Neden butun maaş ev kirasına gidiyor?

yahu deliricem, ayın1inde aldıgım maaş 15ine gelmeden bitiyor,
İstanbul'da oturuyorum ,öyle pek dişarlarda takılmam , ama gel gor ki bu migros carrefur ve bizim ev sahibi ocagıma incir agacı dikti.
Adam doymuyor , butun bina onun hala aidatmiş, bilmem neymiş para koparmaya çalişiyor.
Ev cihangirde tek göz oda,2000 tl alıyor utanmaz pis!
Hala zam peşinde, şimdi daha iyi anlıyorum borcları olup intar eden vatandasları.
Hadi bir haftasonu bir yerde kahve içeyim desem 100tl gidiyor bir şekilde, evden çikicam desen emlakçi parası, depozito cart curt... Cigerim soldu yeter

Güncellemeler:
edit : karar verdim 2+1 eve cıkıyorum, evin kirası 1100 tl besiktasta, ardından 2 odayı 1000er tl den erasmuslu kızlara kiraya veriyorum :)

1|1
14|45

En İyi Erkek Görüşü

• Hakkari'den ev kiralayıp her gün gidiş geliş yapsan daha ucuz olur,2000 nedir vicdansız?

haşırt.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kiraları arttı evlerin fiyatı arttı. Hayat çok pahalı haklısın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 44

• Evden çıkmalısın bence 2000 tl fazla, bana 500-600 fazla geliyor 2bin ne tek göz

Sen evden çık ben sana kahve yaparım
    Türk kahvesi bile yaparım para da istemem

Dün evden çıkmayayım dedim can sıkıntısı cips cerez aldım gazete aldım gitti 10 tlmm 😳

1|0
    0|0
    • ben amigo cips ve amerikan fıstıgı cerez aldım şok tan bir de sigara aldım yemin ediyorum 25tl tuttu, hani bu cips 2 tlydi dedm, burada fiyatlar farklı dedi, allah tepesinden baktırmasın emi!

• Ama şok ucuz hata olmalı 😊

• Oha lan bizim ev eşyalı kirada 1600 e büyük salon 2 tane biri cam balkonlu uzunlamasıda mutfak bir kçk oda 100metrekare felandı galiba.

1|0
    0|0
    • nerde bu ev, depozito istiyonuz mu :)

• Ev fatihte mevlanakapının orada. 😀 valla babam depozito almıştı şuanki kiracıdan ama işte düzenli ödemeyince çıkıcaklar sanırım mayısta ilanı açabilirim belki :) bizim kiracı suriyede emlakçı ama işler ters gitti 2-3 ay birikti. Babam merhametli geciksede çok aşırı dert etmiyo :)

• Ülke refah içinde çok şükür sen hangi ülkede yaşıyorsun ki?

2|0
    0|0
  • cihangir doğumluyum.
    evimde merkezde olsun her yere yakın olayım diyorsan yapacak birşey yok.
    benim doğduğum evde kirada, 1400 usd kira alıyor ailem..

2|0
    0|0
  • 2000 nedir ya. izmirde bizim ev tam merkez yerde 3+1 1200 lira

1|0
    0|0
  • cihangirde ne işin var bebişim

1|0
    0|0
  • o nasıl bir ev kirası yaaa ben burada o paraya komple apartmanı tutarım :)

1|0
    0|0
    • julien bizim ev en ucuz olan, cıkamıyordrum da işyerim 10dakika uzaklıkta
      1+1ler 3000 den başlior enkotu

• yok arkadaş yaşanmaz İstanbul'da 2000 - 3000 ne dir yaaa

• Valla haklısın. İstanbul'da yaşamak çok zor

1|0
    0|0
  • yaşadıgın yerle alakalı sanırım:) bu durum

0|0
    0|0
  • İstanbul güzel şehir de yaşamak için değil vakit geçirmek için bence en iyisi sen şehir değiştir bacım 2000 lirayı istesen de harcayamayacağın şirin bir kasabaya taşın mesela ;)

0|0
    0|0
    • deadalus memlekette iş te yok ki, ünv bitirdik işi zar zor bulduk

• o konuda da haklısın maalesef

• Cihangir ne ya. Tecavüzcü semti gibi.

1|0
    0|0
  • Ben 300 lira veriyorum 3+1 eve çok şanslıyım. Tayinim istanbula çıksa maaşın yarısını kiraya verecez galiba.

