İnternet ortamında çocuklarımızı tehlikelerden nasıl koruruz?

Arkadaşlar ,
Çok önemli bir duyurum var. Son günlerde yeni bir internet sapığı ortalarda geziyor. Kendisinin hedefi maalesef küçük çocuklar. Onlardan çıplak fotoğraflar istiyor. Lütfen bu tuzağa düşmeyelim. Ve olabildiğince her yere yayalım.

Detaylı bilgi için: http://onedio.com/haber/bu-mesajlasma-cocuklarinizin-sosyal-medyada-tehlikeye-ne-kadar-yakin-oldugunu-gosteriyor-691687?utm_source=onediocom&utm_campaign=facebook_page&utm_medium=facebook

Artık internet ne kadar da kötü bir ortam olmaya başladı değil mi? Siz ne düşünüyorsunuz bu gün geçtikçe artan internet sapıkları hakkında?

Güncellemeler:
Arkadaşlar benim çocuğum yok..

4|5
42|79

En İyi Erkek Görüşü

• Dün otobüsle eve giderken 3 tane kız arkadaş kendi aralarında konuşuyordı.

Internetten bir çocukla tanışmışlar buluşmaya gidiyorlardı.
    Kızın biri, buluşacak olan kıza sağlam gel dedi ve güldü (bakire lik anlamında)..

Eğer böyle bir çocuğunuz varsa onu korumayan..

Meşhur Türk sineması repliği vardır ya hani..
    "Bu çocuğu alın okula yazdırın, Irıspi olacaksa okumuş Irıspi olsun...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 78

• çocuğun yanında olmak gerekiyor. kafasına göre internette takılmasına göz yumulmamalı.. önce doğru ve yanlışı tamamen öğrenmeli.. ondan sonra serbest bırakılabilir ancak.. ama belli bir yaşa kadar mutlaka yanında olunmalı. çocuk, temiz kalmalı.. çirkinlikleri küçük yaşında görmemeli..

2|0
    0|0
  • Çocuk yapmayarak.

2|1
    0|0
  • En az 10 yaşına kadar internetten uzak tutarak, bilgiye kitap yolu ile ulaşmasını söylerim

#DağlarıYerindenOynatamazsın

1|1
    0|0
  • Bu kadar olmasındaki sebep 10 yaşında veledin bile facebook twitterı olması hatta youtube kanalı olması bu kadarda ilgisiz anne baba var

1|0
    0|0
  • 13-14 yaşına kadar internetle tanıştırmayıp, kitap okutup spor yaptırarak. Çocuk bu yaşlarda kendisini buluyor, temeli sağlam atarsan öyle o tür salaksaçma şeylere gitmez. Ülkemizde ahlak çöktü, dindar nesil falan hikaye resmen ahlaksız bir nesil mevcut. Ve bunu kullanan ahlaksız zihniyet her daim vardı, şimdi daha çok var.

1|0
    0|0
  • Birine bişey yapması bekleniyor sanırım beklemeye gerek yok al kafasına sık at bir kenara yargıyıda meşgul etme

1|1
    0|0
  • merhaba,
    bu konuyla ilgili olarak uzun zamandır hem derin hem de teknolojik olarak araştırma yaptım.. ve en iyisi, çocuklarımızın kullanmış olduğu tüm hesapların şifresini kontrol altına almamızdır.. kesinlikle aile koruma kilidi veyahut yapamıyorsak takip programları yükleyerek, takip etmeliyiz.. bu gibi konularda yaşanacak bir durum karşısında aile fertlerine haber vermesi gerektiğini ve internet ortamından farklı bir dünyanın da dışarıda olduğunu aktarmalıyız..
    internetin elektronik haberleşmenin yanında, aslında bilgiyi bulup hayatımızı kolaylaştıracak bir icad olduğu bilincini de eklemek gerekir.. diğer türlü yazışılacak her türlü iletişim yerine, telefon edip konuşma veya yüzyüze iletişimin daha doğru olduğu şeklinde yönlendirmeliyiz..
    önemli olan savunma yerine, algısını geliştirip, bu tip durumları garipsemesini sağlamaktır..

0|0
    0|0
  • Teroristleri uzakra aramaya gerek yok cidden yok terorist teroristtir kimisi siyasi kimisi cinsel

3|0
    0|0
  • Çocukları internet ortamından korumanın tek yolu, eve interneti sokmamaktır. Birçok faydası ve zararı olan bu ortam birçok çocuk tarafından hor kullanılmaktadır.

