Bu kadar acıya rağmen bu adam ne yapıyor? İNSANLIK nerede?( resimli )?

Bu kadar acıya rağmen bu adam ne yapıyor? İNSANLIK nerede ?( resimli )?
Evet arkadaşlar dün bu kare sosyal medyayı salladı görüyorum ki bugünde devam ediyor yankıları. Soruyorum size biz nasıl bu hale geldik? Acılarımız duygularımız nasıl köreldi? Herkes üzgün 27 ölü yazıyor v. s bu insan dışı yaratık ne yapmaya çalışıyor? Bir insanın bu kadar duygusuz olması aslında memleketin kısa bir özeti. Herkesin tepki göstermesi gerekirken sadece gülüyoruz. Biz bu değiliz, biz memleket ağlarken gülünecek durumda olamayız. Hiçmi canın yanmıyor be adam. Soruyorum İNSANLIK nerede?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlık bencillik duygusuna kapılıp kişinin kendi benliği içerisine hapsolmuş durumda.

İnsanlık denen kavram transformasyon geçirip benmerkezciliğe, çıkarcılığa ve benzeri duygulara evrildi.

Anlayış ve empati kurmak kalmadı. Herkes dünyayı kendi etki alanı olarak görüyor. Arka plandaki o şahıs (adam demem mümkün değil) için yaşanan bu olayların bir futbol maçı sonucundan hiç farkı yok. Kendi dünyasında kendine etkilerini gözle göremediği için gerçeklerin farkında bile değil.
    Saldırıda ölenlerin hiç birini tanımıyordum. Ailelerini bilmem, hayallerini, Umut'larını (Bulut) anlamam. Kısacası o kişiler benim için birer TC kimlik numarasından öte değiller ama onlar birer insandılar. Onları da seven birer anaları, babaları, bazılarının evlatları, bazılarının eşleri vardı. Tıpkı benim gibi, bu yazıyı okuyan sizler gibi. Bu kadar temel ve doğal bir hisse sahip olamayan şahısların topluma verdikleri zararı görüyorum. Belki de sorunumuz bu şahıslara doğruları aktaramamamızdır.

0|1
    0|0
    • EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

• Anlatmak istediğimi kısaca özetlemişsin. Ben yazıcam ama karaktersiz insanlara karakter yetiremiyorum. 2000 değil. 10000 karakter bile yetmez. Ben teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 4

• Sallak saçma bencil dengesiz insanlar senin yuregın yansa da ıplemıyor boyle insanlara ayar oluyorum

0|1
    0|0
  • şu an bu ülke öyle bir durumda ki ölen ölmüş kalan kalmış kimsenin umurunda değil...

0|1
    0|0
  • Insanlik oldu toplum olarak cok duyarsiziz orda olmasakta icimiz acidi bizim yazik cok yazik

0|1
    0|0
  • Dostum bu memleket, nadir insanlar dışında bitmiş. Ne vatan ne millet kavramı kalmış

0|1
    0|0
    • Cahilliğin teknolojik versionuyla karşı karşıyayız.

• Kör cahil hem de.

• eğitim şart.

Erkekler Ne Diyor 6

• Aysun kayacı her ne kadar yanlış konuşsada zamanında "ne yani köydeki ile benim oyum bir mi?" şeklinde bir şey söylemişti tabi ki buna katılmıyorum ama insan böylelerini görünce soruyor işte bu adamla benim oyum bir mi? Bu söylediğim yanlış anlaşılmasın yani ülkedeki olaylar umrunda olmayan yaşananlardan bihaber olan tamamen boşa yaşayan bu tür insanlar olduğu sürece her türlü olaylara gebedir bu ülke.

0|2
    0|0
  • Kendi canı yanmadi ya mutlu olmuş ama yakinda onada bişi olur

0|1
    0|0
  • ülkemizin gerçeğini yansıtıyor. geçmişten beri bu tür insanlar çoğunlukta.

0|1
    0|0
    • cahillik hüküm sürdükçe insanlık ölmeye mahkumdur. Her zaman için geçerli. Örnekteki insan görünümündeki şahısta da görüyoruz.

• adam bombacıların tarafında sanırım

0|1
    0|0
  • Egitim sart

0|1
    0|0
  • dürüst bir adammış helal olsun sizin gibi önyargılı yapmacıklardan çok daha iyidir orda bir yakınınızın ölmediği sürece üzülmüyosunuz sadece üzülmüş gibi yaparsınız timsah üzüntüleri bunlar yemeyin bizi

0|0
    0|0
    • 1. O cahilden hiç bir farkın olmadığını yorumda belitmişsin.
      2. Timsah gözyaşları derken neyi kast ediyorsun? Yanımızda mısın cahil kardeşim?
      3. Orada senin bir yakının vefat ettimi? Benim etmedi ama hepsi benim kardeşim, ablam, amcam sayılır.
      3. 19 yaşındaki bir insan kendini eğitememişse bu saatten sonrada eğitileceğine pek ihtimal vermiyorum.
      4. İmam Gazalinin dediği gibi '' Cahillerle tartışmayın, ben hiç galip gelemedim'' diyorum.

Allah seni ıslah etsin cahil kardeşim.

• üzülmüyosun üzülmüş gibi yapıyosun pişmam yoksa bendemi bir sorun var kişi kendinden bilir işi meselesimi?

• sen benim üzülüp üzülmediğimi nerden biliyorsun Allah aşkına şunu açıklasana bana?

Yükleniyor...