Babası ölen birinin bu şekilde davranması normal mi?

Pazartesi günü okulda resim cekiyordum çektiğim resmi bir aradasima attım ve nerde kaldin okula gelmicek misin dedim. Oda babam öldü hastanedeyiz dedi. Çok şaşırdım şaka falan sandım ciddi misin dedim. Evet dedi okadar rahattı ki. Bütün sınıf toplandik yanına gittik hepimiz ağlıyoruz ama o gülüyor kızlar neden konusmuyorsunuz ,üzülmeyin olacağı varmış olmuş dedi. Sadece babasının selası okunduğunda ağladı. Neyse ertesi gün okula geldi ya normal değil müzik açıp dans ediyor gülüp egleniyor. Hiç bir şey olmamış gibi yapıyor. Benim babam olseydi ya ben hayattan kopardim. Bu yaptığı normal mi?

0|0
23|17

En İyi Erkek Görüşü

• psikolojik sorunlarımı var ki

0|0
    0|0
    • Ya bilmiyorum anlamıyorum adamın daha 40 . bile çıkmadı.

• çok kötü olmuş :(( valla benim ablamın bir arkadaşının babası ölmüştüde kız günlerce hayattan kopmuştu. bence normal değil öğretmenlerinizlede konuşun o kıza dikkat edin.

• Yanından ayrilmiyoruz zaten. Sevgilisi her şeyi onun o da onun yaninda

En İyi Kız Görüşü

• normal değil. ama bır de onun içine sormak lazım. yalnız kaldığı geceleri. ben de kaybettım yakın zamanda. ben de mesela babamın konusunu bıle açmıyorum kımseye. dile getırmıyorum. çunku o zaman boğazıma bır yumruk oturuyor. belkı o da bunların arkasına sığınıyordur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İnsanoğlu bazen girdiği şoktan dolayı psikolojisi çok farklı olabiliyor.
    Ben, çok sevdiğim anneannem öldüğünde gülmüştüm.
    Belki de arkadaşının davranışlarının farklı olma sebebi de böyle olabilir.
    İkinci bir sebep de,
    babasından çok zulüm görmüş ve ölümü sanki onu rahatlatmış gibi de olabilir.
    İnsanların ölüm sırasında ne yapacağı belli olmuyor.
    Tanımasak bile Allah rahmet eylesin.

0|0
    0|0
  • İnsanların acıyla baş etme yöntemleri farklılık gösteriyor. Kimisi elden ayaktan kesilir yemek yemez sürekli ağlar vb , kimisi acıyı hayatın bir gerçeği olarak kabul eder ve ağlamanın birşeyleri değiştirmeyeceğini bildiğinden ona göre davranır. Tabii şokta da olabilir kişi. Ya da olmamış gibi davranarak olayı kabullenemediğinden garip davranışlar sergileyebilir. Birçok faktör var.

0|1
    0|0
  • pıskolojık bı durum bu canısı sonra sonra anlıcak sımdı ılk anlarda ınsan ne yaptıgını bılmez bende araba yıkamısım sonra kendıme geldıgımde ne yapıyorum ben dedım yanı uzerıne gıtmeyın yanında olmaya calısın dıslamayın sakın ok

2|1
    0|0
  • Sevmiyordur babasını kurtuldum kafasında dır. ya da olayın şokunda olabilir. Ölümün vermis olduğu yokluk acisi bir anda ortaya çıkmaz zamanla saplanir kalbe, akla, ruha..

0|0
    0|0
  • normal değil..
    ama kimsenin içinde ne yaşadığını bilemeyiz..

0|0
    0|0
  • Kiza dikkat edin; intihar haberini almayin.

0|0
    0|0
  • Sonra sonra üzüntüsünü hissedecektir. Kınamayın; destek olun...

2|0
    0|0
  • Hiç normal değil dikkat edin derim ona

0|0
    0|0
  • Zaman'ı gelince anlar ağlar şimdi umrunda değil sanırım

0|0
    0|0
  • Şoka girmiştir kolay degil

0|0
    0|0
  • Şoka girmistir o

0|0
    0|0
  • Kaç yaşında bu kız 14-15 yaşında çocuk sanırım olayların farkında değil.

