İnandığınız bir din var mı? Varsa neden onu seçtiniz anlatır mısınız?

Bunu herhangi bir tartışma için sormuyorum. Sadece kim neler düşünmüş biraz daha ayrıntılı bilmek istiyorum. Belki aynı düşüncelerden farklı sonuçlar veya farklı düşüncelerden aynı sonuca varmışsınızdır. Belki de tamamen farklı düşünmüşsünüzdür.
Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

0|1
12|15

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yaratan yaşatan yöneten demektir. Diğer dinlerde bu bağlamda bir tartışma vardır.
    Hz. İsa Tanrı'nın oğludur 3 tanrı falan denilir.

Şimdi mantığa vurursak Allah yaratmış yaşatmış ve yönetiyor. Bu görevlerin üçünü farklı varlıklar yapıyor olsaydı aralarındaki tartışmayı kim sonlandıracaktı. Sadece bu basit mantık bile islamın doğru din olduğunu açıkça gösteriyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman bir ailede doğdum. Din konusunda hiç bir zaman baskı kurmadılar üstümde, istediğime inanmakta her zaman özgürdüm. Çok uzun süre ikilemler yaşadım. Dinleri, dinlerin tarihini araştırdım. Deist olduğumu fark ettim.

Uzunca bir süre inancım sorulduğunda her zaman deistim dedim. Ondan sonra tekrar açık, ön yargısız bir zihinle İslamı araştırdım. İnanmayı denedim, gerçekten denedim. Aklıma takılan konular için açıklamalar bulup pürüz bırakmamaya çalıştım. Sordum, okudum ve araştırdım.. Fakat olmayınca olmuyor, zorlamamak gerek. Mantığıma yatmayan bir şeye inanamıyorum.

Sonuç olarak deizmde karar kıldım, fakat eskisine nazaran tek fark.. biraz daha pandeizme kaymış olmam.

2|0
    0|0
    • asıl mantıksız olan deizm. sen sadece tanrı olduna inanıyosun peygamberleri vahiyleri reddediyosun inanmayabilirsin ama sakın islam dini ile deizm i kıyaslama boğulursun. islam dini her soruna cevap verebilir ama deizm veremez. En önemlisi, inanmak, nasip işidir, hidayet işidir. Allah, hidayet ettiyse bir insan inanır ve inancını yaşar. Değilse küfür bataklığında boğulur gider.
      “Ah bir inanabilsem” der de, inanamaz.

• Cevap bile vermekle uğraşmayacağım ama.. kıyaslamak nedir zaten hangi beyin ürünü bu söylemler? Biri inanç, diğeri din.. yani farklı şeyler, nesini kıyaslayacağım bu durumda? Boğuluyormuşum da bilmem ne blabla.. insanları bu kafa yapınız yüzünden dinden de soğuttunuz zaten.. engelliyorum iyi günler. :)

• Sonuç olarak, moneteizmsin asjdjd :))))

Erkekler Ne Diyor 14

• Bana göre "din; insanların nasıl yaşaması gerektiği sorusuna cevap veren ve bir nevi insanın kullanma kılavuzu olan, emir ve nehiylerdir. Ve de ilâhî orjinli olmalıdır, bu kaideler."

Bu durumda da geriye, ilâhî orjinli olan 4 dinden birisini seçmek kalıyor. Ve ben de son sürümü olan İslâmı seçtim. Şükürler olsun Rabbim'e ve O'nun emir/nehiylerini bana ulaştıran Efendimize sonsuz salavat'lar olsun...

1|2
    0|0
  • Öncelikle Allah'a inanmayı seçtim.. Etrafa bakıp inceleyince bir yaratıcının var olduğu bariz belli..
    Din konusuna gelirsek, İslam'ı ben seçmedim, doğuştan aileden geldi.. Ama aklım ermeye başladığı yaşlardan itibaren Müslüman bir ailede doğduğuma memnun oldum.. Çünkü İslam son din, ve dolayısıyla geçerli din..

1|0
    0|0
  • İslam dini. Çünkü en mantıklı din. tabi emevi kafasından bahsetmiyorum gerçek islamdan bahsediyorum.

1|1
    0|0
  • Allah'tan başka kimseye inanmam.
    Sebebi : Allah toprağa bile can vermiştir.

