Toplumda neyi değiştirmek isterdiniz?

Toplumumuzda değişmesini istediğiniz anlayış nedir?

0|0
17|13

En İyi Kız Görüşü

• İnsanları

0|1
    0|0
    • İnsanlarda neyi değiştirmek istediğini soruyorum

• gençler sakin olun kavga yok:D

• Sen ne sanıyosun kendini be?

En İyi Erkek Görüşü

• 4 hastalık var..

1) Yeis, ümitsizlik..
    2) Ucub, yaptığı iyiliklere güvenme..
    3) Gurur..
    4) Su-i zan (başkası hakkında kötü düşünme), gıybet

Çareleri;
    1) Ümitsizliğe düşmek, haramdır.. Çünkü her şeyin dizgini elinde olan bir Allah var, ona sığın rahat et.

2) İnsanın yaptığı iyiliklerde hiç bir hakkı yoktur ona güvenemez, çünkü cesedi bile ona ait değildir..

3) İnsan kendinde bulunduğu yeteneklere iyiliklere güvendiği mühletçe eksiktir! Gurur yüzünden başkalarının yeteneklerine iyiliklerine ihtiyaç duymazsa eksik kalır..

4) İnsan kendine bulunan kötü ahlakı, başkalarına yakıştırmasın! Kusur görenindir..
    Kim birinde kusur gördüyse o kusur kendinde bulunur..

Bunları çözdükten sonra daha iyi bir toplum olup kainatı diz çöktürebiliriz..

#Vesselam

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Valla neyi deistirmek istemezdm ki basli basina yanlisiz

0|1
    0|0
    • Mesela

• Neyi yanlış anliyoruz toplum olarak?

• Ön yargilar asiri fazla misal kiskancliklar fazla bencillikler fazla yapmacikliklar fazla yaa bu kisiliksizlik bize fazla :/

• Yobazlik

0|1
    0|0
  • Başkalarının hayatına, seçimlerine ne olursa olsun karışılmaması gerektiğini anlamalarını isterdim. Aşka saygi duyulmasını isterdim. Kadınların sadece evi çekib çevirecek, çocuk büyütecek gibi durumlar için yaratılmadığını anlatmak isterdim.
    "Hz. PEYGAMBERİMİZ " derki kadınların yemek yapması çocuk terbiye etmesi, evinizin temizliyini yapması onun vazifesi deyil size olan armağanıdır. Erkeklerin bunu anlamasını isterdim

0|1
    0|0
    • Fikirlerimin bütün özgürlüğü ile sana katılıyor ve destekliyorum. Sonuna kadar hümanizm destekçisiyim insanlar fikirleri ile değerlendirilmeli ama sorgulanmamalı. Kadın ise; o ki benim hayatıma girecek olan zat-ı muazzam, ben onun ayaklarının altindaki cenneti öperim. ☺

• O zaman sana helal olsun... Eyvallah güzel yürekli arkadaşım

• Herşeyi

0|1
    0|0
  • Hiç bir parti fazla koltukta oturmamalı, Kaddafi veya Saddam veya Pinoçet sonu ne olduğunu belli.

0|1
    0|0
    • Her kavim aynı örneği taşımaz bence. Uzun istikrar - üzerinde oyun oynanmayan ülkelerde - ortak fikir sağlar ve sürekli yükseliş sağlar. Tabi bu benim sadece.

• Hayır yok senin fikir ama "Uzun istikrar - üzerinde oyun oynanmayan ülkelerde - ortak fikir sağlar ve sürekli yükseliş sağlar". Oyun oynasın ama savaş alana çevirmesin burası kimsenin babanın çiftliği değil.

• Herneyse evet sen haklısın

• Herkes birbirine saygı duymayı öğrense yeterli

0|1
    0|0
  • önyargıyı

0|1
    0|0
  • Onyargiyi

0|1
    0|0
  • Daha kibar olmalarını saygılı seviyeli insancıl minnoş olmalarını isterdim

0|1
    0|0
    • Minnoş? 😂😂 hey Allahım 😂

• Terörü

0|1
    0|0
    • Terörü degistirsende terör olarak kalır. Terörü ortadan kaldırmak kesin çözümdür. ☺

• Terörü ortadan kaldırmayı kastettim zaaten :)

• Ha ben değişim sordum diye, sorudan yola çıktım. 😁 Ama hayallerin sınırı yoktur yinede terörü toplumsal fayda sağlayacak varlık olarak düşlemek imkansız değil ama gerçekleşmesi imkansız kadar zor. ☺

• Cinsel birliktelikten sonra birşey kaybeden tarafın sadece kadın olmasını değiştirirdim

0|1
    0|0
  • egitim sistemini

0|1
    0|0
  • Sürekli dedikodu yapma istegi

0|1
    0|0
  • Herseyii

0|1
    0|0
  • Farklılıklarla iç içe yaşamalı herkes😊 (Neyi değiştirmek istersiniz diye sormuşsun ama olsun😄)

0|1
    0|0
    • Fark etmez o da önemli bir konu ☺

• Maaşları

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Emevi özentiliğini

0|1
    0|0
  • Sucuğu ucuzlatırdım sucuk yiyemiyorum kanks :( :(

0|1
    0|0
  • Değiştirmek değilde komple cehaleti yoketmek isterdim

0|1
    0|0
  • kafa yapılarını komple değiştirmek isterdim daha hümanist bir toplum... insana insan olduğu için değer veren haklıyı haksızı ayırt eden adaletli bir toplum !!

0|1
    0|0
  • saygı ve güven duyguları değişse gerisi zaten düzelir

0|1
    0|0
  • önce bu ülkeyi beyenmeyenleri gönderirdim sınır dışı ederdim alırdım elindeki kimlikleri pasaportlar. sonra görürlerde milletsizligi

0|1
    0|0
    • Pek erdemli bir tutum olmaz. Son caredir bu

• oradaki silah stoklarını görmedin pyd suriyede toprak avmaya calışıyor sınırımız birleşiyor amaclarıda suriyede gercekleşti. pyd orada yapmak istedigini türkiyede yapmaya calışacak avrupanın destegiyle

• 1- önyargıları
    2- birilerinin başkaları hakkında hüküm vermeye kalkmasını

0|1
    0|0
    • İkinci özellik hak hukuk kavramında belirleyici olan kişileri yok sayıyor mu? Yoksa sadece toplumun halk kesimiyle mi alakalı?

• anlattığımdan bu çıkarımımı yaptın :) tabi ki kimse önceliğinden vazgeçmesin. ama bu öncelikleri ve talepleri dinleyip adaletli bir şekilde düzene koyan ve yerine getiren bir sistem var ismi de devlet deniyor :D adaletten korkmamak gerekir. her gerilemenin ve yıkımın başlangıcıdır adaletsizliktir. bunun bir çok örneği de var tarihte.

• Sen beni anlamadın bence. Belli ki bende seni. Boşver 😂

• insanoğlu tümüyle son bulmalı!

0|0
    0|0
  • geri kafalılığı

0|1
    0|0
  • Kadınlara bakış açısını ve kadınların cinselliğe bakış açılarını değiştirmek isterdim.

0|0
    0|0
  • cinselliğe yaklaşımı değiştirmek isterdim

0|0
    0|0
  • sadece erkekler teklif eder algısını değiştirmek isterdim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...