Psikolojik fobim var, nasıl atlatabilirim?

Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi, beni çok rahatsız eden bir durum var. Şöyle ki, ben insanlar tarafından dışlanmaktan, küçük düşürülmekten falan çok korkuyorum. Yeni ortamlara girerken adeta çok utaniyorum. En ufak kötü söze çok etkileniyorum. Bu yıl universiteye geçeceğim ve sürekli kafamda orda kendini beğenmiş, beni küçük düşürmeye çalışan tipler olacak gibime geliyor. Ve asıl sorun böyle bir durum olduğunda birsey demek istesem bile ağzımı acamiyorim, ezik gibi kalıyorum karşısında. Aslında korkularımın farkindayim, belkide yillardir gerçek bir arkadasimin falan olmaması beni bu hale getirdi ama lütfen bana oneride bulunun. Boyle bir ortama girsem sanki beni dislicaklar, tipimle dalga gecicekler, görmezden gelecekler, islerine dusunce konusacaklar, sevmeyecekler gibi hissediyorum. Bu hissi yenmek istiyorum. Bana psikologa gitmeyi hic önermeyin çünkü oyle birsey Şu an olmaz.

0|0
2|1

Erkekler Ne Diyor 1

• gitme zaten kendine gel canım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bol bol psikoloji kitapları oku derim

0|0
    0|0
  • Sosyal fobi tek başına rahat yenebilecegin bir bozukluk değil. Zamanla daha da ilerleyebilir. Burada birkaç bence yazılmıştı bu konuyla ilgili, biraz açıp okuyabilirsin ama uzman yardımı alman şart.

0|0
    0|0
    • Bunu ailemin bilmesini istemiyorum. Yani çekingen oldugumi biliyorlar ama bu kadarini degil. Eger kazanabilirsem bu yil universiteyi ailemden gizli gitmek istiyorum psikologa

• Şu an gitmen ile ailenin anlaması arasındaki bağ ne peki? Psikolog gidip ailene anlatmaz durumu.

• Ailem neden gittiğimi öğrenmek isteyecek, çünkü görünüşte çok mutlu bir insanım

Yükleniyor...