Pazar günkü patlamada ben de ordaydım ve?

pazar günü Ankara'da bomba patladığında erkek arkadaşımla Bombay'a çok yakındık, aramızda bombanın patladığı yerle 100 Metre ya var ya yoktu. ama o günden beri sürekli hayatımı sorgular oldum, ben niye uğraşıyorum niye ders çalışıyorum niye okula gidiyorum nasılsa ömrümüz kısa diye düşünüyorum, artık sevdiğim hiçbirşeyden keyif almıyorum. gözümü ne Zaman kapatsam o turuncu görüntü geliyor çünkü aklıma. önce her taraf turuncu oldu, sonra patlama sesi oldu çünkü... neyse lafı uzatıpda burdaki insanları da sıkmak istemiyorum. biliyorum bu ortamda çok zor ama sizce eski halime dönmem için ne yapabilirim?

0|1
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Biraz zaman gerekecek bu psikolojiden cikmak icin. Zor, gercekten zor. Ben ya da baska bir arkadas ne yazsak bos gelecek sana. Ama zamanla duzelecek.

1|0
    0|0
    • umarım, çok teşekkür ederim..

• Basit tavsiyelerden bir kaç tane ; eve kapanma, daha çok dışarı çık, okuluna derslerine biraz daha fazla asıl, hedeflerini yapacaklarını hatırlat kendine. Belki senin kadar etkisinde değiliz bu durumun ama hayat devam ediyor/edecek. Hatta senin için bu olaydan toz bulutu aralanmış, daha gözle görünür şekilde devam edecek.

• bunların hepsini yapıyorum zaten, zamanla düzeleceğim inşallah. tekrar teşekkür ederim..

En İyi Kız Görüşü

• Geçmiş olsun canım Allah korumuş sizi insan ölümden döndüğünde bir çok şeyin farkına varıyor ve o arada tabi psikolojisi bozulur haliyle.. Neler hissettiğini mutlaka yaz bir deftere ya da birine anlat ağlamak istiyorsan'da ağlamalısın rahatlarsın ama sakın kapanma içine

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim... evet erkek arkadaşımla sürekli konuşup duruyoruz zaten birbirimize de anlatmasak iyice kafayı yiyeceğiz zaten. bir de yakın arkadaşlarım falan biliyor destek oluyorlar. hani Nasıl derler toplum içinde iyiyim ama yalnız kalınca çok kötü oluyor insan.

• Öyle olur zaten keşke elimden bir şey gelse senin için zordur eminim kimse de anlayamaz seni erkek arkadaşın hariç.. Sımsıkı sarılın birbirinize bunları birlikte atlatırsınız inşallah 🙏🏻

• çok sağol Can'ım benim, sizin gibi güzel insanlar oldukça herkes daha sıkı sarılacak bu hayata inşallah. biz birbirimizi bırakmayalım her zorluğun üstesinden geliriz..

Erkekler Ne Diyor 10

• Geçmiş olsun zor bir durum zamanla düzelirsin. Ben kaza yaptigimda o 3 saniye aklima kazindi ama unutuyor insan.

1|0
    0|0
    • umarım, size de geçmiş olsun.

• psikologum yardımcı olabilirm herangi bir ücret talep etmeden hayatını daha iyi bir sekilde yönlendirmene yardımcı olabilirm

1|0
    0|0
  • geçmiş olsun bir süre sonra daha iyi olursun.

1|0
    0|0
  • Çok geçmiş olsun işte size ikinci şans bence hayat devam ediyor

1|0
    0|0
    • çok teşekkürler evet hayat devam ediyor ama bir yarımız yarım devam ediyoruz..

• çok teşekkür ederim, amin umarım kimse yaşamaz bir daha böyle şeyler.

• Amin inşallah

• bence insan yaşamayı bukadar sevmemeli. sonucta 100 sene de yaşasan sayılı gün cok cabuk gececek insan bu dünyaya neden geldigini gercektende unuttu ve coğu insanda sıfır amelle bu dünyaya veda ediyor. benim için bu daha önemli ölmüsüm ölmemişim..

0|0
    0|0
    • ne alaka ya o ortamda sen olsan böyle mi düşüneceksin o Zaman oldu olacak bombanın önüne atlasaydın deseydin bari?

• daha kötüsündede oldum yani catışmada 2006 da bitliste ...

• geçmiş olsun

• Spor yap

0|0
    0|0
    • yapıyorum zaten hem de çok... ama o olanlardan sonra spor yapacak enerjiyi kendimde bulamıyorum.

• Enerji yoksa makarna ye

• Ben de ordaydim. Yakin degildkm arabayi parkedecek yer ariyordum

0|0
    0|0
  • ağlamalısın

0|0
    0|0
    • işte çok konuştum çok anlattım ama onu yapmadım bir 😔

• tahmin ediyorum ama ağlamalısın. çözüm bu.

• Bombay Hindistan'da bir yerleşim bölgesi Ankara'nın bir hayli uzağında
    20 metre etrafındaki araçlara bile ağır hasarlar veren bir bombanın patlaması 100 metre yakınındaki insanın iç organlarında ciddi hasarlar bırakır.
    Hiç imla hatası yapmamışsın miss Bombay...

