Zamanla bencilleşiyor muyuz?

Çok değil, bundan elli-yüz yıl öncesine kadar yaşayan insanların daha iyiliksever, daha çok birbirini düşünen, daha iyi niyetli olduklarını düşünüyorum. Nesiller ilerledikçe insanlar daha çok kendini düşünür hale geldi bana göre. Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

Güncellemeler:
Ks süper soru sormuşsun diyor ama üç görüş var :D :D :D :D

1|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Nerde o eski insanlar. Geçmişe elimi uzatmak, tarihi kanlı canlı bugüne taşımak isterdim. Bir nebze insanlık görsünler. İnsan insana nasıl davranıyormuş anlasınlar isterdim. Tarihin tozunu silkeleyip bugüne uyarlamak isterdim. Yeni nesil hep çıkar - menfaat peşinde. Pragmatizm'e bağlanmış sıkı sıkıya. Bana yararlı olan iyidir anlayışıyla bencilliğine yol çizmiş, isimlendirmiş, kılıf uydurmuş. Üzgünüm sana yararlı olanın iyi olduğu bir dünyada yaşamak istemiyorum ben. Bu yüzden kabuğuma çekiliyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Evet, zamanla bencilleşiyoruz. Öncelikle çocuklarımızı yetiştirirken artık daha bencil yetiştiriyoruz. Belirli bir yaştan sonra mücadeleden sıkılıp, birşeyler vermek yerine daha çok şeyler almaya çalışıyoruz.

0|1
    0|0
  • Uzule uzule uzulmemeyi öğreniyoruz ama bu şekilde.

0|1
    0|0
  • İnsanlar maalesef hep daha iyi olmak adına daha çok çabalamaya başladılar ve bu da dolayısıyla hırsı doğurdu hırs da bazı insanları bencilleştiriyor

0|1
    0|0
  • Normaldir para hirsi dogurur hirs da bencilligi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...