|0
12|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bunları bilmek için Ukraynalı olmaya gerek yok. Yıllardır söylüyorum ben bunları bir Türk olarak. Yürüyen ego Türk milleti, sürekli şişirilmiş fakat içi boş bir teneke.

0|0
    0|0
    • bende diyorum da millet kabul etmiyorki

• Etmez tabii ki. Kötü şeyler duymak istemez, gerçekleri duymak istemezler. Hayal dünyasında yaşıyorlar. Şöyle dönüp bir ülkelerine baksalar, dünyadaki konumlarına baksalar, Türk'lerin ne kadar acınacak durumda olduklarını görürler. Dünyayı yöneten Amerikalılarda bu kadar ego yok inan bana...

Erkekler Ne Diyor 21

• Ağırbaşlılığını koruyarakda sıcaklığını yansıtabilir bir kız... Çok az var böylesi.

Yazılanlar aslında son yıllarda görülen aptallaşmış nesilleri anlatmakta. Mesela orada teknoloji denmiş, bu durum osmanlıda da oldu. Osmanlı duraklama devrini, eğer gücü olmasaydı yıkım devri olarak yaşayacaktı. Türk milleti, zekidir, çalışkandır denildi ama şu son nesillere bakarsak alakası yok. Teknolojide sefiliz. Din elden gidiyor denildi, ülke daha da batırıldı, daha da geriledi.

Türkleri anlatırken hep savaşçıdır diye anlatıldı. Ama savaşçılık sadece savaş meydanlarında olmadığını anlatan olmadı. Savaşçı kelimesinin anlamını sadece elde kılıç kalkan olarak gösterildi. Beyinlere böyle empoze edildi. Bilinçli bir insan tarihi okursa, o savaşçı kelimesinin nerelerde nasıl kullanıldığını anlar ve etrafına baktığında ne kadar da leş bir toplum olduğumuzu görür. Bizler aslında rasyonel insanlardık, o da elimizden alındı.

1|0
    0|0
    • çok haklısın valla. Zaten dedi ki liseyi burda okudum tarih kitaplarına bakıyorum akıllı insanlar hep ya sürgün edilmiş ya asılmış, iskan politikası uyguladığınız vatandaşlarınız sanıp ülkeye geri aldığınız bulgaristan yunanistn vs. göçmenleri oraların saf sa. lakları, batı bu ülkedeki aklı başında tüm insanları yollayıp balkanların sala k larını gönderdi, dedi bunun hakkında ne düşünüyorsun peki? belliki objektif bir yapın var ;)

• 2. dünya savaşını bilirsin. yahudiler kaçıyordu. Biz o zamanlar almayacaktık hiç birini ama birisi aldırttı o da universitelere profesör falan aldırttı.. Bu yıllardır olan bir şey. Mesela suriyeliler, almanya suriyelilerin en elit ve eğitimlisini aldı. Diğer ülkelerde aynısı ama sonra ellerinde olan virüs gibi görülen mültecileri bize gönderme kararı aldılar. Bizde nerede it kopuk varsa onları alıyoruz. Hatta kendi ülkemizde yetişen bilim adamlarını bile kaçırıyoruz. Ben klendimden biliyorum, bende beynen göç ettim daha geçen sene geldim Türkiye'ye. Çünkü ülkemizde beyniyle düşünen insanlar azınlıkta. Çok yoğun bir cehalet popüleritesi hakim. Bu sanatta çok açık ortada zaten. Ülkemizdeki sanata bakarsan ne kadar vasat bir ülke olduğumuz apaçık ortadadır.

• 2- Bu konuda kesinlikle haklı her erkek ortamında biz şöyle güçlüyüz biz böyle güçlüyüz. İsrali yeneriz Rusyayı gömeriz diye muhabbet döner. Bende deli olurum. Evet biz vaktinde çok güçlü devletler kurduk ama o zaman ordularımız çağın teknolojinie göre çok ileriydi. Millet kılıçla savaşırken biz tüfek kullandık. Millet tüfeğe geçtiğinde biz top kullandık. Aslında bu düşünce bizim eksiklerimizi görmeyi önlüyor ve ileri gitmemizin önünü kesiyor.

