Biz nasıl bir toplum olduk?

Her akşam eve sağ olarak geldiğimiz için şükürler ediyoruz.

Çıktığımız an başımıza ne geleceği belli değil.

Bir yerde yalnız yürümekten tedirgin hale geldik

Otobüste tek başımıza kalamıyoruz, gerekirse üç durak önce inip yürüyoruz.

Artık otobüs durakları dahi güvenli değil.

İnsanları, Dindar, Laik, CHP'li, HDP'li, AKP'li MHP'li diye ayırıyoruz.

Gerekirse bu partiler uğruna en yakınlarımızda çetin kavgalara giriyor bağlantımızı koparıyoruz.

Birine iyilik etmekten bile korkuyoruz bana kötülük olarak dönmesin anlayışı hakim.

Adalete güven yitirildi, insanlarımızın çoğu gelecekten umutsuz.

10 yıl önce sobasının üstünde kestane kızaran, sokaklardan evlere girmeyen bizler, artık çocuklarımızı tek başına bir adım ileri göndermiyoruz.

Kapılarımız kırk kat kilitli, sistemlerimiz var, ancak eskisi kadar güvende değiliz.

Yolda karşılaştığımız biriyle ikinci kez karşılaşamıyoruz bile..

Biz nasıl bir toplum olduk böyle? #not : SİYASET İÇERMEZ -

Güncellemeler:
Birilerini sorum fena kızdırmış olmalı, bu sorudan hoşlanmayan insanların bir vicdanı var mı, ya da cehalet seviyesi ne durumda bilemiyorum, bilmek de istemiyorum.

2|0
39

En İyi Erkek Görüşü

• dediklerinin hepsi siyasete dayanıyor askere bebeğe polise sivile kurşun sıkanları destekleyenleri elbette ayıracağız fatihin bir sözü var; Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür... Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür. işte o durumlardayız artık hiçbir şeye güven yok en güzel cennet gibi ülkeyi cehenneme çevirdiler

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• siyaset içermez diyorsun ama asıl sebebi siyaset. İnsanlara NASIL YASAMALARI GEREKTİĞİ konusunda akıl vermeye calısan oteki insanlar. Şarlatanlar ve yanlış yollara sapmış olanlar, çıkabilecekleri en yüksek yerlere çıkar, insanların aptallıklarını kullanarak bağıra çağıra, boş kafalı ünlülerden, zayıf ve muhtaçlara kadar herkese düşüncelerini yaymaya ve kendilerinin hakikat olarak lanse ettikleri seylere insanların yere diz çökerek tapmalarını sağlamaya calışırlar. İnsanı hayrete düşüren bu dalavereciler, varlığımızın dogasında bulunan yanlış yönlendirilmiş bir oluşumdan güç alırlar. Birçoğumuz yaşamın karmaşıklığı içinde ilerleyecek bir yol bulma umuduyla, sözüm ona kendimizi açıklayan bir sürü saçmalığa inanmayı kabul ederiz ve bunu yaparken kendimizle aynı fikirde olmayan herkesi düşman belleriz hedef gosteririz. Hadi ödünç beyin kullanıyorsunuz kullanın canım kardeşim ama başka insanlarında goruslerine saygı duyun dimi bu ülke sadece senin değil butun TÜRK gencliğine emanet. İstesenizde istemesenizde bu topraklarda yasayan butun din dil ırk etnik kokenli TURK vatandasının hayatına goruslerine saygı duymak ZO RUN DA SI NIIIIZ! NE MUTLU TURK'UM DİYENE!

0|0
    0|0
    • Bu yorumunun baştan aşağı yazdığımla alakası olmamasını bir kenara bırakıyorum,
      Ne anlattığın bile belli değil.
      Ben Türk olmaktan gurur duyan bir Türk'üm, bu böyle biline.

• lafım sana değil zaten beni anlayan anlayacak

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Bizlik bir şey yok üzücü durum ancak dünyanın hazin sonu
    Oh çok umutluyum gelecekten

#DağlarıYerindenOynatamazsın

0|0
    0|0
  • 90 yıl boyunca yaşadığımız cehenneme bakılırsa şimdikiler bir hiç sayılır hatta şimdi bile her türlü pisliğin adiliğin arkasında CHP var.

0|1
    0|0
  • korkuya teslim olduk

0|0
    0|0
    • Bunu yaşatan sebep olan kim varsa, büyük harflerle ALLAH BELASINI VERSİN !

• bunu yaşatan her kesimin büyük başları, sebep olan da küçük başları

• hep böyleydik iyice azıttık
    iç savaşa gidiyoruz

0|0
    0|0
  • Bu yazdığın yaptığın hoş değil.

0|0
    0|0
    • Fikirlerimi yazdım, hoşlansanız da, hoşlanmasanız da.

• Kime çalışıyorsun bilmiyorum. Üzerinde kestane pişirebileceğin bir soban varsa güvenli bir yerdesindir😉

• Kime çalışıyorsun derken?
      Bu söylediklerimin bir tanesini bile inkar edebilir misin? Hayır bu yaşanmadı böyle birşey yok diyebilir misin, hayır !
      O zaman susacaksın.

• Kiyamet alametleri

0|0
    0|0
  • İşte istenilen laik ve özgür olma yolunda adım adım ilerliyoruz

0|0
    0|0
  • patlama oldugu gün götü açık nasılım sorusu soran gençlerin cirit attıgı bir ülkede ne bekliyorsun başka

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• patlamada durakta üst üste dizilmiş insanlara bakıp aklından sadece telefonun kamerasını açıp resimlerini çekecek kadar alçalan bireyleri olan bir toplum olduk

1|0
    0|0
    • Yok artık insanlıktan nasibini almamış insan müsveddeleri midem bulandı..

• Doğru söylüyorsun. Kıyamet alametleri işte insan her iyiliğin arkasından bir kötülük bekliyor.. Kimse durduk yere iyi olamaz düşüncesi yerleşti zihinlere..

0|0
    0|0
Yükleniyor...