Konuşurken şivesini bilerek degişen kişi?

konuşurken bilerek şivesini degişen degişik memleketlerin şivesini kullanan kendini komik sanan artı olarak bazılarında vardır bebek gbi konuşmalar falan bu degişikleri grnelde kimse sevmez biliyorum yinede ne düşünüyorsunuz

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Ben arada öyle konuşurum "ya la, gari" gibi kelimeleri kullanırım. Egelilik vardır biraz alışkanlık diyelim gari.

0|0
    0|0
    • Alişkanlik başka hepimizin bir memleket şivesi var zaten ama bide hiç gitmedigin memleketin şivesini konuşuyon komik olucan diye oradı garip

• O da özenti ya da hoşuna gittiği için öyle yapmak istemiş. Bazılarına da yakışmıyor, zorlamaması gerek yoksa dışarıdan hiç öyle görünmüyor.

• Yapanlardan biri de benim :D çohhh datluuuu oliiiiiiiiii :P

0|0
    0|0
  • Komik olmak için bunu yapan kişi gerçekten itici oluyor. Gerektiğinde yerine, zamanına ve karşımdakine göre şivemi değiştiririm. Ama komik olma gayretiyle bunu yapmam, yapan kişiden de hoşlanmam.

0|0
    0|0
    • İite komik olmak için cok bilmiş gözükmek için yoksa kimse kimsenin şivesine karişamazki

• Yok ya degil valla. kız kuzenimde var tuhaf tuhaf şivelerle konuşmak bide kiz arkadaşımda var bebeksi konuşmak onlara uyuz oldum esinlendim yazdım

• Yeri geldiğinde sevgiline karşı sende bebek gibi konuşursun. Arkadaşında alışkanlık haline gelmiştir belki :) Sonuç olarak yerine ve zamanına göre yapıyorlarsa sorun yok ama dediğin gibi komik olmak için çok bilmiş gözükmek için yapıyorlarsa uyuz olmakta sonuna kadar haklısın.

• bir kere o şive değil ağız, eğer güzel konuşuyosa iyi ama diğer dediğin bebek gibi konuşmalar çok saçma ve itici

0|0
    0|0
  • Recep İvedik'e özenip onun yaptıklarını yapanları gördüm, oksijen müsrifleri

0|0
    0|0
  • Ne şivesi ya, şiveli konuşan insanı ciddiye almam ben bir kere

0|0
    0|0
  • bebek takdilini hiç sevmem.
    ama şive konusunda bi'şey diyemem.
    ege şivesine bayılırım mesela

0|0
    0|0
  • Bende de var sive diksiyon kursuna godiyorum pek hos olmadigini dusunuyorum ya bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Yani doğal olmak gerek bence de ama bazı ortamlarda mecbur kalabiliyosun

0|0
    0|0
  • Sanal ortamda biraz yaparim. Konusurken yapmam.

0|0
    0|0
  • hayatta gahvalti diyemem :)

0|0
    0|0
  • Haçen ne diyeceğumu bilemedum uşağum daa :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Konuşurken şivesini bilerek değişen kişi hakkında konuşurken şivesini bilerek değiştirdiğini düşünürüm

0|0
    0|0
  • Ağzına kureklr vurmak istiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...