5- te de haklı

7- de haksız çünkü bu ülkede milyonlarca insan var. İnttenette edilen küfürlerden değerlendirme yapacak olursa. HZ Muhammede (S. A. V) de küfür eden var, Atatürkede küfür eden var. O zaman biz hem dinsiz hemde türklüğünden şüphe edilen bir millet oluruz.

Diğerlerini kızlarımız cevaplasın...

1|0
    0|0
  • Walla ucunda de kendine göre haklı. Irk olarak biraz fazla şovenizm var fakat hangi ülkede yok ki? Yalnız teknolojik ilerleme şart. Kızların davranışları ise maalesef doğru. . Bizdeki kızlarin güzelligi çok eşsiz kendine has olmasına rağmen inanılmaz bir özgüven eksikliği var, bu da gereksiz hareketlere yol açıyor. , bir de bir selam verince havalara giriyor, biraz denge sorunu var yani..

1|0
    0|0
  • Herkesi kapsamaz ama bazı noktalarda haklılık payı olabilir.

1|0
    0|0
  • Yazdiklarin8 screenshoot aldim, 3-5 gun okurum. Bu elestiriye tahammul edememe olayi bende de var ama asmak icin çalışıyorum. :) tesekkurler

1|0
    0|0
    • atlatması zor bir durum umarım başarırsın

• Umursamazlar davraninca epey basarili oluyorum 😆

• Girişlerinde %90 haklılık payı var ama ırkı kökeni ne olursa olsun bir birey doğru düşünceye sahipse bu sandıklarını yapmaz bu saydığım turknerkek katagorisinn hiçbirine duymuyorum o rahatszi olduğu turkiyenin kızlarını da Yanımda barindirmiyorum. Agirbaslilik önemlidir.

0|0
    0|0
    • Ayrıca 3. Cü maddeden güncellemesi 5 den başlamışsa 4 yok

• Bende Turkum ama o türk erkeği kategorisinde bir madde uymuyr bana. Asla suriyelerle ilgili tek bir hakaret kötü gorus yapmadm

• Ucuzu da var kalitelisi de var o ucuzlarla takılmış demek

3|0
    0|0
  • Bu aslında Türk insanının karakter yapısı sadece kızının değil.

Yıldırımlar yaratan ırk neydi şimdi ne oldu be? İnsan istemsizce üzülüyor.

1|0
    0|0
    • evet öyle birşey de söyledi

• kız çok haklı.

2|0
    0|0
  • Kiz hakli

1|0
    0|0
  • Ukrayna'da iş dolayısıyla yaşamış biri oalrak cevaplayayım.
    1-Ona kızlar cevap versin bir yorumumu yok.
    2-Dediklerinde doğru. kendilerin bizden aşağı kalır yeri yok. Özellikle erkekleri.
    3-yine türk kızları cevap versin bir yorumumu yok.
    4- nolu soruyu atlamışsın
    5-Ukraynalı kadınlar lükse Türk kızlarından daha düşkün. Türk kızı gerçekten severse ama hakiki çoğunluğunuz gibi dilde değil. Kuru ekmeğe bile razı olur. Ama Ukraynalı bir kız asla :)
    6-Azeriden malını, Çeçenden canını, Türkten karını atasözünü duymayan yoktur.
    7-Burada sıçmış sıvamış. siz gidin lviv'de ırkçılığın, yamyamlığın alasını görün. Doğu'yu bilmem ama Ege bölgelerindeki çoğu şehirdeki halk ukrayna halkından daha modern ve insana saygılıdır.
    8-Tabii ki dövme hakkını vermiyor ama Türkler kendilerine ş*refsizlik yapan ırka diş bilerler. Ukrayna'da ise Ukraynalı harici herkes dövülmeye müsait birer bireydir.

