Canli bombada ölmek kader midir?

Su haberi okuduktan ve video'yu izledikten sonra beni dusundurmeye yonelten bir soru cumlesi.

http://m.sabah.com.tr/webtv/yasam/umut-bulut-insallah-babam-imanli-sekilde-olmustur

Hani hukumeti elestirince vatan haini oldugumuz, ak trolleri ve ulkuculeri rahatsiz eden cumleler var ya hah iste mesele bu. Bu olayin sorumlusu hukumettir kardesim hic ceneni yorma.

Eceli gelmek nedir arkadas? Mesela hristiyan bir vatandas olarak dunyaya gelsek norvecte, finlandiya'da canli bomba ile ölür muyduk?

Bakin sayin c. baskanimiz 2010 yilinda ne demis?

Neyse zaten pkk ile masaya dedem oturmustu sonrasinda.

Bakin b. bakanimiz da ne demis ;

https://eksisozluk.com/ankara-saldirisi-sonrasi-oylarimiz-yukseliyor--4941848

Oylarimiz yukseldi demis. Neyse dememistir yahu bu da montajdir. Sizi mi kircaz aktrolller.

İnandirdilar. Alistirdilar. Soyledikleri her seye inandirdilar. Teroru, canli bombalari, kaderi, kismeti ulkeye alistirdilar.

Herkes cip takilmis robot gibi olmus anasinisatim. Soma'da maden faciasi oluyor. Bakan siritarak diyor ki ''kader, fitrat''

tecavuz oluyor. ''Fitrat''

canli bomba patliyor. ''Kader, ecel, ortadoguda bunlar hep olur''

ulan su memlekette bir cipsiz ben miyim mnk. Bana da verin bir cip takilayim sizin gibi.

Güncellemeler:
Canli bomba saldirisinda ölen siviller, masumlar icin soruyorum arkadaslar bu ölüm kader midir diye. Konuyu yanlis yerlere cekmeyin. Bazilari canli bombayi kastettigimi sanmis. O ölsün gebersin zaten kodugumun iti. Banane ondan.

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Ülkücüler senin ananı s. ksin. Ayrıca insanı ölümden tek koruyan şey ecelidir. Kimse aa dur bomba patlar bugün sokağa çıkmayayım bari düşüncesine girmezdi Ankara vahşetinde. Kader çok ayrı, devletin yapması gereken sorumluluk çok ayrı. Bence karıştırma. Evet engelleyebilirlerdi belki hatta bende çok kızdım hatta hepsine katil diyorum, ama o insanların da alın yazısı buymuş.

0|1
    0|0
    • Ben senin yedi sulaleni skeym mkodugumun orspusu

• saçma canlı bomba kaderini kendi seçmiş

0|0
    0|0
    • Guncellemeyi oku canli bombayi kastetmiyorum

• hıı hayır kader olarka bakmıyorum bunlara. kanı bozukların planları girişimleri yüzünden ölenlerin kaderi bu olama zolmamalı

• İntihardır

0|0
    0|0
    • Guncellemeyi oku canli bombayi kastetmiyorum

• @ByPoseidon Cinayete kurban gitmek de kaderdir ama

• Tamam cano senin dedigin olsun 😂

• Kader ne demek once onu ogren sonra hukumeti elestirdigin kadar teroristi elestir

0|0
    0|0
    • Al su parayi kendine biraz ot al

• Su zamana kadar hic bir secimde akpye oy vermedim ama bir dahaki secimlerde ayni boyle giderse verecegim insallah ;) neden biliyor musun? Senin zihniyetindekiler asla başa gelmesin diye :)

• @bigaripfelya helal ;) At gözlüklü bunlar ne desen anlamaz

Erkekler Ne Diyor 4

• Ölüm ve doğum kaderdir fakat şöyle bir nokta vardır: Aslında bunlar bize uyarı mıdır?

0|0
    0|0
  • Sacmalamissin orda o kisi olmese belki kaza gecircekti norvecte adam milleti taradı

0|0
    0|0
    • Nerden biliyorsun kaza gecirecegini? Birisi teror olayi birisi kaza. Ayni sey mi la. n cok normalmis gibi. Su an kac ulkede var canli bomba artik

• Gizliden laf atmak çok kolay :D

• ben su an paristeyim ve ölümden kil payi kurtuldum

0|0
    0|0
    • İyi aferin

• 5 ayda 3 kere patlama mi oldu? Hayir. Ee o zaman ne? Biz amerika miyiz mnk. Her konuda batiyi ornek almayalim dersiniz. Kotu bir sey oldugunda eee abd'de de oldu. bir karar verin batiyi ornek aliyor muyuz almiyor muyuz? 11 eylul'den sonra abdye elini kolunu sallayarak girebiliyor musun? Havaalaninda dotunde bomba ariyorlar. Bizim ulkeye bak suriyeli multeci kampi olduk mnk

• amerkinin iki siniri var senin nerdeyse 10 tane var biraz kafani çalistirsan kendin diyorsun 5 ayda 3 tane bunlar lojistik ve para destegini nasil aliyorlar neyse birlik olacaginiza birbirinizi yigin

• At gözlüklerini çıkar!

0|0
    0|0
    • Attigim linkleri oku mnk kim at gozluklu

• hee öyle mehape ve cehapeyide gördük

• Ya bir sie git yaprak

Yükleniyor...