Bilime mi inanırsınız Parapsikolojiye mi?

Şimdi bilim gözle görülemeyen, kanıtlanmamış hiçbir şeyi kabul etmez. Parapsikoloji, düşünce gücü eşyaları hareket ettirme işte başkalarının düşüncelerini okuma meditasyon vs gibi daha soyut şeylere inanır. Bilim ise kanıtı olmayan birşeye inanmaz. Siz hangisine inanıyorsunuz?

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• bilim bir inanç değildir gözle görülemeyen şeyleri kabul etmez diye bir şey de yok.

1|0
    0|0
    • Peki bilim zekayı nasıl kabul ediyor ya da duyguları?

• aynen işte bu, demek istediğimi demiş

• o zaman biraz araştırmanı tavsiye ederim bak nasıl açıklıyor bilim. yalnız araştırırken vikipediye falan bakma gerçekten kabul edilmiş yazıları oku.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• İnanan inansın beni etkilemiyor. Bana giren çıkan yok yani :) Sıkmayın canınınızı biraz relax. Sakin ol şampiyon...

0|0
    0|0
  • Bilimi de parapsikolojiyi de yanlış tarif etmişsin en başını bilim henüz somut olarak kanıtlanmamis bir ölüyü kabul etmez parapsikoloji ise soyut gerçeklikler üzerine kuruludur ve parapsikolojiyi bilimin olasılık hesaplamaları na göre vardır kisacasi ben parapsikolojiye sadece inanmak ile kalmayıp hayatımda uygulamaya da koyuyorum

0|0
    0|0
    • Ne gibi soyut gerçekler bunlar? mesela sen hiçbir etki göstermeden bir nesneyi hareket ettirebiliyomusun

• Etki yapmadan nesne hareket etmez zaten Frekanslar yardımı ile nesne harekete geçirilir ben ne derece yapıyorum daha kısıtlı ama sadece telekinezi olarak ele alma

• Ee tamam düşünerek nasıl hareket ediyor sonucta fiziksel temas yok ondan bahsediyoum ben

• Bilim.

0|0
    0|0
    • ama bazı olayları uygulayanlar var ona ne diyorsun? çekim yasası, düşünce okuma hatta hareket ettirme gibi?

• belkide susalım artık :DD

• madem öyle babasını seven bir insanın sevgisini ispatlaması somut bir yargıya ulaşması imkansız

ama biliyoruz
    bilim bu değil yavrum yöntemler yanlış

0|0
    0|0
    • Yoo sevgiyide ispatlayabiliyolar :D mesela zeka? bilimde zeka ispatlanmadımı sanıyorsun :D

• Senin kimi sevdiğini kanıtlamaktan bahsetmiyorum insanda bulunan sevgi duygusundan bahsediyorum

• Malesef kanıtlıyorsun can dostum. Sevgi nöral ağ yazılımıdır.
      Bunu iki denekte deniyorlar hic tanismayan bir kadin ve bir erkek, bir odaya koyuyorlar bunlari ve 30 dakika boyunca en özel ve gizli anilarini birbirlerine anlattiriyorlar. O sure zarfinda cinsellik hormonu salgilaniyor ikisinde de ama bunun sebebi durduk yere ozel anilarini paylasma durumlari.
      Sonuc olarak ikisi evleniyorlar ilerde. Yani hersey dusundugun kisiye gore nöral ağ yazilimmidir aşk, sevgi kalpte değil kafadadır.

• Her ikisinede inaniyorum. bilimin kendi sinirlari vardir ve bu sinirlarin disina zaten cikmasi imkansiz ve sirf bilimsel degil diye o seyi redd etmek bence dogru degil

0|0
    0|0
    • Nelere inanıyorsun peki bu konular hakkında veya yapabiliyorsun?