0|0
    0|0
  • 5 parmağın 5 ide bir değil.

1|0
    0|0
  • Aksaray da çok var Ukraynalı yanlış diyemem benim yabancı arkadaşlarım geliyor her sene çocukluk arkadaşlarım gelir annemi ve beni görmeye gezeriz hep onlarda kızlar konusunda aynı şikayetleri farklı şekilde dillendiriyorlar

1|0
    0|0
    • rus arkadaşımda olmuştu eskiden antalyada yaşadığım zamanlarda, o erkekti onada tuhaf geliyordu biraz cıvıklar diyordu ama kesinlikle kötülemek için değil. zaten rusyaya dönmüş

• Çift vatandaşım :D

• annen ukraynalı mı

• Vurdu gol olduuuu

1|0
    0|0
  • haklı olduğu çok konu var fakat 6. madde türk erkeklerini bu tip şeylere alıştıranda yine kendileri...

1|0
    0|0
  • Turk erkeklerinin çilesini yazmis adeta :D

1|0
    0|0
  • Bu arkadasin nerdeyse ben onunla tanisabilirmiyim :)

1|0
    0|0
  • Boş insanmış.

0|0
    0|0
  • bunu yazan Türk biraz da Özeleştri yapmış sadece ukraynalı olduğu inandırıcı değil.

1|0
    0|0
    • kıızın anlattıklarını ben yazdım anlatan ukraynalı ben değilim. katıldığım noktalar oldu merak ettim sizlerinde görüşünüzü

• bu kiz bekarsa ve yasi 25 üzeriyse ben talibim :D

0|0
    0|0
    • 22 yaşında çok güzel kız çok eleştirilmiş biraz dolmuş :D

• tamam 22 de olur onlar zaten büyük gösteriyor :)
      Kizcagiz hakli napsin ya. Bu bizim türkler heryerde problem arkadas. Kendi ülkemizde bile bizi begenmiyorlar :D :D
      Halbuki biz destanlar yazmis koca imparatorluk gecmisi olan melek gibi insanlariz :)

Ismi ne o arkadasin? sen bana yönlendir onu bir zahmet :)

• bende mavi gözlü Sarışınım daha numarasini veren görmedim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• 1. Çoğu kız, kız kızayken ya da kendi kendilerineyken güzel bir kız gördüğü zaman güzelmiş der. Yanlarında karşı cinsten biri olduğu zaman o "güzeli gömme" kısmı devreye giriyor çünkü erkekler ağzının sularını akıta akıta öyle bir üzerine düşüyorlar ki, Türk kızları da adamı elden kaçırmamak için güzele kusur üretiyorlar.
    2. Tamamen haklı. "Klavye delikanlısı" tabir ettiğimiz kesim çoktur bizde. Bunun nedeni de tarih içinde "Türk güçlü, Türk yönetir, Türk asildir vs vs" olguları olmasına rağmen toplum olarak hiç birine sahip değiller şu an. Erkekliğe. ok sürdürmemeye çalışırken rezil olmak bu da işte.
    3. Gülerken tüm dişlerini göstermek cıvıklık değildir. Neşesi çoktur denir. Hatta gülmek genel olarak cıvıklık değil, ne güzel neşeli insanlarız işte. Türk erkeklerinin genel profiline bir baksın önce, sonra Türkiye'nin genel durumuna baksın, ondan sonra anlar "yabancı biriyle evlenip yurt dışına çıkabilmenin, buradan uzaklaşabilmenin" ne kadar cazip bir seçenek olduğunu.

1|0
    0|0
    • Ayol eki de varmış. Dur.
      5. Türk geleneklerine baksın. Eskiden kadının çalıştığı mı varmış sanki? Para dediğin erkekten gelirmiş. Benim anneannem bu şekilde evlenmiş, kendi böyle gördüğü için kızını bu şekilde evlendirmiş, şimdi benim annem de kendi annesinden böyle gördüğü için beni böyle evlendirecek.
      6. 3. maddenin erkek versiyonu. Abazalığı da ekle.
      7. Hassas konular. Benim abimin 7/24 çalışarak alamadığı parayı hiç bir şey yapmadan kazanıyor. Neden Türkiye hep kucak açıyor? Ukrayna neden yardım etmiyormuş, kendi himayesine almıyormuş tüm Suriyelileri?
      8. Haklıdır. Esnafın gerikafalılığı.

