Gallipoli (Gelibolu) dizisini izlediniz mi?

Benimle beraber burada bulunan her asker bilmelidir ki bize verilen bu namus görevini tam olarak yerine getirmek için 1 adım geri gitmek yoktur. Uyku ve istirahat ararsanız, bu istirahat bütün milletimizin isrirahatten ebediyyen mahrum kalmasına sebep olacaktır. Ben size taaruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçen zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar geçebilir. Düşmanı denize dökene kadar devam etmeliyiz!

Mustafa Kemal

Çanakkale Zaferi'nin 101. yıldönümündeyiz. Geçen yıl,100. yılı dolayısıyla Avustralya yapımı 7 bölümlük kısa 1 dizi çekildi. Yabancıların gözünden Atatürk'ü ve kahraman askerimizi tarafsızca (1 kaç konu hariç) görmek gurur veriyor. Atatürk'ü canlandıran adamı oyunculuk konusunda zayıf, Türkçe konuşan kırıkları aşırı basit bulsam da anlatımı güzel olmuş. Bizler için canını veren şehitlerimiz için fatiha okumayı (ya da kutsalınız her ne ise) unutmayın. Hayırlı geceler..

12|5
35|39

En İyi Kız Görüşü

• Keşke tarihimizi anlatan daha çok filmler yapılsa. Sorsan hepsi Vietnam savaşını bilir, Kore savaşını bilir, üzerine o kadar çok film çekildiki. Bizim tarihimiz daha güzel Kurtuluş savaşı, Tbmm'nin kuruluşu, cumhuriyetin ilanı, selçuklu zaferi, çaldıran muharebesi, malazgirt muharebesi, haçlıları mağlup eden Barbaros Hayrettin Paşa, Çanakkale vs, bunlar üzerine kaç tane film yapmışız sayılı. Aslında gurur duyacağımız o kadar çok şey varki. Türk Devleti kesinlikle çok güçlü bir devlet. Keşke yapılsa da izlesek seve seve. Ülkemizi sömürmek isteyenlerde oturup güzelce izlese ((:

1|1
    0|0
    • @papatya1990 Engelleyerek elimden kurtulamassın burası benim sorum benim mekanım canım hadi yolun açık olsun ;)

• Anlamadım =/ papatya kim

• Tamam şimdi anladım. Cevap yazacaktım ki konuyla ilgili yazdımda ama beni engellemiş. Tezlerini çürütemedim, neyse.

En İyi Erkek Görüşü

• Yorumlara bakıyorum da amerikanın tüm savaş filmlerini izleyip zaman harcayan milletim kendi tarihimize bir o kadar duyarsız kalmış cok garip gerçekten...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 34

• Ona ait film izlemistim. Ingilis bir baba iki oglunu bulmaya geliyor. Filmde cem yilmaz ve yilmaz erdogan da vardi. Filmin adini rus kanalindan izledigim icin bilmiyorum tam olarak

0|1
    0|0
  • Tarihinizi öğrenen. Çanakkale Savaşlarının komutanı bir Almandır. Mustafa Kemal o savaşta alt düzey subaylardan biridir sadece. Osmanlının emperyalist hayallerinin sonucudur. Almanyaya güvenip bu ülkenin evlatlarını ölüme göndermiştir. Britanya donanmasının Geliboluya gelmesinin nedeni vatanımızı işgal etmek değil dünyayı felakete sürükleyen bir savaşı sona erdirmektir. Nitekim yenilgiyle sonuçlanmıştır. Babamın dedesi de bu savaşta genç yaşta hayatını kaybetmiştir.

0|1
    0|0
    • Sen iyi misin :D

• Gece gece kafa ütüledin ya :D Peki 1 soru da ben sorayım sence yaratıcı olmaması , olmasından kat ve kat saçma değil mi?

• 2le bakiim...

• İzlemedim

0|1
    0|0
  • İzlemedim ben..

