Nasıl ateist olurlar bu insanlar?

Bir türlü anlayamam neye dayanarak Allah'ı reddederler? Bunca güzelliğin bir yaratıcısı olmalı diye düşünmezler mi hiç ? Hiç düşünmezler mi acaba nankör müyüm diye?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Bilim yollu teorik fiziğin, varlığın hakikatini anlatmada ulaşabildiği son nokta “string” boyutudur!.. String teorisi ile anlatılan yapının bâtını yokluktur! Ancak buraya ulaşmayı sağlayan başka teoriler de ortaya atılabilir zaman içinde. “Allah” adıyla işaret edilen ilminde “yok”tan “var” olmuşlara, bundan ötesine yol yoktur! Çünkü varlığı oluşturan manâ okyanusunun varlığında kesret söz konusu değildir.
    Beyin dahi, “yok”tan “var” olmuş bir “yok”tur ki; orijinali “data-enerji” dalgasından, “esma terkibi”nden başka bir şey değildir!. O “zumlamayı” açığa çıkaranlara göre! Daha da ötesi… Gerçekte, “maddî” diye bir âlem yoktur; yalnızca “manevî” âlem vardır! “Madde” algılaması beş duyunun beyinde oluşturduğu bir kabuldür!.
    Gerçekte, “GÖRMEK” yoktur; “OKUMAK” vardır!.. Beyin görmez, “OKU”duğunu açığa çıkartır!. Beynin, içsel veya dışsal kendine ulaşanları sentezi, “OKUMAK”tır!. Daha sonra bu “OKU”nanların bir kısmı “musavvire”de (hayal merkezinde) suretlere bürünür ve “görmek” olarak algılanır. Gerçekte, “GÖRMEK” yoktur; “OKUMAK” vardır!..
    insan ne kadar da nankör kendisine verilen bunca nimeti hiç düşünmez...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sapkınlık yayılmaya başladı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendileri de bilmiyor boşver :D

1|1
    0|0
  • Hicbiseye dayanamadiklari icin reddederler

0|0
    0|0
  • Anlatsak kafan basmaz zaten bosver.

0|0
    0|0
    • Kibirden olmuşsun, bariz belli. canım.

• Ben Kurandaki tüm sözde bilimsel mucizelerini biliyorum, bosver anlatma.
      Sundugu idda etmedim zaten, bunun cabasinda bulundugunuda söylemedim.

Benim dedigim bu, bilim suanda bir Tanrinin varligina delil göstermiyor.

Yokluk hakkinda delile makarsak, Tek boynuzlu atlarin, perilerin, Noel Babanin yokluguna da bir delil yok, simdi biz bunlara inanalim mi?

Bilimi Din haline getirmiyorum, zaten mümkün degil ortada dogmatik düsünce yok.

Kafan basmiyor demistim.

• Kibirli ( yani g e r z e k ) olduğunu söylemiştim. Bende bilimi senden iyi bildiğime emin oldum şu an.

Yükleniyor...