Bütün güneydoğulular neden kürt zannediliyor?

ben mardinliyim süryaniyim, güneydoğu denince herkesin aklına kürtler geliyor, bazı hayalperestlerde mezopotamya ya kürdistan adını takmış en çok ona yanıyorum

0|0
14

En İyi Kız Görüşü

• Bende kürt değilim

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• he ya sorma mezopotamyaya neden kürdistan diyolar bunlar birçoğundan ülke değil bölge adı tepkisini aldım ama ne zamandan beri bu mezopotamyaya kürdistan dendiğini açıklayamadı kimse
    neyse konumuza dönelim benim gözümde bu ülkenin her vatandaşı türktür ama başka bişey oldukları konusunda ısrar ediyorlar sonra bana ayrımcı ırkçı diyorlar yine ben suçlu oluyom

0|0
    0|0
    • neyin kafasını yaşıyorsun sen ya helal olsun sana

• türkiye cumhuriyeti devletine gönül bağı ile bağlı olan her vatandaş türktür.
      bunu kabul etmiyor ben türk değilim diyorsan bu ülkeye hiç bir şekilde bağlı değilim diyorsan türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını bırakırsın ne vatandaşıysan oraya gider oranın vatandaşı olursun
      bu ülkede türk sıfatı bir ırkı değil bir milleti temsil eder bu millet de bu ülkenin her vatandaşıdır bunu anlamamaktaki bu ısrar niye
      anlamadığınız şey bu ben diyorum ki kardeşiz bizdensin ne olursan ol hepimiz biriz sen tutturuyorsun yok ben kardeş değilim sizden değilim sonra suçlu yine ben oluyorum ulan bir olalım dedikçe olmam diyen masum hepimiz kardeşiz diyen suçlu bu neyin kafası lea az mantık birlik beraberlik barış kardeşlik

• bir ırkı değil milleti temsil ediyorsa ismini değiştirelim o zaman? türk kelimesi neden bu kadar önemli? madem öyle neden başka ülkedeki türklere soydaşımız diyorsunuz türkiye cumhuriyetine bağlı değiller?

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 3

• güneydoğuda arap vardır, kürt vardır, Türkmen vardır,

0|0
    0|0
    • türkmenler kürtleşmiş genelde asimile olmuş, mesela tuncelidekiler

• yaşıyorum ama ölü gibi.. demenin bir başka yolu ruhsuz kalpsiz , ıssız sessiz gece gibi.!

0|0
    0|0
    • Alakasız olmuş başka soruya yazcakdm buraya gelmiş aldırış etmeyin!!!

• sorumla alakası var gibi sanki, bizi anlatmışsın :D

• . d HIM valla istemeden öyle anlasildiysa al kardeşim :)))

• Batıda öyle bir algı var evet. Ben askerliğimi Kızıltepe de yaptım. Çarşı için Mardin e giderdik. Demografik yapısı oldukça karışık. Sadece kürt olduğunu söylemek çok zorlama olur.

0|0
    0|0
    • türk ve kürt milliyetçiliği arasında yokolduk resmen, biri türklerindir der diğeri kürtlerinder

• Ben Türk üm. Oralar da Türkiye Cumhuriyeti toprağı.

Yükleniyor...