Arkadaşlar görüşleri alayım din neden ticarete alet ediliyor?

Arkadaşlar görüşleri alayım din neden ticarete alet ediliyor ???

• A para uğruna dini satan adam bunlar
    A seç
  • B din hiçbir zaman ticarete ve siyasete alet edilmemelidir
    B seç
  • C yobazlık adı altında para topluyorlar
    C seç
  • D bu adam zaten zengindi dini kullanarak parayı bulmadı :D
    D seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
gerçek hoca ilim sahibi birisi ilmini trilyonlara satmaz arkadaşlar din tüccarı hocalar başta diyanet başkanı mehmet görmez insanların dini duygularını sömürerek lüks içinde yaşıyorlar halkada fakirliği şükretmeyi tavsiye ediyorlar madem fakirlik islamda var ozaman sormazlarmı hocam siz neden fakirliğe şükretmeyip mercedeslerde geziyor lüks sofralarda yemek yiyorsunuz bunları birileri sormalı artık...

0|0
26

En İyi Kız Görüşü

• Benim anlam veremediğim nokta şu. p*rno yıldızları da lüks yaşıyor zaten din ile uğraşanlar yaşayınca mı batıyor bize

0|0
    0|0
    • dini kullanıyorlar bir peygamberimize bak nasıl yaşadı birde bunlardaki lükse şatafete bak müslüman şükretmeli diyor adam kendisi trilyonluk villada yaşıyor işmi bu?

• Her koyun kendi bacağından asılır valla benim kimsenin zenginliğinde gözüm yok halim vaktim iyi şükürler olsun, sen de bu kadar insanların hayatına malına mülküne göz dikme hoş görünmüyor diyor ve konuşmamı sonlandırıyorum

• ben ezenin köpekliğini yapmıyorum ezilen halkın yanındayım halkın hakkını herzaman savunmaya devam edicem

En İyi Erkek Görüşü

• Bu adam tam bir fiyasko. İlk ilgimi öekiyordu dinliyordum fatih altaylı ile orogramını falan fakat bu Dua kitabı rezillik, hele terlik satıyordu o fiyasko hatta görmedim ama birde yanmaz kefen satmış. İnsanların inançları ile oynayan basit bir kukla bence

0|1
    0|0
    • birde cinleri görüyorum onların alemi bana gösterildi diyor adam kendini peygamber yapmış aga yok böyle bişe :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Yani dinle uğraşan adamlar luks hayat yasayamaz oyle mi :DdddD seni kiskanc

0|0
    0|0
    • insanların dini duygularını kullanarak lüks hayat yaşayamazlar din hocalarından bir tane orta halli göster bana yok bulamassın hepsinde trilyonluk mercedes var neden acaba?

• Ben niye alkislayayim yahu :D yakmayan kefen hmm satsa bile bu halk o kadar salak degil sen hic merak etme. Cubbeliyi dinleyerek Hakk yoluna donen bir cok insan taniyorum. Adamin amaci paraysa da banane beni Sonuc ilgilendirir. Ve ne kazaniyosa ne kaybediyosa kendine. Beni uzaktan yakindan alakadar etmez. Niyetler baskaysa da Allah bunun hesabini sorar diyosun zaten. Sen canini sıkma arkana yaslan cayini yudumla😌

Erkekler Ne Diyor 5

• gerçekten eskiden muska yazdırmaya filan gittiğimiz samimi hocalar hep fakir daha doğrusu mazbutdu...
    soyları tükendi sanırım bende üzülüyorum :(

0|1
    0|0
    • sorma kardeşim tarikatta bakıyorum hocaların hepsinde trilyonluk mercedes var müridleri sömürmediyse nasıl aldı bu arabaları bir düşünmek lazım

• ben birazda şuna bağlıyorum
      bu siyasal islamcılar: sadece akp zannetmeyin tarikatların çoğu böyledir
      zamanında hem madura yatmak için hemde sözde şeriata uygun değil diye
      devlete hiç yaklaşmadılar ne bileyim memur öğretmen vb. olmadılar
      yok sakal uzatamıyoruz yok dinsiz devlet bilmemne ayağına...
      (fetö hariç onlar zaten ayrı bir alem direkt amerika yapılanması)
      bunları alayı tüccar
      mecaz değil hakikaten malları var ve ticaret yapıyorlar uzunca süredir
      yani dolayısıyla önleri açılınca da zengin olmaları çok şaşılacak bir durum değil aslında
      ben inançlı biriyim benim görüşüm
      aynı avrupada olduğu gibi islamiyetin bir reform hareketine ihtiyacı var
      gerekirse de yeni bir mezhepleşmeye yol açsın umrumda değil
      çünkü siyasal islam ile radikal islam samimi inananların sırtında koca bir bomba gibi
      hem dizimiz kırılacak diz çökücez hem sırtımızda patlıycaz altında kalacağız
      gerçek islam benimkisi felan falan diyerek bu işin altından çıkamayacağız bu açık bir şey artık...