0|0
    0|0
    • uydurduğumu mu ima ediyorsun bana utanmadan böyle birşey uydurulabilir mi sence? metre hesabını yanlış söylemiş olabilirim ama ordaydım orda neler yaşandığını gördüm bir de senin gibi iftira atan insanlarla uğraşacak halim yok. ayrıca sen kimsin de bana miss Bombay gibi iğrenç lakaplar takıyorsun ya insan mısın sen?

• Guzel ulkem ne hale geldi. Allah bunu yapanlarin belasini versin bu dunyada gun yuzu gormesinler

2|1
    0|0
    • inşallah tek temennim o, o pislikler cehennemin dibini boylamışlardır inşallah

Kızlar Ne Diyor 7

• Psikoloğa gitmelisin. Hayatı sorgulaman normal.

1|1
    0|0
    • düşünüyorum ama aileme anlatmadım bile yalanlardan yalan beğendim patlamadan sonra orda olduğumu zannediyorlar, o an orda olduğumu bilmiyorlar 😔 ondan Nasıl destek alabilirim bilmiyorum

• evet kesinlikle o andan sonra her aldığım nefesin ne kadar kıymetli olduğunu anladım artık. bunu anladım ama o patlamada ölen canlar bu zamana kadar ölen herkesten her şehitten, her patlamada ölen insanlardan çok daha fazla acıttı canımı.. Allah onlara rahmet eylesin bize de daha güzel günler göstersin inşallah.

• İnşAllah, amin. 🙏
      Her ne kadar bedenleri toprağa karışmış olsa da ülkedeki duyarlı vatandaşların kalplerinde her zaman yaşayacaklar.
      O an'ı unutmaman normal. Güzel bir atasözü vardır. Ateş düştüğü yeri yakar. İnsanoğlu, başına gelmeyince bazı şeyleri farkına varamıyor.

• aklından çıkarmaya çalış böyle şeyleri kafaya takman akıl sağlığını dozabilir

1|0
    0|0
  • Psikolojik destek alabilirsiniz. Faydasi olur.

1|0
    0|0
  • Hiç ölmüycek gibi yaşa
    Yarın ölecekmiş gibi ibadet et
    Allah korumuş o bombanın içinde olup ölmeyedebilirsin sonuçta senin ölmeni Allah bir nedene bağlıyor

1|0
    0|0
  • Allah yardimcin olsun bende 1 saat kadar önce oradaydım. Şahit olmadan ben bu kadar etkilenmisken sana ne denir kestiremiyorum
    Ama sanırım onların istediği de bu. Sağ kalanlar amacsizlassin. Onlara istediğini vermemek için belki bilek gücümüz yetmez sirttan vurmayı bilmeyiz ama beyin gücü ile bizler ve gelecek nesiller savasabiliriz. Bırakma kendini hayattasin ailen evlat acisi yaşamadı bir tik daha sansliydin. Başka ne denir bilmiyorum. Sarılmak istedim sadece..

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim, çok haklısın. yazdıkların kadarıyla sen de çok iyi çok güzel bir insansın anladığım kadarıyla. o kadar ölen varken biraz travmanın lafını bile edecek değilim ama insan düşündükçe kötü oluyor işte. umarım bu olaylar artık son bulur bu da sadece kötü bir anı olarak kalır 😞

• Amin bunlari yapanlarin solugu kesilsin ve rabbim Kahhar adiyla onlari kahretsin insallah. Bu gün de kil payı kurtulduk bugün de olmedik Hadi bugün hayattayiz peki ya yarin. ya da dün rahmetli olan o kadar insan
      Kanım donuyor insan hayatı bu kadar mi ucuz. Sınavdan çıkmış bir sürü insan kitap almaya giden öğrenciler pazar günü bile çalışan işçiler esnaflar rast gele yolu düşen vatandaş. Neydi günahları o saatte orada işleri olması mi. Türkiyenin göbeği başkentte yaşamak mi? baskentin de gobegi kizilay meydaninda bulunmak mi.. Terörü lanetliyoruz. Lanetliyoruz da ne oluyor? Giden mi geliyor? Yas dediğin zaten iki gün sürüyor. Nasıl kinayacagimizi nasıl hayatta kalacağımız şaşırdık..
      Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır ve can güvenliği versin.
      Uzulmemek imkansiz uzul acini yasa duygularını dışa vur. . Ama kendini bırakma güzelim

• aynı şeyleri ben de düşündüm Can'ım benim, şuraya yazılacak o kadar şey var o kadar şeye şahit oldum ki ama anlatıp ne insanların içini karartmak istiyorum, ne de o anları tekrar tekrar yaşamak istiyorum. diyebileceğim tek şey daha güzel günler bizimle olsun 😔

• Neden turuncu? Kendini şimdi nasıl hissediyorsun?

0|0
    0|0
  • O gördüklerin belki de sana da bir uyarıdır ne dersin?

0|0
    0|0
    • Kiz ne yaziyo sen ne yaziyon kuş beyinli.

• Psikolojik cokuntune veriyorum tepkini

• aynen bence de kapa çeneni, fazla öttün.

Yükleniyor...