0|0
    0|0
    • hiç çikmasın tayinin valla, İstanbul sadece turist olarak guzel. Simdi bir de göçmenelr doldu ya ev yok

• Valla zorla gömdermezlerse bende gitmeyi düşünmüyorum İstanbul'a haklısın çekilmez bir hal almış orası.

• Tek göz odaya 2.000 TL kira veriyorsan hiç suçu başkasında arama.

Girerim taksite her ay 2.000 TL ödeyip ev sahibi olurdum.

0|0
    0|0
    • tokiye yazıldım kank

• Kanka değiliz yalnız.

Tokiye yazılmadan da her ay 2.000 TL ödemeli ev bulurdun.

• Bacım başka semtten tutsan evi daha iyi olmaz mı? Hem daha sosyal olursun ☺☺ kiralara da bir sınır gelmeli suriye liler yüzünden uçmuş kiralar 😢

0|0
    0|0
  • Ankarada 500 e veriyorum gol manzarali ilçe merkezi 120 m2 dogalgazli evleri millet pahalı diyor. Ss aldim yaziyi bundan sonra pahali diyene okutacagim.

0|0
    0|0
    • al al bu ucuz hali, evsahibi üst katı 2300e verdi manzaralı diye

• Niye cihangir? Hemde tek odaya? O kadar yüksekten uçarsan tabi yetmez. Daha ekonomik yaşamayı öğrenmelisin.

0|0
    0|0
    • kanka işim orada

• Ulaşımda sıkıntı yapamayacağın daha düşük kiralı muhitlere bakmalısın bence

• Senin aklindan zorunmu var tabiki bunalıma girersin. biran önce baska ev ara ilan yaz biz avrupada o kadar lüks kirada oturmuyoruz. yazık biseyden korkma cesarettli ol hemen ev aramaya basla. kolay gelsin simdiden

0|0
    0|0
  • 2000 lira mi 😳
    Benim bir evim var gel sana 700 e vereyim

0|0
    0|0
  • İstanbul'a ilk geldiğimde ev arkadaşı bulmuştum. Kirayı bölüşüyorduk.

0|0
    0|0
    • evde 1 oda var ev arkadas larım beni yanlarına cagrıyor ama onların ev de hemen bir alt sokakta 2500 civari, en iyisi 2+1 eve cıkıp odaları erasmuslu ogrencilere airbnb yapmak

• hadi canım?

• şu an bu muhabbet bende aşırı bir ticari istek uyandırdı :)

• allahtan ince zayıf bir kızsın ya boğazına düşkün olsan aman aman

0|0
    0|0
  • Parayı yönetmeyi bilmeyen bir toplumuz maalesef.. Sizin gibi örneği yaşayan cok insan var. Kirası 750 lira olan bir dairenin sırf yanına veya yakınına metro geldi diye kirasinin 1500 lira olması ve o hak etmediği kira parasını da o ev sahiplerine verenler oldukça bu böyle gider.. Bilinç yok çok sığ düşüncelerle hareket ediliyor maalesef..

0|0
    0|0
  • kendı evım

0|0
    0|0
  • Ankaradan ev tutup git nede olsa 5.5 saat oldu bişey olmaz :)

0|0
    0|0
  • ıstanbulda yasamak gıttıkce lüks olmaya başladı

0|0
    0|0
    • kot2 diye bişey cıkmıs bir de neyse o kot2 onlar 1500tl

• Kardeş neden cihangirde oturuyorsun beylikdüzü esenyurt 3+1 ev 800-100 otur kahve dedigin heryerde 5 tl anlamam şu cihangiri taksimin altı izbe varoş yer arkadaşalrım evi var güneş görmüyor ne bulursunuz gerçekten anlamam

0|0
    0|0
    • valla is yerim e 7 dakka mesafedeyim, yol parası vermiyorum bir de kuzenimin eviydi o yurtdısına gidince ben cıktım oraya cıkmaz olsaydım... Beylikduzu de cok uzak ya bu sfeer yol parası vericem

• Is yeriniz hangi semtte?

0|0
    0|0
  • Cihangir de gayet normal ama o kira. Büyükçekmece de 5+1 e 1100 veriyorum dubleks

0|0
    0|0
  • O evler kolay yapılmadı !
    -Ev Sahibi :D

0|0
    0|0
  • istanbulu terk et.

