Bence evlilik ve çocuk yetiştirme ile ilgili kursları almadan kimse evlendirilmemeli. Siz ne düşünüyorsunuz?

Nikah kıyabilmek için kan tahlili nasıl mecburiyse bu kursları almak ve sınavlarından başarıyla geçmek mecburi olmalı. Böyle bir sistemi uygulayan bazı belediyeler var ama bence yasa haline getirilip tüm ülkede uygulanmalı. Belki bu sayede azıcık ta olsa çocuk yetiştirme ve evlilik problemlerinin önüne geçmiş oluruz. Ne dersiniz?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• O zaman o kurslarda ne öğretiliyorsalar o çocuklar onların öğrettiği şekilde büyür, sen çocukmu büyütüyorsun makinamı? Her annenin ayrı yetiştirme özelliği vardır ve bu soydan gelir. Sen çocuğunu çocuk yetiştirme kurumlarından öğrendiğin gibi yetiştirirsen, çocuğunda onların istediği gibi büyür senin değil ! Bu evlilik içinde geçerli.

0|0
    0|0
    • çocuk yetiştirmeden anladığınız ne bilmiyorum ama o zaman doktorlara da gitmeyelim hepsi aynı yönde tedavi ediyor bizi. hatta psikologlar veya psikolojik danışmanlar da gereksiz. çocuğu yatılı okula verelim demedim ben. temel şeyleri öğreteceğiz sadece.

• Temel şeyleri öğreteceğiz dediğine göre sen kreş hocasısın? Şimdi bu söylediklerinin hepsi kreş değilmi? Ben kreşlere karşıyım kardeşm

Kızlar Ne Diyor 7

• evlilikte sorun karşılıklı anlayış olmayışı ve iki tarafında hoşgörülü olmayışıdır
    aşk yetmez karşılıklı birbirini anlaması gerek bireylerin bu da kişinin karakteridir
    karakter insanın kendi yapacağı bir şeydir değiştirilmesi bireye bağlıdır evlilik için kurs yararlı olmaz
    insanların kendini geliştirmesi gerek ama malesef çoğumuz başka şeylerle ilgileniyoruz kariyer tip bunlarla ilgileniyoruz karakterini nasıl geliştirdin diyincede karakterim iyidir diye geçiştiriyoruz asıl önemli olan bu
    burada sorular ve görüşleri incelerseniz bunu göreceksiniz herkes tipim şöyle nasılım vs tarzı sorular var karakter hakkında soru soran göremeyiz
    hep de şu kelimeyle karşılaşıyoruz tipini beğenmediğim insanının karakterini merak etmem
    bu kelime bile karaktere önem vermediğimizin kanıtı ama yanlış bir düşünce

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Nikâh kıymak için Türkiye'de kan tahlililin mecbur olduğunu bilmiyordum, çok güzelmiş vallahi. Keşke avrupada da uygulasalar belki adam olurlardi

0|0
    0|0
  • Aynen hatta sabıka kaydı da olmalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Evlenmeyi dusunenler dusunsun :/

0|0
    0|0
  • Onun da bir açığı bulunur bu ülkede.

0|0
    0|0
  • Çok güzel düşünmüşsün bende senin gibi çocuk yetiştirme konusunda insanların bilinçlendirilmesinin çocuğun geleceği için daha iyi olacağını düşünüyorum. mesela depresyon hastası bir kadın çocuğunu sağlıklı bir ruh haline sahip bir birey olarak yetiştirebileceğini düşünmüyorum. kendi annemden örnek verecek olursam benim annem depresyon hastası ben doğduktan 2 ay sonra ablası vefat etmiş ve depresyona girmiş 2 yıl psikiyatriste gitmiş ve 4 5 yılda ilaç kullanmış ama beni hiç sağlıklı bir şekilde yetiştirdiğini düşünmüyorum çocukluğumda bebekliğimde hep kavgayla küfürle geçti ve halada öyle bana hala küfreder hergünümüz kavgayla geçer yani demem o ki insanlar bu dünyada her şeye değer veriyor paraya mala mülke ama en değerli varlığından biri olan evladına aynı şekilde davranmıyor ( tabii her ebeveyn böyle değil çoğu bilinçli )

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Evet.. Bence de olmalı..
    Eskiden ihtiyaç yoktu.. Çünkü başlarında iyi örnekler vardı..

Osmanlı'da bayanlar haremde, erkekler enderunda yetiştirilirmiş..

Destekliyorum..
    #Vesselam

0|0
    0|0
  • temel eğitim olmalı önce

0|0
    0|0
  • Çok güzel düşünmüşsün ama herkes senin benim gibi entellektüel değil. Okuma yazma bilmeyen hala insanlar var. Şener şenin filmi aklıma geldi bir an. Bu nedirlaa neye yarıyki demesi. Kiminin lastik gibi uzatıp bırakması kimi balon yapması. 😀

0|0
    0|0
  • mantıklı

0|0
    0|0
Yükleniyor...