Müslümanım nasıl hristiyan olurum?

yargılamayın sadece yardım edin sizden yardım istiyorum

0|0
22|39

En İyi Erkek Görüşü

• Babana gidiyorsun;
    Önce nüfus kağıtlarınızla beraber adliyeye adli sicil kaydı-diğer adıyla temiz kağıdı-sabıka kaydı alıyorsunuz.
    Sonrasında nüfus müdürlüğüne gidip Dini--İslam yazısını kendi rızanız ile kaldırtmak için dilekçe veriyorsunuz
    Akabinde mal müdürlüğüne gidiyorsunuz. Baban bu şahsın benimle alakası kalmamıştır kendisi artık bana bağlı değildir diyerek vukuatlı nüfus kayıt örneğini ibraz ettikten sonra en yakın merkez kilisesine gidip kaydınızı gerçekleştiriyorsunuz.
    Papazı bulup hristiyanlıkla alakalı şartların sizde olduğunu beyan eden dilekçenizden sonra ondan aldığınız DİN DEĞİŞTİRME EVRAKI ile tekrar nüfus müdürlüğüne gidip Dini bölümüne Hristiyan yazdırınca işleminiz tamamlanmış oluyor
    İsa sizi korusun ve kutsasın...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kiliseye git hristiyan olduğuna dair ant iç. Sonra vaftiz dersi al. 8 derslik bir süredir. Bu sürecin ardından vaftiz olucaksın. Hepsi bu.

( Doğru yolda değilsin arkadaşım. Müslüman kal. Benim hristiyan bir çevrem var ve tam 3 yıl düzenli olarak kiliseye gittim. Sonra anladım bağtıllaşmış bir inanç olduğunu. Hayatım güzelken hep art arda katlanılmayacak sıkıntılar yaşadım ve Allah a hep dua ettim sistemle. Bana doğru olanı göster diye hergün yalvardım. Bir gün rüyamda alevler içinde, üzerinden kanlar dökülen dev bir haç gördüm. Ağlayarak uyandım uykumdan ve tövbe ettim. O günden sonra hayatım huzura ve düzene kavuştu. Sen de vazgeç. Hayatını karartma.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Şehadet ederim ki Allah yok Tanrı var Muhammed onun Resulu değildir İsa tanrının oğludur bende torunuyum de olursun :D

3|2
    0|0
  • Yargılamamak elde değil ki. Allah sana akıl vermiş fikir vermiş kardeşim seni kınamıyorum ama seni düşündüğüm için iyi düşün derim sana

1|0
    0|0
  • Yapmanız gereken tek şey İsa’nın ölümünün günahlarınız için yeterli kurban olduğunu tamamen inanarak O’nu Kurtarıcınız olarak kabul etmek (Yuhanna 3:16) ve sadece O’na Kurtarıcınız olarak bütünüyle güvenmektir (Yuhanna 14:6; Elçilerin İşleri 4:12). Hristiyan olmak, ayinlerle, kiliseye gitmekle, bazı şeyleri yapıp bazılarından uzak durmakla ilgili bir şey değildir. Hristiyan olmak, İsa Mesih’le kişisel bir ilişkiye sahip olmakla ilgilidir. Kişiyi Hristiyan yapan İsa Mesih’le iman aracılığıyla kişisel bir ilişkidir.

0|0
    0|0
  • Kelime ile şehadet getir

0|0
    0|0
  • Neden islam dışında bir dine mensup olmak istiyorsun merak ettim olabilirsin o ayrı konu Allah bile Kur'an'da dinde zorlama yoktur diyor. Benim bildiğim hıristiyan olmak için vaftiz olman yani kutsal su ile yıkanmak gerekiyor. Yıkandıktan sonra hristiyan oluyorsun. Ama bana gore en iyi din İslam ama kimsenin de inancına karışmam

0|0
    0|0
  • Kilise ye git sis

0|0
    0|0
  • Yargılamıyorum tercih senin ama müslümanlık hristayanlıktan üstün olduğu için geçiş yapamazsın. d

2|0
    0|0
  • hic ama hic bilmedigin bir dine inanmak istediginin farkinda misin

1|0
    0|0
  • Herhangi bir kliseye gidip yardim alabilirsin. Ama ben doğru yoldan çıkmaman gerektiğini düşünüyorum ☺ hayırlısı olsun diyelim