• Parapsikoloji ye güvenim var ilerleme kaydediyorum. :)

0|0
    0|0
    • Neler yapabiliyorsun mesela

• Of be ne kadar uzattın nerelere getirdin konuyu tamam söylemezsen söyleme :D

• Farkettim özür dilerim :)

• Parapiskolojının bilime ters düştüğünü nerden öğrendin? bazı bilim adamları kabul etmez bazıları eder. Hipnozda bir çeşit parapiskolojık olaydır. Ve bilimsel bir alandır

0|0
    0|0
    • bazıları bu tür olayları kanıt olmadan kabul etmiyor

• benm bildiğim hipnoz elde zincirle sağ sol sağ sol döndürerek adama emir vermek :d robot gibi

• Yok. Hipnoz tedavide anestezi kullanilamayam durumlarda kullanilir. Senin dedigin zor ve ileri bir durum. coooook yetenekli olmak gerek

• Gerçek olamaz

0|0
    0|0
  • Bilime inanırım ama bilim kanıtlayamadığı bişeye inanmaması için var olmadığını kanıtlaması gerekir

0|0
    0|0
  • Bilime

0|0
    0|0
    • peki diğer olaylar hakında ne düşünüyosun düşünce gücü kuantum fiziği gibi olaylar için?

• Yani nasıl desem.. o saydıkların metafiziğe giriyor zaten. Tabiki gerçek midir değil midir bilemem ama. Ya en iyisi ben bilim falan demiyorum, ortaya karışık diyeyim :D

• Ortası yok mu bunların? :)

0|0
    0|0
    • Ortası derken? ikisi zıt yani zaten birbirine :D

• Dalgamı geçtin ciddimi konustun anlamadım :D

• Dalga ya 😂

Kızlar Ne Diyor 9

• İkisine de inanırım.

0|0
    0|0
    • Neler biliyorsun hakkında parapsikolojinin?

• Parapsikolojik olayların etkileri bilim tarafından tam anlamıyla reddedilmez. Örneğin akupunktur normal şartlarda bilimin kabul etmemesi gereken bir olaydır ama şu an tıpta yaygın olmasa da kullanılıyor

0|0
    0|0
    • o nasıl oluyor cidden düşünce gücüyle zayıflama falan ben onlara inanmıyorum çok saçma bir insan spor ve hareket yapmadan zayıflayamaz :D

• Beyin yemek yemediği halde yemiş gibi varsayiyor boylece kişi zayıflıyor. Düşünce gücüyle varlıkları hareket ettirenleri hatırla. Senin mantığına bakarsak hareket olmadan imkansız ama yapıyorlar. Materyalist yaklaşıyorsun olaya ki bence yanlış

• Alakasız saçma şeyler insan yemek yemezse yediğini düşünse bile doymaz sen kafayımı yedin? denebakalım 2 gün yemek yemeden tokmuş gibi olmayı soluğu hastanede alıymusun almıyomusun :D :D

• Bilime inanıyorum.. düşünce gücü de vardır belki evet ama beni tatmin etmesi için görmem şart

0|0
    0|0
    • düşünceyi nasıl görebileceksinki :D

• Aşkı fazlaca hormon yukselimine bağlıyor zeki kız sen benimkini cevapla

• ben kanserle düşünce gücünü karşılaştırdımmı? ikisinin konusu cok farklı yöntemler.

• Birine inanan diğerine inanmaz diye bir şey yok

0|0
    0|0
    • Tamam öyle olabilir ama genelde soyut kavramları buna inançta dahil bilimin kabul etmediğine inanmayan insanalr var yani kanıt olmadan inanmıyorlar oyüzden bu düşünce gücü şeylerini kanıtlanması lazım inanmaları için

• bilim

0|0
    0|0
  • Ikisine de

0|0
    0|0
  • Parapsikolojiye inaniyorum...

0|0
    0|0
  • Yalnız bilimin karşıtı parapsikoloji değildir. Felsefedir. Bana göre felsefe ve bilim içiçe olmalıdır. Sonuçta metafizik olmadan fizik düşünülemez.

0|0
    0|0
    • felsefe niye karşılıgı? felsefecilerde ateist oluyo genelde bilimcilerde :D

• Sen olayı çok yanlış anlamışsın... İdealizmi savunan felsefeciler vardır ayrıca her bilimci ateist değildir

• of biliyorum be ama ateistler genelde iyi anlaşır bu konularda :D

• bilmiyorum ya ruh halime göre değişir

0|0
    0|0
Yükleniyor...