İslamiyeti sevmeyenlerin sevmeme sebebi ne?

neden sevmiyorlar veya kabul etmiyorlar ksdafsjfasldlasfksdf

0|0
10|12

En İyi Kız Görüşü

• İslamiyeti severim, sevmediğim şey ise bazı aşırı dindarların bütün müslümanları tek tip çizgiye sokmaya çalışmasıdır

0|1
    0|0
    • Aşırı dindarlık kavramı islam için çok tezat bir kavram. Müslümanlık zaten tektir. Sınırları aşmama dahilinde farklılık olabilir.

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanlar olabilirmi

0|2
    0|0
    • çok haklısın ama müslüman kılığındaki teröristlerin daha çok etkisi var

• Yani namaz yok, kuran yok, zekat yok, hac yok, bir Allaha inanıyolar bide Peygambere. Bu ikisine hıristiyanlarda inanıyo yahudilerde nerde kaldı muslümanlığın farkı

• evet zina ar içki var müslümanlar kafirlerden farksız oldu üstelik Allaha peygambere iman var ama sırf ailesinden öğrendiği için mantıklı açıklayacak bir bilgisi de yok

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben Kuran-İncil ve Tevratı okudum. Hepsinde kadını geri planda bırakma, kadına vurma izni, kadının boşanamaması gibi , kadının hep ikinci cins olması beni yaraladı. Şimdi diceksiniz ki Hz. Muhammed kızlarını omuzunda taşırmış evet haklısınız benim sorunum Hz. Muhammetle değil. Benim sorunum din kitaplarının temiz olmadığına inanmamak. İncilin nasıl değiştirildiğine inanıyorsak, Kuranın da öyle olduğuna inanıyorum ve insan düşüncesinden kaynayan bir kitabı klavuz edinmek istemiyorum. Benim fikrim bu, sizinkilere saygılarla

0|1
    0|0
    • kadına vurma izni şöyledir eğer kadın ahlaksız bir i yapıyosa erkek pnu uyarır sonra yatağı ayırır hala yapıyorsa hafifçe vurabilir dinin emri bu şekildedir onun dışında kadına vurmayı yasaklamıştır peygamberimiz eşinden dayak yiyen kadının ahirette davacısı ben olurum demiştir ondan sonra kuran değiştirildi diyorsun ama hz. osamnın şehit olurken okuduğu kitap bile vardır günümüzde kimse onla karşılaştırmamış mı değişiklik olsa incil gibi bilinirdi

• Seviyorum.

0|1
    0|0
  • Bu son kahkaha belirtisi nedir

0|1
    0|0
    • detayı doldurmak için ekledim :)

• Hiristiyan olmaları sanırım inansalar tek din hak din islamiyet oldunu sevmezlermi

0|1
    0|0
  • Orasi bizi ilgilendirir

0|1
    0|0
    • nasıl anlamadım

• @Cadde-E teşekkür ederim.

• sadece merak ettim sizi sorgulamadım ben isteyen cevap verir

• İşlerine gelmiyordur.

0|1
    0|0
  • İşlerine gelmiyor o yüzden... ;)

0|1
    0|0
  • herkesin kendi tercihi

0|1
    0|0
  • Çünkü kadınları yok sayan başka bir din yok. Hangi islami ülkenin geliştiğini gördün sen? Dini kullanarak insanları kandırıyorlar. Burda çocuklar, insanlar aç açıkken, Orda adam 51. Kez hacca gidiyor. Bu adalet mi? Adamlar allahuakbar diyerek kafa kesiyor. Ve bu yaptıklarının kuranda yazdığını söylüyor. Bizim bu baştakiler de ne diyor? Bir grup öfkeli genç. (!) yersen.

0|1
    0|0
    • ışide biz de karşız bizce yaptıkalrı islamiyete uymuyor kadınları yok sayma dersen kadının boşanma hakkı vardır isterse boşanabilir teknolojide ise geri kalmamamızın sebebi islamiyet değil müslümanların rahata alışması ve azimsiz olması yoksa 300 seneye kadar buluşların çoğu müslümanlardan ve türklerden çıkıyordu o zaman da batı bizim gibi insanlara baskıyla uğraşoyprdu teknolojide geri kalmıştı şu an modern oldularsa bu yenilikleri endülüs emevilerinden ve osmanlılardan gördüklerindendir

• Jajajjs bırak ya he osmanlıdan kaldı he :D

• sen batının 400 sene önceki halini biliyor musun ne mikroptan haberleri var ne dünyanın yuvarlak olduğundan cennetten arsa alıyolar medeniyetsiz bir haldeydi o zamanlar