• Bu kadar cahil olmayın. Adamın sülalesinden kalan zenginliği var. Daha önceden fakirdide din ile zengin olmadı o adam.

0|0
    0|0
    • nihat hatipogludamı babadan parayı buldu?

• kamil benim büyü bozan hoca arkadaşım bile var kimseden dini kullanarak para bile almıyor anlamadın nokta dini ticarete alet ederek trilyonları götürmesi sonrada senin gibi enayilere fakirliğe şükredin demesi sana şükretmeyi öğretcekki kendi rahatı bozulmasın

• Anladım ben seni takma sen ;)

• hayatında kaç tane dinci tanıyorsun 10 tane akıldan sayamazsın mesela saysan bile 10 u da böylemi tv de görülen herkes böyle yaşıyor sen sıkma canını, zaten cübbelide normal bir dinci gibi değil biraz tuhaf bir adam sohbetlerinden belli oluyor onun tavırlarını beğenenler gülüyor öyle kendi halinde bir adam benane

0|0
    0|0
    • 1nihat hatipoğlu 2cübbeli ahmet 3 mehmet görmez mercedesli diyanet başkanı 4rte 5-yaşa nuri öztürk 6-mustafa karataş 7-fettullah gülen 8-zekeriya beyaz 9-yusuf kavaklı yetermi

• bu saydığımız adamlar aylık trilyon alıyor sence hak ediyormu birde halka fakirliğe şükredin deyip trilyon alıyor kaçak arsaya otel yaptırıyor haram helali ayırmadıktan sonra hoca olsa ne yazar geçen mezara gittim nakşibendi şehinin yanında müritler ellerini önden namazdaki gibi baglamışlar sarıklı şeyhe secde etcekler nerdeyse bu nasıl bir din islam anlayışı şeyhde müridler sayesinde mercedese bindi gitti bana çok tuhaf geldi

• bende rahatsızlık duyuyorum bu olanlardan ve olmayada devam edecek gibi ufak paralar dönmüyor bu işlerde köprünün altından sular değil seller akmaya başladı ama durucak gibide değil artık bunların karşısına ahirette sorulduğunda ne cevap verecekler allah bilir ama o zaman kaçışları olmayacak.

• Alanında uzman her insan gibi, onlar da vasfının karşılığını alıyor. Profesör doktor'un oturduğu villa önemsenmezken, ilahiyat profesörünün oturduğu ev neden önemsenir?

0|0
    0|0
    • prof doktor it gibi çalışarak tıp fakültesini bitirerek emeğiyle hakkını alıyor kimsenin dini duygularını sömürmüyor

• Bunlara ihtiyacı yoktur, toplum ile birebir ilişki içinde değildir, sadece dergahlarda bulunuyordur, ihtiyacı olmaz. Fakat Ahmet Mahmut Ünlü gibi medya da ön planda olan bir adam için şatafat ihtiyaçtır. Bahsettiğin zatı muhteremi daha önce duymadım, belli ki namı sadece Menzil dahilinde yürümüş, tüm Türkiye ve İslam cemaati tarafından benimsenmiş bir insan değil. Haliyle gösterişe, şatafata da ihtiyacı yok. Bu onun tercihidir ya da değildir, konumuz bununla ilgili değil. Ben sana İslamiyette zenginliğin yasak olmadığını söylüyorum, bunun tartışılacak hiç bir yanı yok. Hüküm sabit, dilediğin kaynaktan bakabilirsin. Sadece iman zayıflığından insanlara düşünmeden önyargı ile yaklaşmandan kaynaklı bir ruh hali yaşıyorsun, olur öyle şeyler...

• koskoca aziz mahmut hüdayi kadıyken ciğerci olup iman kazanıyorda bu trışkadan çakma hocalar lüks içinde yaşayarakmı iman dagıtıyor sen bu kafaya iyi hizmet et benim bahsettim muhammed raşid erol gerçek evliyaydı senin çakma hocaların gibi para mülk sevdalısı değildi islama gönül veren insan dünya malın uzaklaşır bilmiyorsan öğren aziz mahmut hüdayinin hayatını izlede biraz ibret al

• Adam fetva verip para kazanmiyo hergun tvlerse bir yerden aliyodur illa

0|0
    0|0
Yükleniyor...