0|1
    0|0
  • Izlemedim.

0|1
    0|0
  • İzlemedim

0|1
    0|0
  • izlemedim

0|1
    0|0
  • Ben izledim harika bir film.

0|1
    0|0
  • İzlemezmiyim duygulandım

0|1
    0|0
  • İzlemedim

0|1
    0|0
  • Izlemedim

0|1
    0|0
  • Izlemedim

0|1
    0|0
  • İzledim..

0|1
    0|0
  • İzlemiştim ve ağlamıştım cidden çok etkileyiciydi hele finali

0|1
    0|0
  • hayirm

0|1
    0|0
  • İzleyecem

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • İzlemedim

0|1
    0|0
  • Ertelemiştim, şimdi açıp izleyeceğim. Hatırlattığın için teşekkürler.

0|1
    0|0
  • izlemedim.
    ama izlemeliyim..

0|1
    0|0
  • İzledim en yakın zamanda izlerim

0|1
    0|0
  • Soruya cevap vereim hayır izlemdm

0|0
    0|0
  • İzlemedim

0|0
    0|0
  • Gelibolu dizisinş bilmiyorum ama gelibolu diye bir belgesel izlemiştim

0|1
    0|0
  • gallipoli isimli güzel bir marka var benim aklıma o geldi dantelistan.com/catalogsearch/result/?q=gallipoli

0|0
    0|0
  • Izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • izlemedim 😊

0|0
    0|0
  • Hayir izlemedi

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 38

• İzledim.. Anlatım tarzı ve kurgu çok iyiydi.. Hele mektuplardan satır başları o günlere götürüyor resmen..

0|1
    0|0
  • İzlemedim izlerim. Aynı isimde yıllar önce Mel Gibson'un filmini izlemiştim. Güzeldi şimdi bazı yerlerde gördüm ama kesmişler.

0|1
    0|0
  • Basit başarısız yapımlar amerikalılar kazanamadıkları vietnam savaşı için bile kahramanlık destanı müthiş filmler yaparken biz kazandığımız savaş icin bile düzgün bir film dizi yapamadik malesef

0|1
    0|0
  • izlemedim

0|1
    0|0
  • ben izledim ilk 2 3 bölümünü
    moralimi bozdu bazı sahneler sonra bıraktım izlemeyi

0|1
    0|0
  • Henüz izleyemedim.

0|1
    0|0
  • İzlemiştim daha once

0|1
    0|0
  • izlemiştim çok da güzel anlatılmıştı

0|1
    0|0
  • Geçen yıl Tv2 de yayınlanmıştı.
    harika bir diziydi.
    Evet izledim ve sevdim.

0|1
    0|0
  • İzlemedim.

0|1
    0|0
  • İzled evet

0|1
    0|0
  • izlemedim

0|1
    0|0
  • İzlemedim

0|1
    0|0
  • İzlemedim

0|1
    0|0
  • izledik kardoo izledikk soru çıkıp çkıp duruyo karşıma ısrarla ben cevaplamaddıkçaa :D:D

0|1
    0|0
  • Ana sayfamdan kalksın siye görüş paylaşıyorum

0|1
    0|0
  • gelibolu filmini izledim aslında cem yılmazla yılmaz erdoğanın filmini çok içlendim..

0|1
    0|0
  • izledim

0|1
    0|0
  • hayır izlemedim ama bir ara izlemeye çalışırım

0|1
    0|0
  • hayr

0|1
    0|0
  • hayır izlemedim

0|1
    0|0
  • İzledim bro

0|0
    0|0
  • evet izledim harika

0|1
    0|0
  • Gelibolu kitabını okumuştum.

0|1
    0|0
  • bir kaç bölümünü izlemiştim 2 bölümmüydü izlediğim iyi hatırlattın devam edeyim ben izlemeye :)

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • yok knk izlemedm

0|1
    0|0
  • İzledim.

0|1
    0|0
  • Hayır