Açıkken kapanmak?

Son 2 gündür içime böyle bir his geldi. Kapanmak istiyorum. Herşeyini araştırdım niye kapanmak istedigme ve bida açılmıcama emin oldum. Şimdi dolabımdaki seyleri yenilemek ve başortu sal almak icin babamın maas almasını bekliyorum. Bu zamana kadar açıktım. Tayt ve dar giyen biriydim. Kapandıktan sonra kınarlarmı? Nasıl bakarlar ne dusunurler merak ediyorum? 18 yaşındayım lise 3'e gidiyorum.

0|0
21|23

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle eleştiren olacaktır ay o ne yobaz gibi. Yok gorgusuz derler ne gelirse ağızdan söylerler şeytanın oyunları bunlar kesinlikle ne olursa olsun içinden geleni yap. İslam zorlama yeri degil istek ile bağlanma yeridir. Hevesle bağlanma Rabbinin bulma yeridir. Bir dusunece fikir ve destek ile gel.
    Hatta ne demişti mevla ne olursa olsun ne isen yine gel yine gel... ölüm kampına gelmeden gel...

1|0
    0|0
    • Hevesle 1 2 gunluk kapanmak değil iyice düusündüğüm ve dogrusunun bu oldugna inandığım icin istedigim bisi :) çok dogru demis 😊

• Umarım. İşine yarar :)

• 😊😊😊

En İyi Kız Görüşü

• kınamaları önemli değil.
    şal ve başörtünü koyu renkler. parlak olmayan renklerden secmeni öneriirm.
    kumaşcıdan daha ucuza alabilirsin ve büyük almıs olursun bu sayede omzundan asagı dökülerek omuz zerafetin gizlenir.
    Bir ferace almanı öneririm. Yine siyah ve süsü ve beli dar olmayan sekilde.
    Ferace dış giysi oldugu için ayak bileğine kadar gelmelidir. Fermuarlı ya da düğmeli almalısın.
    Markalarda pahalı ama kemeraltının bazı yerleerinde 75 liraya bile cok güzel şeyler var.
    Giysilerini atmamanı öneririm. Cünkü zaten evde acık olacaksın.
    Cogunu yine kullanırsın merak etme.

1|0
    0|0
    • Evde erkek kuzenim var o yüzden açık olamıcam zaten parlak renkler hoşuma gitmiyor. Bende ferace almak istiyorum. Tesekkurler yorumun icin :))

• Anlatmamiz lazim ama bazilari korelmis kurani okumus sadece anlamamis

• @scorpion026 bence de evet. onlar gördükleri kadar anlıyorlar..

Erkekler Ne Diyor 22

• Kimin ne düşündüğü ne diyeceğini değil acaba allah ne der diye düşÜn genç. Şu elalem denen kitlesel örgüt yüzünden insanlar kendi kararını özgürce yaşayamaz oldu. Elalem ne der diye düşünmekten acaba allah ne diyo kuran ne diyo diye bir kere bile düşünemez olduk. Şimdi sen doğru yoldasın inşallah da daim kalırsın. Büyük bir çoğunluk senin gibi giyinirken girdi tesettüre ve çevreden Tepki de aldı. Kimi daha yaşın kaç ne tesettürü dedi kimi fazla sürmez tekrar açılırsın dedi kimi yobaz dedi. Ama senin allahın tesettür farz dedi. Daha ötesi mi var!!!

1|0
    0|0
  • Kimin ne dediginin onemi yok. Sen susluman olmadan dar giyinmeden kapan senin ahiretinden baskasi sorumlu degil

1|0
    0|0
  • başkalarının düşüncesi Allah'ın emrinden üstün değildir ;)

2|1
    0|0
  • Kapanacak olan sensin ve öte tarafta hesabını verecek olanda yine sensin başkalarının ne diyeceği ya da nasıl bakacağı seni ilgilendirmemeli sen doğru bildiğin birşeyi yapıyorsan bundan vazgeçmemelisin ki yaptığın çok doğru.

1|0
    0|0
  • 2 sene sonra.. ufflayıp puffflayıp açılmayacaksan doğru yoldasın. Karakter önemli, kişi kendine verdiği sözü tutabilmeli

1|0
    0|0
  • Biryerim görünmesin diyemi kapanıyorsun. yoksa kapanmayı moda yapanların etkisi altında kaldın diyemi kapanıyorsun.

1|0
    0|0
    • Ikiside degil. Dinimiz böyle buyurduğu ve dogru olanın bu oldugu icin

• o zaman tamam
      gösteriş içn kapananlarda var ondan sordum.

• Anladim 😊

• Allah yol göstermiş bence yürümelisin yoldan ) kime ne, ya hayatını kimin ne düşündüğüne göre tasarlama.

1|0
    0|0
  • Başkaların ayıplaması seni yıldıracaksa kapanma sen önce Allah sonra kendin için kapanıyorsun hazır içinden gelmişken yap bunu

1|0
    0|0
    • Beni yıldırmaz ama sonradan kapanan bir kıza okuldakiler o kadar acık giyindi simdi gosteris olsun diye kapanıyor demisti. O yuzden yinede kapanıcam zaten.

