Sizin için ahlak neyi ifade ediyor?

Sizin için ahlak neyi ifade ediyor?

2|1
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar bir dinleri olduğu için, ahlaka ihtiyaçları kalmamış gibi davranıyorlar.. Amin Maalouf

1|0
    0|0
    • "Gerçek ihtiyaçlar ile sahte ihtiyaçlar arasındaki ayrımın ortadan kalktığı tüketim toplumunda birey, tüketim mallarını satın almanın ve bunları sergilemenin toplumsal bir ayrıcalık ve prestij getirdiğine inanır. İnsan bu süreçte bir yandan kendini toplumsal olarak diğerlerinden ayırt ettiğine inanırken, bir yandan da tüketim toplumuyla bütünleşir. Dolayısıyla tüketmek birey için bir zorunluluğa dönüşür. İnsanî ilişkiler yerini maddelerle ilişkiye bırakır. Artık geçerli ahlak, tüketim etkinliğinin ta kendisidir."
      Jean Baudrillard

En İyi Kız Görüşü

• Pedofiliye hirsizliga tecavuze karsi cikmayi kendi istegi ile sevisen insanlari yargilamamayi, ister turbanli ister mini etekli olsun hicbir kadinin namusuna dil uzatmamayi, hicbir erkege sirf isteklerine karsilik vermedi diye iftira atmamayi asagilamamayi, baskalarinin yasantisina tercihlerine aile duzenine burnunu sokmamayi ahlak olarak goruyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ahlak, h-l-k kökünden, yani halk edilmek, yaratılmak kelimesinden gelir..

Ahlak, yaratılışa uygun hareket etmek anlamını taşır..
    İnsan yaratılış itibariyle, iyilik etmek, iman etmek üzere yaratılmıştır..

Kişinin ahlak seviyesi de bu yaratılışa ne kadar yakınlığı ve uzaklığıyla ölçülür..

En ahlaklı yaratılmış insan, şüphesiz Resul-u Ekrem (a. s. m)'dır.

Kişi ne kadar onun yaşamına, tavrına, haline yaklaşırsa o nispette ahlaklıdır..

#Vesselam

2|2
    0|0
  • Allah Rasülünü. sahabeleri, evliyaları.

Vede olmazsa olmazımızı ifade ediyor, vede hakkıyla uygulamaya çalışıyorum.

2|0
    0|0
  • Ahlak kişiye gore yapılandırmaya kalkılırsa cıvık olur herkes ahlakı kendine yontar işine geldiği gibi yanı bence ahlak vıcdanda başlar ve topluma gore değişir. Mesela yurtdışında falan bakıyorsun adam sevdiği kızı babasının önünde sapır süpür opuyor falan bana ters gelmesinin yanında turkıyede çoğu kız babasının buna musamaha göstereceğine inanmıyorum ahlak yapısı farklıdır toplumlara gore anlayacagın burada benim ahlak anlayışim kendime yapılmasını ıstemedıgım bir şeyi başkasına yapmamak olmalı ben buna ahlak diyorum

1|0
    0|0
  • ifade edemiyeceğim kadar belirsiz ama kesinliği net olan bişey

1|0
    0|0
  • Zeka olmayan yerde varlığından kuşku duyacağımız bir durumdur. Tıpkı din olmayan yerde ahlağın olamayacağını savunanlar örneğinde olduğu gibi.

1|0
    0|0
  • Toplum arasında eşitlik ahlak kuralıdır. Herkes eşit olursa ahlaksılık olmaz. Eşitlikten kastım gerçek eşitlik. Herkesin ayni arabasi herkesin aynı evi herkesin aynı telefonu vsvs. Bu yuzden gerçek Ahlak mümkün değil. Çunkü ahlak özneldir. Kisiden kişiye değişir

1|0
    0|0
  • Girdim İlim Meclisine,
    Eyledim Kıldım Talep.
    Dediler İlim Geride,
    İlla Edep İlla Edep.

1|0
    0|0
  • Ahlak Resullah S. a. vimdir ve onun sahabeleridir. Ahlak kurandır. Resulllahın ahlakıda kurandır.

1|0
    0|0
  • İYi bir yaşamın anahtarı

1|0
    0|0
  • Üç nokta

1|0
    0|0
  • başkasının işine burunu sokmamayı.

1|0
    0|0
  • Beyza?

1|0
    0|0
  • Anneden babadan mirastır

1|0
    0|0
  • Ahaksızlarda olmayan tavırlar

1|0
    0|0
  • Empati.
    Uygar insan ve uygar olmayan insan arasındaki çizgidir.

1|0
    0|0
  • Bir kaç cümle ile tanımlamak zor...

1|0
    0|0
  • insana gösterdigin saydı kadar hayvanlarada göstereceksin. dil din ırk mesheb cinsiyet ayırt etmeden hem fiziken hemde ruhen insanları üzmemek biraz degil bya devrik cumle kurdum

1|0
    0|0
  • geçenlerde öğlen namazına müteakiben cenazesini kaldırdık. son zamanlarda pey zayıflamıştı zaten.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Edep nedir diye arar sorarsan eğer; bil ki edep, ancak her edepsizin edepsizliğine sabır ve tahammül gösterebilmektir demiş mevlana gerçi şu dönemde yaşasa yine de der miydi bilinmez

1|1
    0|0
  • Namuslu olmayı düzgün bir karaktere sahip olmayı ifade ediyor...

1|0
    0|0
  • Edep

1|0
    0|0
  • Dürüstlüğü.

1|0
    0|0
Yükleniyor...