Daha yeni kapandm bir hevesle 20 yasındayım bugun gezerken birileri şunun feracesine bak diye laf attı cok zoruma gitti?

daha yeni kapanmışken tekrar açılma duygusu geldi ama ailem akrabalarım tepki verecek... bayanların bile carsıda beni süzmesi tip tip bakması rahatsız etti

Güncellemeler:
Daha yeni kapandm bir hevesle 20 yasındayım bugun gezerken birileri şunun feracesine bak diye laf attı cok zoruma gitti?

0|1
19|15

En İyi Erkek Görüşü

• baskalari ne der diye ozellikle akrabalarinin lafina gore ne kapan ne de acil...

ama kapandiysan bundan sonraki yasam cizgin cevren vs hepsi degisecek bunu unutma... kiyefetle dindar olunmaz... inanc herkesin icindedir... artik diger gencler gibi rahat olamayacaksin bence

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence böyle şeyler takma düşünme. Bende ilk kapandığımda bana akıma mı uyuyorsun diye saçmalıyorlardır. Benden kapanmamı beklemiyorlardı. Kesinlikle kimseyi takma umursama. Kapanmak zor iştir. Ha deyince Kapanmak olmuyor maalesef içinde o isteği hissetmen lazım. Bunu hissedip kapanmışken geri adım atma bence. Hem sen ne ailen için ne akrabalar için ne başka bir şey için değil; kendin için, içindeki Allah korkusu ve saygısı için kapandın. O yüzden aldırış etme ilk zamanlar tuhaf geliyor insana zor geliyor ama zamanla alışacaksın Allahın izniyle. Allah yardımcın olsun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bana sorarsan ruh halinden ötürü herkesin seni izlediğini zannediyorsun.

0|0
    0|0
  • Aile ya da toplum baskısıyla kapandıysan onun hiçbir dini anlamı yok , aç başını. Yok dini vecibeni yerine getirmek için kendi isteğinle kapandıysan bu "tip tip bakmalar veya laf atmaları" zorluk olarak görüp göğüs germen gerek. En küçük olayda ikileme düşeceksen kapanmanın bir anlamı yok.

0|0
    0|0
  • Başkaları için yaşamayı unut...
    Nasıl istiyorsan kendin için yap ve kendin için yaşa.
    Her şey gönlünce olsun.

0|0
    0|0
  • o sana öyle gelior.
    simdi sen saniyorsunki herkess sana bakiyor. seytan vesvese veriyor sana.
    Sabret bak güzel bir is yapmissinn bence sonununa kadar böyle devam et.

0|0
    0|0
  • Facebook hesabını sil gitsin milletin ne dediğine bakma sen aklın başında kızsın madem kapandın hakkıyla bu yolunda devam et.

0|0
    0|0
  • Şeytan seninle uğraşıyor. #DirenEyMüslüman

0|0
    0|0
  • umursama kımseyi kuzu

0|0
    0|0
  • Umursama dert ettiğine bak

0|0
    0|0
  • Seni merak ettim insanlar neden kapanınca dikkat çeker anlamadim

0|0
    0|0
  • Neden 3-5 densiz yüzünden Allah ın emrinden cayasın?

0|0
    0|0
  • Takma boşver

0|0
    0|0
  • sen milleti boşver:) kendin mutlu ol, önemli olan bu

0|0
    0|0
  • sen doğru yoldan şaşma hiç bir zaman

0|0
    0|0
  • Sen aldırış etme onlar diğer dünyada hesabı ödeyecekler sen en iyisini yaptın bazı erkeklerin kapalı kadınlar hoslarina gidiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Bunu kimin için yaptığını düşün insanların ne dediğinin bir önemi yok sonuçta sen bunu Allah istediği için yapıyosun

0|1
    0|0
  • Şeytan seni sınıyo unutma zor olacak ki imtihan olsun bak ben kapanmak istiyorum kapandım ailemi geç sülale baskı uyguladı açıldım çok pişmanım ağaç yaşken eğilir sonra daha zor olacak. Unutma neslin modası değil Allahın farzı kazanacak Allah hakkıyla kapanandan razı olsun bizlerede nasip etsin inşallah, sabret

0|1
    0|0
  • Bence onlar bakmadı sen yeni kapandığın için rahatsiz oldun çünkü bende ferace giyiyorum bazen kimse öyle demiyor. Ama kapandığım ilk gün levhalar bile bana dönük gibi hissediyordum

1|0
    0|0
  • feracenizde ne varmış ki canım

0|0
    0|0
  • Alişirsin zamanla susarlar

0|0
    0|0
  • Takma hicbirini

0|0
    0|0
  • Onlar için kapanmadın o yüzden ne dediklerini neden umursuyorsun hiçbir kulu Allah 'la arana sokma

0|0
    0|0
  • Çok doğru ve güzel bir karar almışsın, hayırlı olsun. İnsanların ne dediğini önemseyecek olsak, nefes bile almamamız lazım.

0|0
    0|0
  • Bence övünmelisin.. Ve mutlu olmalisin günahlarini paylasmak istemişler ;)

0|0
    0|0
  • Niye zoruna gidiyor? Ne var bunda takma kimseyi görmezden gel

0|0
    0|0
  • sakına hevesini kırmalarına izin verme :) kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok veya yargılamaya onlar utansın :)

0|0
    0|0
  • Allah butun kizlara nasip etsin tatlim , sen bakma o yobaza

0|0
    0|0
  • nerede yaşıyorsun

0|0
    0|0
  • Sen bunu insanların görüşleri için yapmıyorsun lütfen ne için yaptığını hatırla

0|0
    0|0
  • Nerde yasıyosun?

0|0
    0|0
  • Ayyy taktığın şeye bak😒 Ben de ilk kapandığımda insanların tip tip bakmalarına sinir olmuştum. Aslında aşırı derecede rahatsız edici bakışlara maruz kalmadım ama sanırım yeni kapandığım için işkillenmiştim. Şimdi bile feraceyle çarşıda gezdiğimde bazen tuhaf bakan insanlar olabiliyor ama umrumda değil. Cehennemde benim yerime yanmicaklar. Ben Allahü tealanın rızası için kapandım insanların beğenisini kazanmak için değil. İnsanların ne düşündüğünü umursama.

0|0
    0|0
  • boşver o laikleri onları felaket bekliyor. fırtına öncesi sessizlik iyidir onlara

0|0
    0|0
  • neden kapandın?

0|0
    0|0
Yükleniyor...