İnsanların saygınlığını kazanmak için ne yapmalıyım?

23 yaşında üniversiteyi bitirip iş hayatına atılmama az kaldı. İnsanlara kendimi ifade ederken veya günlük davranışlarımda nasıl olmalıyım çok merak ediyorum. Belki daha genç göründüğümden (görenler liseli sanıyor beni) mi insanlar pek umursamıyor? Tavırlarımda ne gibi değişiklikler yapmalıyım? Kendimi ifade ederken ve konuşurken bocalıyorum. Bilgilerimi düzgün satamıyorum ne yapmalıyım? (Umarım ifade edebildim sormak istediklerimi )

0|1
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Tane tane ve arada duraksayarak konus

2|0
    0|0
    • Onereceginiz baska seyler var mi?

• dediginiz gibi bunlari uygulayacagim. heyecanimi bastiramiyorum ve surekli kendimi elestiriyorum. iki senedir ovulmedim, guzel bir soz uzun zamandir duymadim kendime guvenim azaldigi icin de boyle cesaretsiz biri oluyorum. basaramiyorum hic bir sey.

• Öncelikle bunun kalıcı birşey olmadığına inandırmalısın kendini zamanla tecrübe edindikçe düzeliyor çok iyi hatırlıyorum daha iki yıl önceye kadar konusurken kimsenin gözlerine bakamazdım yerin dibine girerdim resmen karsidakinin zamanini almamak icin hizlica birseyler geveleyip susardim tabi kimsede umursamazdi sonra dedigim gibi bunu asmak icin denemeler yapmaya basladim bazen kizarip bazen guluyordum ama sonunda kurtuldum

Erkekler Ne Diyor 11

• En saygıyı hak etmeyen tipler, rol kesen, olduğu gibi davranmayan, belli bir algı oluşturmak için triplere giren tiplerdir.

Kendin ol, numara yapma.

Konuşurken bocalaman tavırla değil kendini ifade etmende sorun olduğunu gösterir, kitap oku, dilini geliştir. Türkiye'de en ciddi sorunlardan biri insanların ana dillerini bile iyi konuşamamasıdır.

Dilimizle düşünürüz, düşüncelerimizin kalitesi de dilimizin kalitesi kadar olabilir. Türkçe'yi iyi öğren.

1|1
    0|0
  • Şahsi fikrimi söylüyorum, lisans eğitimim sonrası iş yaşamımda şunu gördüm. İş hayatındaki başarı ile lisansdaki başarı grafiği paralellik göstermiyor, lisans eğitimi sırasında çok çalışkan kişiler daha başarılı olurken, iş yaşamında zeka, iş çözme kabiliyeti, diksiyon, giyim kuşam tüm bu kriterler hepsi bir arada kişinin kariyerini belirliyor. Sosyal olmak, kaliteli insanlarla tanışmak onlarla bolca vakit geçirmek iş yaşamında başarılı olmak için olmazsa olmaz. Çünkü sen ne kadar başarılı olursan ol kaliteli başarılı olan yöneticiler eğer seni tanımıyorlar ise hiç bir fayda sağlamaz

1|0
    0|0
    • İş ortamında ben kendi işime bakarım suya sabuna karışmam metotdu işeyaramıyorumu

• @typef özel aktörde isen olduğun yerde kalırsın hacı öyle

• evet giyim kuşama muhabbetin ortam uyuman önemli iş lisesli ergegnin okulda popüler olmasınsa döndü. insaanlar işi yapıyormuşu gibi geldiğin seni baş taçı ediyorlar ben sadecem işime bakarım gerisine karışmam olmuyor.

• Insanlar basta umursamayabilir. Beni de umursamazlardi.
    Zamanla nasil biri oldugunu, ornegin; rasyonel bir insan oldugunu, belli durusunun ve prensiplerinin oldugunu onlara goster. Senin bir agirligin oldugunu goreceklerdir. Olaylara getirdigin yaklasimlar, cozumler, kucuk meselelerde dahi, senin kimligini, degerini belirleyecek unsurlar olacaktir. Kendin ol. Insanlari gozunde asla büyütme. Bilgiye her zman deger ver ve mumkun derecede nicel konus veyahut net konus. Is hayatinda Insanlarla arana her zamn mesafeni koy. Kimse hakkinda olumsuz yorumda bulunma. Ve herkesle sohbet et. Bilmene ragmen bilmiyormus gibi yap. ( bazen islerin sasirtici bicimde amatorce yapildigini goreceksin) baya karisik bunlar. Zmanla yolunu bulacaksindir. Ilk yillarin buyuk firsat. Iyi degerlendir.

1|0
    0|0
  • İşte kendini başkaları için şekillendirirsen seni çok kullanırlar. Kendi istediğin gibi ol herkes seni örnek alsın. Sen insanların istediği gibi olma.

0|0
    0|0
    • Recep ivedikte kendi gibi

• @typef bir film karakteri yalnız😉

• Demek istedigim insanlar kendi gibi olurlarsa icinden geleni yaparlarsa recep ivdeikten farksiz olurlar polar alemdar gibi olmazlar gerceklerden feys alinmis bir karakter tecep ivedik

• sen kendin ol yeter ; kimseye karışma kimsenin de sana karışmasına izin verme

1|0
    0|0
  • Saygınlık farklı davranarak değil kendin olarak gelir emin ol.

0|0
    0|0
  • Küçük gorunmen yaşını gostermeyisin aslında bir avantaj , fakat sen daha bu avantajı kullanamıyorsun. Bence çok sevimli ve zeki bir kizzin

0|0
    0|0
  • kendine saygı göstermelisin,

0|0
    0|0
  • Soranı yani Seni erkek sandım sakal bırak olgun görünürsün diyecektim ammaa olmadı :)))

0|0
    0|0
  • saygınlık kazanmanı sağlayacak en önemli unsurlardan biri iletişimdir. eğer kendini çok iyi ifade edebilen biri olursan saygınlık konusunda seni ötekilere göre on adım öne çıkaracaktır. kendi iyi ifade edebilien tuttuğunu koparır, haklarını korur.

diksiyon kursuna gidemeyeceğini var sayıyorum yoğunluğundan ötürü, her gün aksatmadan 15 sayfa sesli kitap okumanı tavsiye ederim. çok yararı olacaktır sana.

kendini iyi ifade edebilen, toplum önünde saygınlık kazanır. bunu unutma...

1|0
    0|0
  • ne okuyorsun?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Calisiyomusun bir iste

0|0
    0|0
  • Paran olursa saygin olursun

0|0
    0|0
  • Daha fazla kitap oku, fakat okumaya deger seyleri oku. Bestseller okuma, yuzde 90ı bir ise yaramaz. Klasikleri oku

0|0
    0|0
    • İyi piskolojik kitaplar okusun.

• Ne tur ve hangi yazarlari onerirsiniz?@typef

• erich frommun kitapları Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu kitapları ozellikle Ruh Sağlığınız İçin 'Akılcı Düşünme' kitapını tavsiye ederim

Yükleniyor...