0|0
    0|0
  • 2000 tl tek göz oda için çok fazla ne kadar maaş alıyosun

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 13

• Cihangir'de tek odaya 2.000 TL mi veriyorsun ya çokmuş. Ben Ataşehir'de oturuyorum 3 oda ve odaları baya geniş sadece 1 oda küçük onu da zaten ardiye gibi kullanıyoruz, kocaman salon, mutfak, 2 banyo 2.500 TL veriyorum. Onu da ev arkadaşımla bölüşüyoruz zaten. Bence kendine ev arkadaşı falan bul çık oradan. Çok fazla ödüyorsun ama semtinde etkisi var Cihangir biliyorsun son zamanlarda çok parladı yok ünlüler taşındı bilmem ne derken arttı fiyatlar.

1|0
    0|0
    • hep sinan cetin yuzunden zaten dsilerde gostere gostere boyle yaptı yoksa bir şeyi yok sadece merkeze yakın bir de marketler 3 katı pahalı,1 yumurta 1 tl :(

• tam orası gumussuyu ve cihangir :)

• ay sende tam ortasında bulma. Oralarda daha uygun fiyatlı semtler var kurtuluş falan ucuzdur

• devlet halkı soyuyo insanlarda insanları

1|0
    0|0
  • İstanbul cihangirden ibaret değil tatlım daha uygun bir yere geçmelisin alış verişinide bim ve a101 den yaptımmı gideceğin mekanıda kesene göre olan elit yerler var lüks yerde takılınca 100 tl gider ayağını yorganına göre uzatmayı ögrenirsen ev bile alırsın..

1|0
    0|0
    • kız işyerime cok yakın yola para vermiyorum

• kolay geldin

1|0
    0|0
  • İzmirde bildiğim kadarıyla en pahalı kira 1000 tl en işlek yerlerde :D 2000 ne ya :D hem büyük şehir hemde kiralar az :D

0|0
    0|0
    • ahhh ahh tam bir emekliliğine gun kalmıs yaslı bagkur amcaları gibiyim, emekli olsamda gitsem tekrar cesmeye diye :'(

• Bim çözm

1|0
    0|0
    • ordaki bim de bir pahalı mermer

• migros ve carrefourda alisveris edersen tabi para kalmaz😂 baska yerlerde yicek alisverisi yap😄 herseyi ordan alma, baska yerde bulamadigin ve sevdigin seyleri al okay, ama gerisini uygun marketlerde bulmaya calis

0|0
    0|0
    • vallahi tarlabası pazarına gidicem cumartesi varmıs

• Ne 100tlsi 1 kahve tas catlasa 10 lira yol parasi da gidis donus 5 lira

0|0
    0|0
    • zaten virgul kahve pahalı değil, evden adımımı dişari atınca para bitiyor,
      limonun tanesi 2 tl olmus
      ekmek 2 tl
      6li yumurta 6.75 tl
      5litrelik su 5 tl
      bira 8.5 tl... gibi

• sadece elzem seyleri almakla tasarrufa baslayabilirsin. bira keyif isi. ya da faturalari indirebilirsin odadan ciktigin an isigi kapat, su isiticisi yerine gaz kullan cook daha tasaruflu ve saglikli, ya da en etkilisi baska sehre tasin :) gezmelerde isin yoksa İstanbul'da ne isin var

• çaliştiğim sektör sadece burada var , tamamen yabancı baglantılı bir şirketteyim bir de İstanbul'da kariyer yapıp yurtdısında calısmaya gonderebiliyorlar

• ALLAH yardımcın olsun canım. inşaALLAH rabbim yeni kapılar acar

0|0
    0|0
  • Hayat çok zor.
    Allah yardımcın olsun kardeşim.

1|0
    0|0
  • sen safmsmn be. bokmu var cihangrde. adam gbi semte geç 6-700 öde

0|0
    0|0
    • aynen kanka bok var dediler geldik

• Cihangir gibi bir yerde ikamet etme... anlasilan biraz lukse duskunsun. bir gun 100 tl demissin!!!

0|0
    0|0
    • yok kiz, bu ev kuzenimindi o amerikaya gidince esyalı diye oturdum , hem elektrik su açtırma da vermem dedim, simdi bankalar arayıp duruyor kmh kredi kart borcu vs diye batırdılar beni yediler bitirdiler, sinir hastası ettiler :)

• sende maddi durumuna uygun olan semte taşın o zaman

0|0
    0|0
    • koca İstanbul'da tekbasınayım burada 1 kaç komsu arkadas edindm , işime de yakın 10dakika bile surmuyor

Yükleniyor...