• Darılma ama alttaki bir yorum asırı hosuma gitti. Videosuda 😔

• Peki o zaman beni arkadaşlığınla ödüllendir:)

• Başkalarına aldırış etme. Kötü laf söyleseler, arkadan konuşsalar bile hiç kafana takma. Doğru yoldasın. Allah yoluna taş koyanları taş eylesin inşallah

1|0
    0|0
    • Beddua olmasında teşekkürler :)

• Başkasının kınayıp kınamaması seni ilgilendirmemeli. İslam kişilere göre değil Kuran 'a göre yaşanır. Hakkında hayırlısı olsun. Umarım senin gibi bir çok kişi de doğru yolu bulur. Kuran ı okuyan kişi zaten kurana uymalıdır. Tam anlamıyla uymak için çok çaba göstermeliyiz.

0|0
    0|0
  • Allah tesettürünü kabul etsin

1|0
    0|0
  • Helal olsun bacım dogru yolu bulmussun allah bırda sasırtmasın ıns hayırlısı olur

1|0
    0|0
  • bence en doğru kararı vermişsin. kimin ne dediği önemli değil senin düşüncelerin önemli..

1|0
    0|0
  • Kimin duasını aldın acep. Tarz yapmayacaksan kapanmalisin

1|0
    0|0
  • Geçici hewes başk a bişiy değildir

1|0
    0|0
  • Kapanmak senin kararın eğer kınayan olursa en büyük hatayı yapmış olur

1|0
    0|0
  • Adnan Hocanın kedilerini izlemeni öneririm. Olay başına attığın bir örtüyse bu kadar basitse yani, bir erkek saçını görüp tahrik oluyorsa, kapalıyken de tahrik olur. Nedir bunun mantığı?

0|0
    0|0
    • Bunca zamandır bende böyle düşünüyordum ve hatamı çok geç farkettim. Kuranda nas suresinde gecen bir ayet var. Oku istersen?

• @yarenbirsen İşte sen kafanda birşey belirlemişsin, diyanet işleri değil konu, Kuran'ın bir tercümesi.. Hiç bozulmayacağı değiştirilmeyeceği garanti altına alınan bir kitabın bu düşünceye göre değiştirilmemiş tercümesi.. bunu bile anlayamıyorsun yazık

• ah bana cok yazık. Farkında isen görüşün ile görüş yorumun arasında cok büyük bir fark oluştu. Güzel kıvırdın tebrikler =)

• Mantıklı ve heves olmayan kararsa herkes saygı duymak zorunda.
    Umarım islami da çevredeki gibi değil gerçek anlamıyla yaşarsın

0|0
    0|0
  • Kimin ne düşündüğü önemli değil. Sen inancının gereğini yap. Doğru yoldasın kanka :)

1|0
    0|0
    • Tesekkurler :))

• Şeytanlaşmış ve nefsinin kölesi olmuş insanların şerrinden Allah a sığınalım.

• Amin :))

• Özen me Kapanacak isen Allah için kapan görüntü olsun diye değil 😊

0|0
    0|0
  • Ooo etkilendim gel seni bana alayim :)

0|0
    0|0
  • Düzgün kapanacaksan kapan ve bir daha acilma

1|0
    0|0
    • Düzgün kapanıcam inşallah

• Anladim 😊

• ahmet0825 instagram ekle

Kızlar Ne Diyor 20

• Hyr canım kınamazlar. Senin şu andan snraki davranışın önemli olan. Eğer kapandktan snra uygunsuz bir şeklde giyinmezsen kmse kınamaz aksine güzel bakar. Etrafmda örneğini çok gördüm :) hayırlı olsun inşallah çok mutlu olursun ve hayırlı bir ömrün olur :)

1|0
    0|0
    • Insallah en duzgun sekilde giyinmek istiyorum. Amin teşekkürler. Sende mutlu olursun insallah 😊

• Aminn canım bnmm saol :)

• 😊😊

• Hayirlisi.

1|0
    0|0
  • Kınayamazlar, kınayanlar da kendine baksın. Başkalarının fikri Allahın emrinden daha üstün değil.

1|0
    0|0
  • istediğini yap

1|0
    0|0
  • kimsenin kınamaya hakkı yok. ben de tam tersini yaptım. ama özgürlük var ya önemli. ister budist ister ateist ya da eşcinsel. hiç kimseye karışma hakkımız yok. birbirimizin özgürlük sınırını ihlal etmeyelim yeter.

1|0
    0|0
  • Tayt giyerken insanların görüşüne önem veriyor muydun? Vermiyorsan kapalıyken neden veresin önem.
    Içinden nasıl geliyorsa öyle yap, başını kapatıp yüzüne astar çekenlerden olmaman dileğiyle.

1|0
    0|0
    • Reşit oldugumdan beri tayt giyinmiyorum. Zaten o zamanlarda dışarda giyinen biriydim okulda degil. Olmıcam insallah :))

• Inşallah canım. Kimsenin görüşüne önem verme. Ben açık biriyim yine de kimseyi giyinişinden dolayı kınamam ya da yadırgamam. Sen kendine güven, inan başkalarının fikrine önem verirsen kendine güvenin olmaz. Asla önemseme :)

• Umarım tesekkurler 😊

• Bence bir iki yıl daha bekle 18 de küçük değil ama.. pişman olma sonra...

