Bulgaristan göçemeniyim diye türk değil miyim?

İnsanlar sarışın beyaz tenli mavi gözlü uzun boyluyim diye türk olmadığımi Bulgar karışımi olduğumu söylüyorlar ancak Atatürkte selanikli diye yunan mi? Bulgarlar zamanında bize zulm yaptılar bulgarsin demeleri sinirimi bozuyor daha da kötüsü benim gibi bazi Bulgaristan göçmeni olanlar kendine bulgarim diye hava atıyor millette :/

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bende senin gibi sarışın mavi gözlü Balkan Türküyüm. Biz Balkan Türkleri Anadolu Tğrklerinden daha çok Türküz, bunu çekemiyorlar bazen :-P :-D Tipinden dolayı senin Türk olmadığını iddia eden bilgisiz kişilere Türklerin ilk atası olan Oğuzkağan'ın mavi gözlü olduğunu söyle. Ne demek mavi gözlüler Türk olamaz? Mavi gözlü Türkler mavi gözlü olmayanlara göre daha çok Türk geni taşımaktadırlar. Çünkü dediğim gibi Türklerin ilk atası olan Oğuzkağan mavi gözlü. Hatta Oğuzkağan'ın evlendiği iki kızdan birisi de mavi gözlüdür. Mavi gözlü olmak bir Türkün Türk oluşunun en temel kanıtlarından birisidir. Yarı Türk yarı Moğol olan Cengizhan bile renkli gözlüdür; yeşil gözlüdür. Atatürk onlarca nesildir tamamıyla Türk olmasına rağmen sarışın mavi gözlü. Çinde ihtilal gerçekleştiren Kürşad sarışındır. Malazgirt zaferini kazanan Alpaslan'da sarışın kumral. Bir Türk halkı olan Kıpçaklar ve Kumanlar sarışın, kumral ve renkli gözlüdürler.

1|1
    0|0
    • türk türktür kimse kimseden daha fazla türk değildir. almanlarda cok mavi gözlü var onlarda türk o zaman.

şimdi bu göz geniş alın kumrallık esmerlik bunlar hep sonradan vatanın içine sokulmuş hainlerin bölme olaylarında kullandıgı oyunlardır. artı bizdende cok fazla türk felan değilsiniz ve kimse sizi kıskanmıyor türktürktür ama sen kendini ayrı bir türk görüyorsan sorun orda başlar. sizi balkanlara kim yerleştirdi osmanlı. kendini türk hisseden ve bilen herkes türktür renkli gözlü olmuş omamış bunun bir önemi yok. bende türküm ve müslümanım bununla grur duyuyorum şükürler olsun.

• Yani; Osmanlı Devleti Balkanlara Anadolu'dan getirdiği Türkleri 1353 yılından itibaren yerleştirmeye başlıyor. Halbuki bu tarihten 800 yıl önceden beri Balkan Türkleri Balkanlara yerleşip yaşıyorlardı. Avar Türklerinin 562 yılından itibaren Balkanları feth edip yerleştiklerini araştırıp okuyabilirsin.

Anadoluda ki resmi Türk tarihi 1071 yılında başlıyor fakat Balkanlarda ki resmi Türk tarihi ise 562 yılında başlıyor. Arada koca 500 yıldan fazla fark var.

• yok demiyorum ama savaşa etkileri olacak kadar cok değillerdi. hani savaş bizim sayemizde kazanıldı algısına diiyorum sonucta hep beraber kazanılmış bişey biz geldik katıldık ondan kazanıldı algısı yanlış bir savaş olmuş ve türkler birleşmiş kazanmış. kazanacak kadar coktunuzda neden alparslan reisi bekeldiniz daha önce savaşıp kazanacaktınız. yenecektiniz bizanssı

En İyi Kız Görüşü

• Biz Selanik ve Girit göçmeniyiz ama Yunan değiliz.. Nasıl mantık? Orada da Türk köyleri var. Bulgar ya da Yunan değil kimse. Adı üstünde, göçmen. Aslen ailem Tatar ve Uygura kadar dayanıyor. Çekik gözlüyüz, siyah gözlüyüz. Tam tersin yani. Biz de orada yaşadık ama, onunla ilgisi yok bence.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Milletin ağzı torba değil ki büzesin! Bırak kim ne söylüyorsa söylesin ne düşünüyorsa düşünsün! Mühim olan senin kendini nasıl ve nereye ait hissettiğin! Vatandaşlık bağı ile TC devletine gönülden bağlı herkes Türk'tür. Altında yatan etnik kimliğin çok da bir önemi yoktur.