0|0
    0|0
  • uyu uyan

0|0
    0|0
  • Ben seni afaroz ediyorum artık özgürsün

0|0
    0|0
  • Bunu dusunmen bile yeterli ekstra birşey yapmana gerek yok çünkü lafla Müslümanlık olmuyor

2|0
    0|0
  • zaten sen dinden çıkmışsın şuanda islama inanmamak zaten islamdan çıktın hristiyanlığa inandığın için artık hristiyansın

0|0
    0|0
  • Bari bizi alet rtme imansiz 😂

0|0
    0|0
  • Ya bu zannettiğiniz gibi bişey değil. :( kelime-i şahadet getirirsem müslüman olmam ki ben? İnanmam lazım olmam için, değil mi? İnanmadan namaz kılarsam cennete gider miyim?

0|0
    0|0
  • baba oğul kutsal ruh adına seni hristyan ilan ediyorum evladım

0|0
    0|0
  • kelimeye tersten şehadet getir.

0|0
    0|0
  • kiliseye git sor.
    cehennemede odun lazim sende haklisin.

0|0
    0|0
  • Allah katında din islamdır bunu unutma

0|0
    0|0
  • Vaftiz baban olayim miii 😂

0|0
    0|0
  • İkametgah, fotograf dilekçe ile muhtara başvur

0|1
    0|0
  • yakınladaki kiliseye git, papaza durumunu anlat, yol gösterir o. detaylar onda.

0|0
    0|0
  • olmussun ki zaten,

0|0
    0|0
  • Göbek atarak oluyorsun

0|0
    0|0
  • Eüzü billahi Tayyibi racim de. Sonra 3 kere Yüce Jeus de.

0|0
    0|0
  • merak etme artık müslüman değilsin zaten

0|0
    0|0
  • kliseye git, derdini anlat. Yardım ederler

0|0
    0|0
  • Yasadigin yer neresi?

0|0
    0|0
  • Bosver hristiyanligi. Hic bisey olma. O da ayni

0|0
    0|0
  • Gel ben seni hiristIyan yapiyim yavrucum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 21

• Bir Sapkınlık almış başını gidiyor

0|0
    0|0
  • Kiliseye git

0|1
    0|0
  • Allahu ekber.

0|1
    0|0
  • niyet ettim Hristiyan olmaya diyeceksin

2|0
    0|0
  • Herkes gider mersine sen gidersin tersine.. yanlis yoldasin yardim edemem. sende beni yargilama.

2|0
    0|0
  • Ben bilmem

0|0
    0|0
  • Yardimci olabilirim özelden yazarsan. Daha once bu tercihi yapan çok arkadasim oldu. Farkli görüşlere saygılı olunmasj gerektiğini düşünüyorum. Iyi gunler

0|0
    0|0
  • Olmussunn👏

1|0
    0|0
  • Seni yargilamak kimsenin haddine degil sacma sapan yorum yapan laf ettiklerini zannedenleri de takma. Tercih senin. bir kiliseden yardim alman en mantiklisi.

0|0
    0|0
  • Hiristiyandan yardım iste o zaman müslümanlardan değil beyin bedava 😂

0|0
    0|0
  • Ben böyle bir şeye yardım edemem

0|1
    0|0
  • düşündüysen bitmiştir zaten

1|0
    0|0
  • Kiliseye gidip papazla konusmalisin

0|0
    0|0
  • Git bir kliseye papaza sor sarap mi pilavmi de yardimci olur

0|1
    0|0
    • Papaz hergün pilav yemez. ( aklıma geldi yazdım ) :)

• Ya zaten soru sormak için sorulmuş belli üzerinde durmamak lazım :)

• @OKKO0606 boyle soru soranlarada uyuz oluyorum insan diniyle alakali soru sorarmi ama bunlari yetiştiren ailede var problem

• Kliseden yardım al.

0|0
    0|0
    • Böyle soruları seviyorum aslında. İslam'da bolca bahsedilen ve övünülen hoşgörünün zerresinin Müslüman insanlarda olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Zaten böyle bir soru acarsan gelen cevaplardan dolayı hıristiyanlığa daha da çok istersin kendini.

• Neden?

0|0
    0|0
  • pembe bır crazyboy benden sana yardım cıkmaz

0|0
    0|0
  • işe müslüman olmayarak başla

0|0
    0|0
  • git kiliseye sor rahibe

0|0
    0|0