• Haklı. Sıcak kanlı olmak başka insanlara karşı samimi davranmaktır, seviyesiz değil..

1|0
    0|0
  • 1. Madde hariç katılamayacağım.

1|0
    0|0
  • Malesef haklı diyorum.

1|0
    0|0
    • Azerbaycan'dan Türkiyeyi nasıl tanıyabiliyorsunuz?

• @grandcannon41 Ben iki kez İstanbula gittim, bir defasında bir ay kadar yaşadım orda. Ayrıca, ablam orda yaşıyor, o da bazı şeyler anlatıyor. Hem türklerin düşüncelerini sanal alemde de öğrenmek mümkün. Örneğin, bu sitede türk erkeklerinin yabancı kızlara zaafını, süriyelilere karşı fikirlerinizi, türk kızlarının çoğunun olgun olmamasını vs. görmek mümkün. Tabii bu söylediklerim hepsine ait değil.
      Yanlış anlamayın, ben bunları türkler hakkında kötü düşündüğüm için söylemedim, sadece böyle olmasına üzülüyorum. Çünkü Türkiye türkleri kendi milletimden sonra bana en yakın olan millet.

• Git o arkadasina soyle zamaninda türklere ne kadar iskence etmisler o cınli o.. lari iyi mi kendi irkina bisey olmadi diye bize camur atmasin Şu an bile kucucuk bir turk cocugu tekmeleyip gulerek hayvanlara iskence eden anne karninda bebeklik surecini tamamlamamis ceninden corba yapan fazla cocuk yapanlari kısırlastirmaya zorlayan bir ulke bir cinlinin benim ulkemde isi yok dovmek dgil karsima cikarsa gozumu kirpmadan öldürürum turk kizlari diye bir genellemeyide kabul etmiyorum o her ulkede olacabilecek gevsek kizlari tarif etmis evlilikte erkege para konusunda cok yukleniliyor demis ama ben karimi calistirmam diyen erkek cogunlugunun haddi hesabi yok bilip bilmeden yorum yapmasin o arkadasin bunuda okut bir zahmet

0|0
    0|0
  • ukraynalilar vs guzeller ancak hepsinin disaridan goruntusu cok soguk, bazi dediklerine katiliyorum bazilarina katilmiyorum. guzel kiz goren direkt ayy mavi goz mu iyy makyaj guzeli o vs diyor bu dogru ancak turkun gucune laf edemez

0|0
    0|0
  • Her milletten türlü türlü karakterlerde insan çıkar. Ben milliyetçi bir yaklaşım yapamıycam. Yok Türkler böyle İngilizler şöyle diye. Çünkü eğer öyle yaparsam Rus kızlarının da binbir türlü eleştirilecek tarafları illa ki çıkar, ki o topa hiç girmek istemiyorum. Özetle, genelleme yapmak yanlış. Ha şuna katılırım, evet Türk ırkı asil bir ırktır ;)

0|0
    0|0
  • Turk milletini cekemeyen biri daha

0|0
    0|0
  • yanlız arkadaşında fazla kıskanmış o kızları gibi gözüküyor :D madem bu kadar gıcık oluyor ülkesine dönsün :D

1|0
    0|0
  • Bu tahmuln meselesi sadece türklerde yok bunu sadece diğer ülkelerin dzi dilimlerinde bile görebilirsiniz bu bütün kızların DNA yapı taşında var.

0|0
    0|0
  • doğru söze ne denir bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • Komik ama hepimiz böyle değiliz sonuçta arkadaşın yaşadığı tecrübeleri paylaşmis

0|0
    0|0
Yükleniyor...