Çıldırmak üzereyim. Yardım edin?

SGK GSS diye bir illet cıkartmışlar hayatımın içine sıçtı. Liseyi bitirdim. 2000 tl borç çıktı. Gittim gelir tespiti yaparak bunu 100 TL'ye indirdik ödedim. Çalışmaya başladım yine sigorta borcum çıktı gittim yine sildirdim. 3 ay önce böbrek taşım olduğunu öğrendim her gün hastaneye gittim her gittiğimde sgk borcunu öde gel dediler. 1 haftada 4 defa 64 tl ödedim. Üniversiteye hazirlanıyorum. Çalışmadığım her gün için devlete borclaniyorum Şu an 486 tl borcum var. Hiçbir saglik sektöründen yararlanamiyorum. Dişime Kanal tedavisi lazım ve Şu an boğazlarım sis. Evden çıkamıyorum benim her ay 64 tl ödeme gücüm yok. Bunu Kaymakamlığa da sigortaya da bildirdim kimse birsey yapamıyor. Yardım edin ne yapmam lazım

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• gerekli yerlere de gitmişsin.. kaymakamlık hallediyor. gelir tespitin dedikleri limitin altında kalıyorsa yeşilkart veriyorlar. ben çalışmıyordum eşimde askerdi bana verdiler ve her ay ödemem olmadı. sadece reçeteye belli ödeme yaptım. okusan ödemezsin. ikametgah adres olarak ailende gözüküyorsan ailenin de geliri limitin üstündeyse vermezler. tabi mal mülk de olmayacak üzerinizde. senin gibi olan çok var. millet bir bakıyor e-devletten borç çıkıyor. Allah yardımcın olsun. kaymakamlığa git devamlı ama sen.

0|0
    0|0
    • şu an babam sadece emekli maaşı alıyor ve başka çalışan yok evde. 1100 tl kime yetecek. Mal varlığı da yok.

• Yok bu devlet yaşam veğrisi şu vergisi hava vergisi düşünme vergisi hayat vergisi vergiye bile vergi alan bir devlet ne beklersin

• vallahi haklısın kardeşim. nereden vergi alacaklarını şaşırdı devlet. HAKLISIN ne diyeyim...

En İyi Erkek Görüşü

• 1310 tl GSS borcu
    513 tl de gecikme zammı borcum var benimde
    Yararlanmadığım bir hizmetten benim haberim olmadan borç çıkmış ödemeyi düşünmüyorum..

0|0
    0|0
    • Ödeme kardeşim biz gibi enayi olma sen.

• Ekmek dahil herseye de zaman yaptılar. Nasıl olacak.

• Kaşıkla verdiler kamyonla geri aldılar

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Gelir testi yaptirdiysan borç yazar ama ayni zamanda bakilirsin. Ben unv mezunuyum. Gelir testi yaptirdim. Borcum birikiyor af çıkacağı muhabbetine yatirmadim ama hastaneden bakilabiliyorum.

0|0
    0|0
    • Hiçbir şeyden yararlanamiyorum. Bu GSS yi çıkaranın allah belasını versin. Çolugundan Çocuğundan çıkar inşallah.

• Ortada ki sorun şu. Devlet işlerindekiler işini düzgün yapmıyor. Gelir tespiti benim borc odemeyecek çıkması gerekirken 64 tl borç ödüyorum en az 5 defa hem sgk ya hemde kaymakamliga gittim itiraz belgesinde de bulundum.

• Gelir testinde yanlışlık varsa o baştan sıkıntılı ama benim dediğim bana borç çıkıyor ben 6 aydır ödemiyorum ve bakılmaya devam ediyorum. Ben bunu gelir testini sgkya teslim ederken bizzat sordum. Ben bu borcu ödemesem de bakılır mıyım dedim bakılırsın ama faiz işler dedi. Sen SGK'yı ara direkt.

• Nufusunun bulunduğu evin gelirine gore giyat belirliyorlar kisi basina duzen miktan bir miktar paranın üzerindeyse ona oranla senden sigorta vergisi aliyorlar ve sende vermek zorunda kalıyorsun. Gelir testi yaptirdiktsn sonra evine bir memur gelmeli ve gercekten ödeme gücün yoksa rapor yaziyor ve seni yesil kartlı yapiyorlar. Anladın mı? Sonradan ise girmen falan mevzuyu uzatmiş.

0|0
    0|0
    • Şimdi ben gelir tespiti yaptırdım. Babamın sadece 1100 tl emekli parası var. Başka parası yok. Kimsede calismiyor. 3 kisiyiz gelir olarak cok az bir miktar düşüyor. Bu devlet Suriye'dekilere baksın.

• Ben böyle sistemin içine edeyim

0|0
    0|0
    • Bende boyle sistemin içine edeyim. Ogrencilerden , emekliliğini bekleyenlerden herkesten vergi vergi vergi. O millet vekillerine verilen maaşı yoksullara dagitsa aç kalmaz türkiyede

• Bu ülkeye maddi gelirin %80i normal işçiler getiriyor. %20 sini zenginler.
      Peki bu parayı kim yiyor. %20 sini fakirler.
      %80nini zengin olan. kesim. bazen turk olmaktan iğreniyorum.

• Türkiye'de %5 lik kısımın geliri %95 lik kısmın gelirine denk geliyor. Kimse adaletten bahsetmesin
      Ayrıca direkt alınan vergi (gelir vergisi kurumlar vergisi Vs) %31 iken dolaylı alınan vergiler %69 Buda demektirki halkı eziyor devlet

Yükleniyor...