Arkadaşlar neler oluyor nasıl gerçekleşiyor bu nikah?

arkadaşlar ben sizden imam nikahı hakkında bilgi almak istiyorum. nasıl oluyor neler gerekiyor güzel ve kısa detaylı anlatır mısınz?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Gunahsiz iliski icin mi bu soru simdi? Imam nikahimi kiyarim iliskiye girerim bosarim gibi mi dusunuyorsun

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hanefi fıkhına göre imam nikahı icab ve kabulden ibarettir. yani biri talep etcek diğeri kabul etcek.. Peygamberimiz nikahın ilanı gerektiğini savunmuş , düğüne ve az da olsa ikrama teşvik etmiştir. Fakat günümüzde gençler zinalarını meşrulaştırmak için imam nikahına başvuruyorlar. Zannımca Allah katında makbul değil. Hem ayrıca imam nikahı özellikle bayan açısından iyi sonuçlar doğurmaz. eşin seni terketse hiçbir hak talep edemezsin , tarafların hukukunun korunması açısından resmi nikah şarttır. İmam nikahı dediğim gibi günahınzı meşrulaştırmaktan ibarettir.

1|0
    0|0
    • size bir soru sorabilir miyim acaba?

• öyle iseniz;
      şu soruları soracaktım.
      islam'da kadına boşama hakkı verilmiş mi?
      evlenmeden önce kocasından boşanma hakkı istemek hakkını bilip bilmediğinizi?
      Eğer evlenmeden önce bu konuda teyitleşmediyseniz. Oldu da eşinizle anlaşamadınız diyelim. Direk resmi nikah fes edildiğinde ne gibi bir durum olacağıyla ilgili yazacaktım.

• @vaporizer islam kadına boşama hakkı vermiştir , evlilik öncesinde kadın bu hakkı talep edebilir. resmi nikahla boşamada dinende boşanmış sayılır.

Erkekler Ne Diyor 1

• İcap ve kabul bunlar nikahin sihhat sarti kisa ve oz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Öncelikle dini nikah yapmasını bilen birisi hoca müftü veya yardımcısı fark etmez. Sonra bir gelin ve damat sonra kıyacak kişinin verdiği soruların cevabı en önemlisi ikinizinde müslüman olması

1|0
    0|0
Yükleniyor...