1|1
    0|0
  • Elhamdülillah Müslümanım. Çünkü Müslümanlığın bana kazandırdıkları var. Zor değil. İstediğim yerde ibadetimi yapabilirim ve istediğim yerde dua edebilirim. Dualarım kabul oluyor bu da beni bu dine daha fazla bağlıyor. Derdim dualarımın kabul olması değil aslinda. Temelde yatan sebep Allah korkusu. ☺

1|0
    0|0
  • İslam

1|0
    0|0
  • islam dini gerçek okursan bu yaplan haksızlıklar hepsini yasaklar aracı yoktur ve ünyada islam ülkeside yoktur

1|0
    0|0
  • Secmedim dogustan musluman dogdum. Din degistirmeyi dusunmuyorum. en dogru dinin bu oldugu kanaatindeyim.

1|0
    0|0
  • hayır yok

1|0
    0|0
  • Islam cunku hosvoru dini

1|0
    0|0
  • Türkiyede seçme şansın yok maalesef. Direk basıyolar kimliğe

1|0
    0|0
    • O sadece görünürde bir şey insan ne olmak istiyorsa seçer ve değiştirir.

• Bizim toplumda tek din kabul görüyor. Hatta tek mezhep

• Tek din olsaydı şimdiki herkesin farklı din hevesi ney? Mezunum ama bazı sınıflarda din dersinde daima farklı inanışlar olurdu, baya konuyu eni konu tartışırlardı.

• İslam. Anlatamam şimdi işim gücüm var.

1|0
    0|0
  • hamda olsun Müslümanım ve öyle ölmeyi de nasip etsin mevlam

1|0
    0|0
  • site abaza dolu cogunun derdi başka kim bunları düşünür burda, yüzde 90 sözde inanclı :D

1|0
    0|0
    • Öyle olsada bir düşünceleri vardır, yok mudur? 😕 inancı olmamakta bir fikir

• Bence artık herkes sorgulamaya başladı yavaş yavaş☺

• Yüzyıllar sonra evet :)

Kızlar Ne Diyor 11

• İslam, müslüman doğmuşum sonra baktım diğer dinleri falan araştırdım gayet bana samimi mantığıma uygun geldi ve değiştirmedim, ama hiç sevmediğim bir dini sorarsan yahudilerden. Irkçı gibiyimdir biraz pek sevmem tandıığım tüm yhudilerde pisliğin teki çıkınca iyice antipatikleşti :)

1|0
    0|0
    • Karşına fazla aynısı gibi çıkmışsa sende haklısın, yinede önce yargılı olma derim☺

• İsraile bakıyorum, sonrada 7 8 yahudi tanıdım vicdan denen birşey yok, o yüzden banada iyice antipatik geldi avrupada doğup yaşayanlar belki daha iyidir bilemem ama işte tanıdıklar öyle çıkınca iticileşiyor :)

• Ee yani biraz önyargılı gibisin ama tabi yaşanmışlığın öyle olunca ne diyim ki☺

• Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.
    Selamünaleyküm ilk önce.
    Ben yaşadığım şeylerden dolayı Allahımın beni büyüttüğünü düşünen bir kulum. Allah inancı olmayan insanlara bir saygısızlık yapamam ama evrene baktıkları zaman bir Yaratıcı olduğu bariz ortada.

1|0
    0|0
  • Dinim islam , peygaberim Hz. muhammed, kitabim kurani kerim .. cok sukur elhamdulillah🙏

1|0
    0|0
  • İslam samimi, ruhani ve kudretli geliyor diğerlerinde hep maddecilik cinsiyet ve kusur var.

1|0
    0|0
  • sorgusuz sualsiz İslam :)

1|0
    0|0
  • Sünni. Olması gereken

1|0
    0|0
  • İslam.
    Her yönüyle düşündüğümde inanmamak aptallık.

1|0
    0|0
  • islam

1|0
    0|0
  • ailem müslüman ve bu inanç üzerine yetiştirildim. Ancak belli bir yaşa geldiğimde sorgulamaya başladım. Gerçekten doğru mu...
    kendimce baya araştırdım halende devam ediyorum. Ve bulduğum bilgiler, sonra başıma gelen bazı olaylar doğru yolda olduğumu gösterdi. Tabi bunu yaparken sadece İslam'a değil diğer bazı dinlerede baktım

1|0
    0|0
  • Hristiyanliga. İnaniyorum ben bu dini sectiysem kimse beni yargilayamaz...

1|0
    0|0
    • Seçebilirsin, sadece fikirleri görmek istedim☺ Benim de bazen garip yargılarmış gibi söylemlerim olur tabi o anlık bir şey, herkes seçiminde özgürdür.

• kafam çok karışık işin içinden çıkamıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...