Günlük yazışmalarda sana en itici gelen yazım hataları, yanlış kullanımlara örnek verir misin?

Bir kelime yazar da gözündeki tüm itibarı yerle bir olur direkt bu nasıl bu kelimeyi böyle yazıyorken gelmiş buralara vs dersin ya işte onları konuşalım ki yapanlar artık yapmasın.. Örnek gerekirse "beyendim, eylence, gorecenmi..."

1|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Eksik yazan insanlara sinir oluyorum. O yuzden arkadaşlar benimle pek mesajlasmama taraftarı genelde ararlar. Arkadaş bunu akşam kaçta geleceksin dersin daha niye
    Aksm kcta glrsn sekilde yazarsin ki tuvalette zorlar gibi ayrıca ğ yi y olarak kullananlar, deyil, beyendim bunlar nedir la havle.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• onceleri cok dikkat ederdim karsimdaki yanlis yazdiginda gozumden duserdi resmen 😂Ama simdilerde daha anlayisliyim sanirim. her insanin bakis penceresi cok farkli ve ben farkli pencerelerden bakmayi cok seviyorum. x kisisi okumamis olabilir, turkce derslerine katilamamis, derslerini dinlememis olabilir ama onun da daha baska artilari vardir. ben o artilardan faydalanmaya bakarim. kucuk buyuk herkesten ogrenecegimiz seyler var.

Insanlarin hatalarini aramayi biraktim, kattiklariyla ilgileniyorum. kattiklari sey, bir cahille tartisilmamasi gerektigi de olabilir. bir profesorun bile bilmedigi bir sey de olabilir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Yanlış yazılan kelimeler bir yana, aslında bilerek yanlış yazılan ve kelimeleri söylenildiği gibi yazma eylemine sinir oluyorum. "Taam, geliom" vb. kelimeler bir yana bir de insanların "asasdfasdf" tarzında random gülme denilen şeyi yapmaları oldukça itici geliyor. Bu bağlamda, aslında yanlış yazılan kelimelerden ziyade bilerek yazan beyinlere sinir oluyorum. Lakin işin ironik kısmı, bazen bu kelimeler söylenmek istenen şeyi daha iyi anlatır duruma getiriyor.

1|0
    0|0
    • Yakın gelecekte alfabenin yerini emoji alacak ve hiyeroglif dönemine döneceğiz distopyasına inanmak zorundayız gibi maalesef..

• Haklısın sanırım. Düzgün ifadelerle fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim. Iyi geceler.

• Ben teşekkür ederim hoş sohbetin için. İyi geceler dilerim

• Noktalama işaretleri bir cümlenin akışını çok değiştirir. Hanımefendi 1 cümle yazmış ama noktalama işareti yok. Noktalama işareti olmadığı için cümlesini anlamadığımı söylediğimde, "şuraya, buraya virgül koy anlarsın" diyor birde at gibi sırıtıyor. Garip.

1|0
    0|0
  • Senin yazdıklarına ilaveten miğde kelimesini söyleyebilirim. Ayrıca tamam geliom gibi kısaltmalar da çok itici.

1|0
    0|0
  • De'yi Birleşik yazmak arkadaş 50 kere anlattilar bunu. Yanimda dayak yiyen sınıf arkadaşlarım oldu hatta ama yine ogrenememis millet

1|0
    0|0
  • Beyendim kelimesi. bir de "de da" ların birleşik yazılması.
    Bir de antepliler "Seninle gidelim" demez. "senden gidelim" der uyuz olurum :D

1|0
    0|0
  • vatsap fesbuk yazanlar bile var :D

1|0
    0|0
  • Yanlız (Yalnız)
    Herkez (Herkes)

1|0
    0|0
  • Herkez ve yanlız

1|0
    0|0
  • verdiğin örnekler zaten yeterli..

0|0
    0|0
    • Ooooo daha neler var.. Lütven, ingilç yazana rastladım bloglarda. Yani benimki devede kulak..

• ingilç yazanı hiç görmedim.
      Zaten eylendim, deyilim gibi yazanı görmem kafi.. Direkt uzaklaşıyorum

• kısaltmalar

1|0
    0|0
  • Baştan söyleyeyim yanlış anlama birini dediğimde aldığım cevap annesikim amcasikim amcasikim vs

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Nasıl gelmiş buralara dediğim bir kelime olmasa da "direkt" (sen de yazmışsın :) ) yazımı doğru kullanılmadığında düzeltme gereği duyuyorum.

1|0
    0|0
  • Herkez
    Deyil

1|0
    0|0
  • Herkez ve direk
    (Herkes direkt)

1|0
    0|0
  • sıkıcı kelimesindeki ı harfini i diye yazanlara kılım

1|1