1|0
    0|0
    • Yok pişman olmıcama eminim. Ailemde kapalı yok baskı altında deilim ama tüm kalbimle kapanmak istiyorum.

• O zaman allah kabul etsin canım

• Amin :))

• Bir şey olmaz kimse karışamaz buna kendi seçimin sonuçta

1|0
    0|0
  • Başkalarının ne söyleyeceğini düşünme

1|0
    0|0
  • Bence iyi düşün sonra tekrar açılmak isteyebilirsin universiteyi bekle istersen

1|0
    0|0
    • Ne kadar erken olursa o kadar kolaydır. Yarına çıkabileceğimize güvencemiz varmı?

• Açılmak istemiceme eminim. Ve benim elimde olsa bugun kapanırım ama evde kapalı biri olmadıgı icin sal vb seylerde yok. Ama suandada kapalı giyinmeye öxen gosteriyorum :))

• İyi sen bilirsin

• Çok doğru bir karar vermişsin :) insanların fikirlerini önemseme :)

1|0
    0|0
  • Ilk olarak seni gerçekten gönülden TEBRIK ediyorum. Bence yanlış düşündüğün tek şey seni kinamalarini düsunmen, onun disinda gercekten böyle bir fikrin olduğundan senin adina MUTLU oldum. Bende 17yasindayim lise3ogrencisiyim. okul bitince bende kapanmayi düşünüyorum. ALLAH sen ve ben gibilerin yardimcisi olur...

0|0
    0|0
    • Daha once etrafımda olan konusmalardan dolayı oyle dusundum. Amin insallah sende dilgeini yerine getirebilirsin 😊

• :)))

• Bu yaslara git gello yaslar bence biraz daha zaman gecsin. Ayrica ortunme en sin gelen emirdi ona gelene kadr namaz var oruc var bir onlari tam tamina yapiomusunki

0|0
    0|0
    • Orucumu 6 yaşımdan beri eksiksiz yapıyorum. Hiç bozmadım insallah nasipte olmaz bu yastan sonra. Namazı 2 aydır kılıyorum önceden kılmıyordum

• Bence yavaş yavaş geçiş yapmasın daha yaş olarak ve daha önceki giyim tarzın olarak birden bire etrafında çok dikkat çeken ve konuşulan olmamak adına

0|0
    0|0
    • 2. dönem başından beri giyimimi düzelttim. Namaz kılmaya başladım. Ve herşeyi eksiksiz yapmak için kapanmaya karar verdim

• Bende çok istiyorum.. Ailem henüz erken diyor :(

0|0
    0|0
  • kendinden eminsen yapabilecegini dusunuyorsan cok güzel olur. basta cok zorlanbilirsin

0|0
    0|0
  • bence hemen düşünme çünkü öyle heves eden çok kapanıp açılmak günah biraz daha beklee

0|0
    0|0
    • Hevesle kapanmıyorum ki. Açılmıcam :)

• işte biraz daha bekle istersen çünkü belli olmaz kapanmak istemezsin genç kızsın iyice düşün şimdidyen allah kabul etsin

• Geç kaldım yeterince amin 😊

• Açıkken kapanmak; beyin yıkanması sonucu sık görülen bir tepkimedir.

0|0
    0|0
    • Beyin yıkanması? Zaten kimse dogustan kapalı dogmuyor. Insanlar karar veriyor bazıları gösteriş icin bazılari aile baskısı bazılarıda dinimiz için kapanıyor. Beyin yıkama dedigin sey hangisi oluyo?

• Ama canım ben kuran okudum ve sadece ayıp yerlerin örtülmesi deniyordu saç ayıp mı allah niye yarattığının görülmesini istemesin niye kapattırsın kendi yarattı neyse istiyosan kapan

• NUR-31 için 40 meâl bulundu. Abdullah Parlıyan (24/NÛR-31: İnanan kadınlara da söyle, onlar da gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, iffet ve namuslarını korusunlar, süslerini göstermesinler, elde olmayarak açığa çıkan ve görünen kısımları hariç, cazibe ve güzelliklerini açığa vurarak dikkat çekmesinler ve bunun için başörtülerini, göğüsleri üzerine sarkıtsınlar ki, boyun ve gerdanlarından birşey görünmesin 😊

• Bende öyleydim kapanınca herkes çok sevindi. insan kendini kapalı olunca daha özel hissediyor.

1|0
    0|0
  • Kınamaları, garip karşılamaları neden önemli olsun ki? Sen tüm kalbinle kapanmak istedikten sonra, Allah'ın rızası için bu güzelliği yerine getireceksen, kimin ne dediğini önemseme. Ben de kapalıyım çok şükür. Hayatımda verdiğim en güzel karar. Seni de tebrik ederim. İnşallah kapanırsın, kararını gerçekleştirirsin. Allah daim etsin..

1|0
    0|0
Yükleniyor...