Birilerine yardım etmek zorunda bırakılmak size ne hissettiriyor?

Gönülsüz bir şekilde yardım ettiğiniz oldu mu? Bu durum size ne hissettirdi? Biliyorsunuz ki bazı ortamlarda insanlar kötülük gördüğü şahıslara karşı bile yardım etmeme hakkını kullanamıyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• Yardım veya iyilik dayatma olarak sunulmamalı.. Mağdur olduğuna kanaat getirdiğim her kişiye yardım etmek beni de mutlu eder.

Burada asıl olan kişinin kendisini kullanılmış hissetmemesi..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yapmam ve bunun yanlış olduğunu dile getiririm. Gönülsüz yapılan aş ya karın ağrıtır ya baş demiş atalarımız... o yardımın da hiçbir anlamı olmaz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Emrivakilerden hiç hoşlanmam. Tepkimi belli ederim. Çoğu zaman da insanlar bu tutumumu bildikleri için son çare olarak gelirler.
    Kıvırmadan, açıkyüreklilikle yardım isteyen herkes için elimden geleni yaparım ama sırf tembelliğinden ötürü ya da adam kullanmak için gelenleri hoş karşılamam. Elimden geldiğince de direnirim.
    Hak etmeye yardımcı olmamak gibi adil bir yanım var. Hak kavramı benim için önemli. İyi niyetli olduğunu bildiğim kişilere ise elimden gelenin en çoğunu vermeye çalışırım.

1|0
    0|0
    • Görüş için teşekkür ederim esasen bunu günümüzde ülkemize giren bazı topluluklar için istiyorlar. Ülkemize çağırmadığımız halde gelmek zorunda bırakılan ya da Avrupa hayaliyle gelen kişilerin sorumluluğunu üstlenmemizi istemeleri normal mi? Üstü kapalı sordum anladığınızdan eminim, malum bu konuda sürekli kamu spotları var...

• O kamu spotları ahmak tarafları kandırmak ve propaganda bakanlığını etkinleştirmek için kullanılan birer reklamdan başka bir şey değil.
      Ben en çok tarım arazileriyle ilgili olan tanıtımı seviyorum. 2002 Yılından beri betonlaşma aldı başını gitti. Şehirler birer çirkinlik abidelerine dönüştürülüyor. Ondan sonra tarım arazileri. Halk bu kadar aptal demek ki. Gözümüzün içine baka baka bizimle dalga geçtiklerine göre gerçekten aptal olmalıyız.

Suriyeliler konusuna gelirsek, o işe hiç sıcak bakmıyorum. Hep anlatıyorum. 91 körfez krizinde Iraktan gelenleri tampon bölgelerde tuttuk. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Aynı şey yapılabilirdi ama amaç farklı. O yüzden bana dayatılan bu saçmalıklara karnım tok. Sulu göz cumhurbaşkanı kendi maaşını ve Bilal'in gemiciklerini bağışlasın. Ben kime yardım edeceğimi biliyorum.

• Öyle bir mecburiyete girecek pozisyonda değilim. Kimseye başkası için yardım etmem

1|0
    0|0
    • Daha toplumsal açıdan düşündüğümüzde mecburen yardım etmek ve paramızı bölüşmek zorunda olduğumuz kişi ya da topluluklar var. Kastım o

• Hiçbir kurum ya da kuruluşa bir kuruş bağış yapmam. 5 liralık SMS bile atmam.
      Gerektiğinde ihtiyaç sahibine kendi ellerimle veya annem aracılığıyla veriyorum :)

• Valla yaptıysamda bilmiyorum. Ama iyi hissettirmez.

1|0
    0|0
  • Genelde gonulsuz ederim

1|0
    0|0
  • İş yeri ortamlarında bu dediğine sıkça rastlanabilir. Adam şerefsizin tekidir ama iş icabı diyalog kurmak zorunda kalabiliyorsun. Sorduğunda cevap vermiş oluyorsun bir nevi isteksiz yardımcı oluyorsun.

1|0
    0|0
  • Gönülsüzce yardım ettiğim tek kişi dedem :D 6 yaşından beri ne zaman görsem yardım ediyorum sen düşün artık :D

1|0
    0|0
  • Ben insanlara yardım etmeyi çok severim ve bunu yaptığım her dakika kendimi kendi gözümde kahraman olarak görürüm ve bana mutluluk verir

1|0
    0|0
  • O yaptığın yardım değildir

1|0
    0|0
  • Cok güzel bir soru.. Yardim etmem ama bir kisi yollayabilirim.. Ama bilemedim yine'de gercekten..

1|0
    0|0
  • İyilik bende kalsn hisi braktı

1|0
    0|0
  • Ederim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Gönülsüz olarak yaptığın bir işten mutluluk duyamam ama bazen o gönülsüz olarak yaptığı şeyler o kadar güzel ve özel şeyler sebep oluyor ki insan şaşırıyor

1|0
    0|0
  • Öncelikle yaptığım işten memnuniyet duymaya çabalıyorum, saha zevkli hâle getirebilmek için uğraşıyorum. Ama hâlâ içimden hiç gelmiyorsa, Allah rızası için yapıyorum diyorum kendime. Daha kolay oluyor.

1|0
    0|0
  • Ben her zaman tas atana ekmekle gittim. Bugün yapayim gerisini Allah bilsin diyerek. Düşene bir tekme de ben vurmam. Yardima ihtiyacı olanı ortada birakmam

1|0
    0|0
  • Bazen enayi yerinde kendimi hissediyorum bazen ben çok iyiyim diye geçiyorum

1|0
    0|0
  • O duruma hiç dusmedim

1|0
    0|0
  • Herkese, her şeye zararı dokunan, ölesiye nefret ettiğim insanlara yardım ederken parmağımın ucuyla dokunacak kadar iğrenirim bu yaptığımdan ama merhametliyimdir ne yazık

1|0
    0|0
  • Zorlamayla iş yapmayı hiç sevmem ve yapmamda.

1|0
    0|0
  • Kendime kızıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...