0|0
    0|0
  • Baba var baba var. Babam ölsün diye dua edenler var :)

0|0
    0|0
  • Ya üzüldüm benim babam ölse ne ağlarım ne gülerim

0|0
    0|0
  • Babasina cok bagimli degil demekki insan babasini sewmezmi cok tuhaf

0|0
    0|0
  • Normal degil kafayi yemis o kiz kanks

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Normal

4|2
    0|0
  • Babası oldüğünden dolayı travma geçirmiş olabilir. Ve bunun etkisi bazen kişinin iće dönük acı çekmesi şeklinde olurken bazen de anlattığın gibi dışa dönük oluyor. Yadırgamamalıyız. Böyle şeyler olabiliyor. Arkadaşının ruh dünyası harap olmuş. Ona yardımcı olmaya çalış.

1|0
    0|0
  • Büyük sorunlari vardi belki de. ya da acisini disariya yansitip kendini acindirmk istemiyordur. İçinde yasadiklarini bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • Balatayi siyirmis hepten. Cok görmemek gerek.

0|0
    0|0
  • Babası ağır hastalık sonucu öldüyse kendini buna hazırladığı için rahat olabilir ya da yapısı öyledir, tepkisini o şekilde vermiştir.

1|0
    0|0
  • Anormal bir durum gibi lakin işin içine girmeden tam anlamıyla gerçekleri göremeyiz çok da yargılamamak gerek

0|0
    0|0
  • babasi kotu biridir belki

0|0
    0|0
  • Acısını bu şekilde yaşıyor herkes aynı tepkiyi göstercek diye bisey mi okudun sen icinde kimbilir ne fırtınalar kopuyor onun sizin elinizden tek gelen şey onun yanında oldugunuzu ona hissettirmek

1|0
    0|0
  • Şokta ya da olanların henüz farkına varamadı

0|0
    0|0
  • Adamdan cok cekmistir. Ilerde cok aglar.

0|0
    0|0
  • belki babasından şiddet görüyordur vb.

0|0
    0|0
    • Hayır az çok tanıyorum ailseni öyle insanlar değiller.

• kızın psikolojik sorunları vardır vb. senin bilmediğin birşeyde olabilir. özel hayatlarını tanımıyorsundur herhalde. yani babasından nefret edebilir vb.

• Duygularını gizlemekten yana demek kl, bende öyleyim.

0|0
    0|0
  • sakinleştirici içmiştir

0|0
    0|0
  • Anormal, dikkat etmelisiniz.

0|0
    0|0
  • kafayı yemiştir

0|0
    0|0
  • Acisini icinde yasiyor is baskalarina karsi dik ve guclu olmasi grtektigini biliyor

1|0
    0|0
  • ya psikolojisi bozulmuştur ne yaptığını bilmiyordur
    ya da babasından nefret ediyordur

0|0
    0|0
  • Demek ki babasını sevmiyormuş

0|0
    0|0
  • Travmatik atlatma nin farklı süreçleri var. Belki yardım almaya ikna edebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Herkes aynı şekilde yas tutmaz. Ayrıca ölenle ölünmüyor. Arkadaşın açısını yalnız başınayken dışavuruyor olabilir. Hemen yargılamanın gereği yok. Başı sağ olsun

0|0
    0|0
    • Bu bir yargılama değil. Onun hep yanındayiz zaten sadece bu yaptığı normal mi diye merak ediyoruz

• Ölenlerin arkasından yaşanan hiçbir şey normal değil ki öyle düşün 🤔 olsun ne güzel senin gibi onu düşünen arkadaşları var en azından 😊

• Psikolojisi bozulmuştur. Ve ona hastane de sakinleşmesi icin cok fazla ilaç vermişler belli o yüzden böyledir

0|0
    0|0
  • Bazı insanlar duygularını saklayabilirler yani hissettiklerinin tam tersi davranabilirler şu an böyle bir durumda olabilir ama ilerde daha büyük patlamalara öfke nöbetlerine psikolojik sorunlara neden olabilir. Psikolojik destek almalı en azından.

0|0
    0|0
Yükleniyor...