Bütün aileler böyle mi?

Başarılı olduğumuz zaman kendi başarılarıymış gibi "BENİM kızım/oğlum şöyle böyle" diye övünürler ama beğenmedikleri bir şey olduğunda seni suçlarlar onların istediği gibi yaşadığın sürece iyisin farklı düşündüğünde konuştuğunda kötü.
Baskı altında hissediyorum kendimi artık, ailem baskıcı değil ama onların beklentileri üstüme düşmeleri bunaltıyor beni sanki kendi istediğim değil onların istediği hayatı yaşıyormuşum gibi hissediyorum sanki böyle davranarak onlar hayatımı şekillendiriyor...
Kötü niyetli olmadıklarını biliyorum ama keşke biraz rahat bıraksalar.

Normal bir durum mu bu?
Böyle hisseden var mı?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bizimkilerde o cok fazla yok ama kendi istedikleri gibi olsun mantigi yerlesik. Turk ailelerinde karara saygi yerine ilerde birsey olunca ben demistim kulturu yaygin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• benim hep arkamdadırlar yüzlerini kızartmayacak bir olay yapmadığım sürece ki Allaha çok şükür utandırmadık daha

1|0
    0|0
  • Henüz başarılı olduğumu göremedim ben.

4,5/5 ortalama geliyor, "Niye 5/5 değil" diye laf yapıyor annem.

Değişik.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle benimkiler de öyle :D :D Az kaldı bir yıl daha

1|0
    0|0
  • evet evet aynen bu yüzden 2. üniversite mi okuycam ve istediğim bölümü yeter yani

1|0
    0|0
    • Umarım daha mutlu olursun :)

• rica ederim (-: tamam aklımda tutuyorum bunu Allah a emanetimsin hadi görüşürüz

• Görüşürüz :)

• Yaşın gerçekten 22 mi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• benim ailem öyle değil benle arkadaş gibi olmaya çalışırlar başarısız olduğumda suçlamaz, beni daha çok motive ederler;başarılı olduğumda da fazla büyütmeyip, şımartmazlar onlara her konuda açılabilirim, bana güvenirler

1|0
    0|0
  • Konusmak ister misin?

1|0
    0|0
Yükleniyor...