Kardesim beni ornek aliyor napmaliyim?

Arkadaslar kisa kesicem kardesim benim butun yonlerimi ornek aliyor ama benim genelde kotu yonlerimi geceleri eve gelmemeler , gizliden alkol icmeler , benim arabamda her zaman kiz gordugu icin bir araba tutkusu benim gibi olma cabalari benim sinirli tavirlarimi benim ailemle her zaman kavga etmemi bile ornek aliyor o da etmeye calisiyor falan bu cocuk 18 yasinda artik dayak care olmuyor napmaliyim?

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• direk söylüyorummm abi. kendi davranışlarını değiştir. madem bu çocuk seni örnek alıyor. sende artık rahatsız oluyorsun onun davranışlarından sende pek iyi birşey yapmıyorsun demekki. yoksa rahatsız olmazdın. kardeşler böyle her zaman abi ya da babayı rol model görür. kardeşini yetiştirmek senin elinde. bir süre seninle takılmasına izin ver ama her zaman yaşadığın şeylerin kötü hallerini göster. bunların örnek olunacak şeyler olmadığını anlatmaya çalış. kardeşnin öğretmeni ol. dışarsı yeteri kadar kötü insan kaynıyor. bari siz rol model olurken olumlu olun..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yapacak birşey yok ta örnek almaya devam eder ta ki kendi olması gerektiğini anlayana kadar tabi kişiden kişiye değişir kimi ta ilkokulda anlar kimi 40 yaşında. Karşısına geç iyi biri olmadığını örnek almaması gerektiğini açıkça söyle kazık kadar adam olmuş aklı sarıyor artık gitsin karı kız tavlasın 😆

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Dayak çare olmuyor derken? Dayak atacağına kendini düzeltmeye çalışsaydın ya? Seni örnek alacak tabi ki, başka kimi örnek alacaktı.

1|0
    0|0
    • Cok sert cikistin ya ;) emin ol bende kendimi duzeltmeye calisali tam 7 ay oldu ve artik duzeldigime inaniyrm isten eve evden ise bazen sosyal hayat o kadar

• Kardeşinin seni rol model alması çok normal çünkü abisisin. Erkek çocuk baba-abiye bakar. Diğer insanları bilmem, ozentiliktir onlarınki.

• Offf offf abilik cok zor ya 26 yasnda bunu farkediyrm onceden kizardin yapardi istedigini simdi deliler gibi yumruklasanda sagi solu ertesi gun o da yumrukluyor

• Iyi bir abiye dönüşüp kardeşinjn ornek alacagi dogru biri olma vktin gelmis.. sorun kardesinde degilki sende

1|0
    0|0
    • Haklisin onun icin cabaliyorum

• Sen yapıyorsan oda yapabilir

0|0
    0|0
  • Demekki iyi ornek olamiyosun kardesine.

0|0
    0|0
    • Iyi ornek olamadigim dogru ama ondan baska hicbirseyi dusunemiyorun yani hep iyiligini dusunyrm benim yolumun dikenli oldugunu anlatmaya calisyrm ama sanki o da bende gelicem senin geldigin yollardan dercesine hareket ediyor

• Iste temeli saglam atmamissiniz bizdede oyle bir bela var ama evde abim cok akilli agir basli bu kime cektiyse bilmiyoruz kendi halinde birak bence ugrasma dayak essege atilir.

• Neyse ya canim sikildi yine iyi geceler sana

• Kendini düzelt kardeşinde düzelir.

0|0
    0|0
  • Dayak yerine seni örnek aldığı yönlerini düzeltmeye çalışsan?

1|0
    0|0
    • Şu an onun icin cabaliyorum artik evden ise isten eve

• Kardeşine iyi örnek ol o zaman

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendini düzelt o da düzelsin al karşına kendindeki kötü özellikleri say bundan sonra böyle olmayacam senin de olmanı istemiyorum de neden öyle olmamanız gerektiğinizi de anlat senin değiştiğini görünce o da kendini düzeltmeye çalışacaktır.

0|0
    0|0
  • Ne guzel işte

0|0
    0|0
  • Adam gibi abi ol akıl vermeye yüzün olsun

0|0
    0|0
    • Haklisin be kardesim cunku ne soylesem sende aynisi yapyrsn diyor bana

• Sigara içip çocuğuna içme diye kızan baba gibi

• Bende o ornegi vercktim ;)

Yükleniyor...