Erkekler Ne Diyor 11

• Ülkenin kuruluşundan itibaren sessiz ve arkaplanda bir Dinsizleştirme politikası yürütülmüş.. OSMANLI'nın Müslüman halkını dinsizleştirmek için çok çaba harcanmış.
    Bunun en güzel örneği evlilik töreni = Hristiyan Kilisede, Yahudi Sinagogda, bizler Belediyede Dinsiz evleniyoruz ama sonradan ALLAH'ın nikahını yapan var yapmayan var.. Bunca yıl insanları dinden uzaklaştırıp ALLAH'tan habersiz yaşatırsan bugün sokaklara baktığında görüdüğün durum ortaya çıkar.

0|2
    0|0
  • İnanmayanı zorluyor. İnandır diyor islam. "doğru yola" getir diyor islam. Müslümanları suçlayamam bunun için. Onlar yazılanı oynar ne de olsa :D

0|2
    0|0
    • inanmayan zorlanmaz ki kuran peygamberimize zorlamaması buyrulmuştur sizin dininiz size benim dinim bana de onlara denmiştir

• dediğin şey sana göre hayal dünyanda olabilecel bir şey ama benim için ispatlanmamış bir işarete binaen söylenmeyen hiç bir şey kalbime vesvese veremez.

• Heh işte olay çözüldü :) @crzybyy iyi geceler diliyorum yarın erken kalkmam lazım uzun uzadıya tartışmayı çok çok isterdim :)

• Dinden çıkanın öldürülmesi, başka inançlara sahip insanların ikinci sınıf görülmesi, kadınların ikinci sınıf görülmesi, çağ dışı kalmış uygulamaları, yeniliğe ve reforma kapalı olması ve bazı müslümanlardan ötürü sevmiyorum.

0|1
    0|0
    • başka insanlar ikinci sınıf görülmüyordu hakim huzurunda kafirle müslüman hatta padişah bile eşit yargılanıyordu yenilik dersen zamanında bir çok yenilik islam alimleri bilginleri tarafından yapılmıştır ali kuşçu mimar sinan harezmi vs. son yüzyıllarda geri kalma sebebi ise müslümanların güçlerinden dolayı gafilleşmesi ve bizi yıkmaya çalışan hainlerle uğraştığından yeniliğe vakit bulunamaması islamın gerici bir yanı yok aksine modern bir dindir ama görüşüne saygı duyarım

• Modası geçmiş bir düşünce sistemi olduğu için, yıl 2016 olduğu için vs.. vs..

1|2
    0|0
    • sen de böyle mi düşünüyorsun

• Bilgi birikimim ve mantığımın sentezi

• sana saçma gelen bir yönü ne mesela

• Mey biter saki kalır,
    Her renk solar haki kalır,
    Diploma insanın cehlini alsada;
    Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..

FUZULİ

Bizim Insanımız okumak yaramadı... zamanında Allah adıyla namus için canını verenlerin evlatları, özgürlük ve medeniyet adı altında dindarlara saygısızlığı yanında namazlarını sereflerini elleriyle peşkeş çekmeleri...
    Diyecek sözümüz kalmamış

0|1
    0|0
  • islamiyet cazip gelmiyor kimseye çünkü oruç tutulacak namaz kılınacak zekat verilecek bunlar kafir diye tabir ettiğimiz insanlara cazip gelmiyor adamlar sefasının peşinde o karı senin bu karı benim takılıyorlar içki hele kiliselerde peksimeti şarapa banıyorlar daha ne diyim yani

0|1
    0|0
  • kişi yapamadığı şeye kin tutup sevmez

0|1
    0|0
  • dünyevi arzu ve hırsları,

0|1
    0|0
  • bır suru sebep bulunabılır cunku bahane uretmeyı sever ınsan

0|1
    0|0
  • Sevmiyorum hem de hiç sevmiyorum. Çünkü kuranı okuduğum için sevmiyorum. okuduktan sonra tüm inancımı yıktığı için sevmiyorum.

ahzab
    maide
    enam
    tevbe
    bakara
    nisa

vs gibi tamamen saçma. birbiriyle çelişen sureleri okuduktan sonra dinden çıktım

0|1
    0|0
    • mesela bir örnek verir misin

• kardeşim ahzab 50 51 52 53 54 ü bir oku bakalım ne yazıyor

• araştıracam o konuyu

• ben severim

0|1
    0|0
Yükleniyor...