1|0
    0|0
  • onu söyleyen gerizekalılar ; tarihi ne kadar biliyomuş bir onu sorgula bence mesala fatih zamanında türklerin yeni feth edilen rumeli topraklarına yerleştirildiklerini özellikleri bu türklerin isyan etme potansiyeli olan anadoludaki diğer güçlü türk boyları olduğunu (örneğin bende bulgaristan göçmeniyim anne tarafıda selanik ) yeni feth edilen topraklarda uç beyleri olarak görev yaptıklarını biliyolar mı acaba? hiç sanmıyorum amaçları akılları sıra seninle alay etmek bu tarihi gerçekleri araştırmalarını söylebilirsin onlara ; hava atmak için bulgarım ben diyenlere birşey söyleme onlar zaten ne türk ne bulgar kişiliksiz yaşam formları

1|0
    0|0
  • Madde 66. – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür. Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür. (Son cümle mülga: 3.10.2001-4709/23 md.) Vatandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde kaybedilir. Hiçbir Türk, vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz. Vatandaşlıktan çıkarma ile ilgili karar ve işlemlere karşı yargı yolu kapatılamaz

1|0
    0|0
  • Türksündür çünki ataların iskan politikası yani balkanları türkleştirmek için gönderildi ayrıca Türkler çoğunlukla açık, buğday tenllidir. Renkli gözlülükde yaygındır

1|0
    0|0
  • türksün ne alaka bende yurtdisinda dogudum büyüdüm ama türküm

1|0
    0|0
  • Türk sun sen merak etme bu kadar sevmen Türkleri harbi hoşuma gitti

1|0
    0|0
  • Baban deden dili neyse sende osun.

1|0
    0|0
  • Türksün.
    Dedeleriniz yillar önce buralardan gidip bulgaristana yerlesmis. Havadan leylekler getirmedi ya onlari,.
    Sen bakma onlara.
    Bulgarlara karsi bir önyargi var. Avrupada bu önyargi daha cok cünkü her pisligi yapiyorlar diye millet nefret ediyor.
    Sen kendi üzerine alinma. Her millette cingeneler vardir ama bunlar yüzünden tüm ülkeyi karalamak yanlis olur.
    sen türksün. kim ne derse desin bosver

0|0
    0|0
  • Bulgar Türkü isen Türksün

1|0
    0|0
  • Değilsin

0|0
    0|0
  • bizimkilerde Makedonya'dan gelmişler ona bakarsan kimse bana Türk değilsin demedi bugüne kadar :o

0|0
    0|0
  • boşver takma onları seni kıskanıyorlar belli

0|0
    0|0
  • Ya millet cahil. boşver sen takma

0|0
    0|0
  • Göçmenler türk olduğu için göç etmiştir nufus mubadelesi

0|0
    0|0
  • benim eski sevgilimde bulgardı senin gibi sarışın mavi gözlü beyaz tenliydi onu hatırlattın :)

0|0
    0|0
  • Ben göçmen kızlarını çok seviyorum. . Çok güzel ve hanım hanımcık oluyorlar. :)

1|0
    0|0
    • Teşekkürler :)

• Hayırlısı olsun senin için :)

• Aminnnnnnn.

• Atatürkde türk değil😉
    Asıl türkler anadolu ve karadenizdedir

1|0
    0|0
    • Atatürk ün ailesi zamanında iskan politikasıyla yerleştirilen ailelerden aynı benim ailem gibi

• İşgal edilen topraklardaki çoğu türk anadoluya kaçtı ve kurtuluş savaşında savaşti bir kısim türk sonradan geldi ama hepimizin toprağı. Ayrıca Atatürk hakkında düzgün konuş onun biz türklere yaptıkları iyilikler saymakla bitmez

• Konuşmazsam ne yapacaksın? O benim atam değil benim atam Kazım Karabekir anladınmı😤
      Türkiyeye gelmişler savaşmışlar vaybe😂😂😂😂

Kızlar Ne Diyor 8

• Bulgaristan'da bir sürü Türk var sen nasıl Türk olmuyormuşsun. Ülkede Kuman ve Oğuz kökenli pek çok Türk var, Kumanlar zaten sarışın olur, benim de anne tarafım Kıpçak kökenli bizde de sarışın çok var, Türklerin hepsi esmer değil yani. Ayrıca Türk olmasan da kendini Türk olarak gören ve hisseden herkes Türk'tür.

0|0
    0|0
  • İskan politikasıyla Balkanlara yerleşen ailelerdensen Türksün. Ben değilim ne yazık ki. Bir çok esmer göçmen tanıdım. Onlara bakma sen.

1|0
    0|0
  • Bende Yunanistan göçmeniyim takma kafana Atatürk'ün sözü var hatta. Kendini türk hisseden herkes türktür

1|0
    0|0
  • Kendinizi nereye ait hissediyorsanız oralısınız. İnsanların ne düşündüğü önemli değil

1|0
    0|0
  • Onemli olan ruhunun hangi millete ait oldugu

0|0
    0|0
  • Türklüğün soyla bir alakası yok zaten karışık bir milletiz

0|0
    0|0
  • bulgarlar bize zamanında zulümmü yapmışlar
    kim öğretiyor bunları çocuklara bilmiyorum :)

0|0
    0|0
    • 80li yıllarda zulm yaptılar ve çoğu türk türkiyeye gitmek zorunda kaldı birde Edirne kirklareli isgallerinde vahsi katliamlar yaptılar

• sizin bahsettigin olayları pomaklar üzerinde başlattılar ve bunları yapanlar hristiyanlardı hiç bir bulgar müslüman türke zulm etmemiştirr. durumu dogru anlatın derim bence

• ben de sarışın renkli gözlüyüm bana da hep söylerler bunları ama artık takmıyorum. Kİme ne benim türklüğümden

0|0
    0|0
Yükleniyor...