1|0
    0|0
  • olayda konu olan çocuk, korunduğu için değil bilinçlendirildiği için kurtulmuş.
    bir çoğumuzun ailesine söylemeye korkacağı konuyu, ısrarla aileme sormalıyım diyor. bu ailesinin çocuğu komple yetiştirdiğinin bir göstergesi. tebrik ederim o aileyi.
    korku değil bilinç aşılamışlar çocuğa

0|1
    0|0
  • Korumaktan çok bilinçlendirmek önemli

1|0
    0|0
  • Maalesef bunlar son zamanlarda çok arttı. Ekşide hergün birisi ifşa oluyor.

1|0
    0|0
  • Ne yaparsak koruyamayız.

1|0
    0|0
  • Caydırıcı cezalar olmadıkça böyle sapkın insanlar var olacaktır

1|0
    0|0
    • Adam bir ceza bile almamış ben ona yanıyorum.

• Dediğim gibi şikayet eden duyarlı insanımız veya hukukçumuzda biraz az
      Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığından ne zaman kurtulursa bu millet o zaman duyarlılık ve bunlara karşı yeterli tepki ve şikayet gelir

• Biraz akıllı büyütün. Bu kadar safça ve salakça konuşmaya kanacak kadar canım olmasın yeter.

1|0
    0|0
  • Çocuk yapmayarak. 😄

1|0
    0|0
  • Sonuçta Ip adresi filan var polisler istese her birini tek tek anında yakalarlar

1|0
    0|0
  • bilgilendirme için teşekkür ederiz

1|0
    0|0
  • En iyisi çocukları yeterince büyüyene kadar internetten uzak tutmak

1|0
    0|0
  • çocukları adıma adım takıpten geçer onları korumak. her şifresini bilmek zorundasınız her mailini her mesajını görmek zorundasınız.

0|0
    0|0
  • bu coktan yakalanmıstır bende mynetten gördüm 13 yasındaki kızları kandırıyor ama kızlarda cok safmıs babama anneme sorayım diyor

1|0
    0|0
  • İnternet almadan.
    Bizim kac yasımızda internetimiz oldu ve şuana kadar gercekten internetimiz olmasa neyimiz eksik kalırdı ki?

1|0
    0|0
  • pclere özel filtre programları var, onları kurdğunuz zaman çocuklar engellenen sitelere giremez.

1|0
    0|0
  • Vay be az daha ben inanacaktım

1|0
    0|0
  • Şerefsiz p*zevenk yahu.

0|0
    0|0
  • Eve internet bağlatmadım onun için :)

0|0
    0|0
  • O portakalı hiç yememeyi düşünüyorum korunmak için 😂😂

0|0
    0|0
  • Ben ufak çocuk gördüğüm zaman bilgisayardan kaldırırım , evli olursamda evde internet barındırmam zaten.

0|0
    0|0
  • internet ortamı kötü artık

0|0
    0|0
  • Belli bir yasa geldikten sonra cinsel durtuler vs bunlarin onune gecemezsiniz. Bilgisayar tablet telefon internet cafe arkadasinin telefonu vs. Bu kadar detayi engellemek mumkun degil.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    48

Kızlar Ne Diyor 42

• Hep vardı bu tarz insanlar ve hep olacaktır. Tersine, artık az çok herkes bir yerlerde üye olduğu için bu tarz insanların sayısı genel rakama göre azaldığını düşünüyorum. Insanlar dolayısıyla dahada bilgililerdirde bu konularda. Yani korkmana gerek yok.

1|0
    0|0
  • Bişeyden uzak tutmak yasak koymaya çalışmak sınırlamak sadece çocuklar için geçerli değil herkesi o şeye daha çok teşvik eder. Bilinçli kullanmasını öğretmek gerek bence. Ama adı üstünde çocuk. Napıyosa birlikte yapılmalı anne babalarda çocuklarla bir bilgisayar telefon oyunu oynamalı.

2|0
    0|0
  • Evet facebook üzerinden bir grupta görmüştüm ben de bu pedofiliyi. Çocuğun ailesinin adamdan çoktan şikayetçi olmaları gerekirdi.

1|0
    0|0
  • okuduğumda iğrendim bu ne yaa artık her şeye herkese şüpheyle bakıyoruz ya nasıl bir yer oldu böyle dünya.
    çocukları bu konularda bilgilendirebilirsiniz güven ortamı yaratırsanız bu tarz konularda sizinle konuşmaya daha yatkın olurlar. teşekkürler soru için dilerim insanlar görüp bilinçlenirler.

1|0
    0|0
  • Çok haklısın, benimde ileride çocuğum olursa kim bilir daha beter kaç site çıkar, bunu düşünmek çok can sıkıcı. Ayrıca ne kadar eğelenceli ve yeri geldiğinde faydalı olursa olsun bu sitede de amaçları çok kötü tonlarca insan var

1|0
    0|0
  • Allah bizleri ve çocuklarımızı kardeşlerimizi böyle şekilsizlerden korusun. Kesinlikle tedavi gerekiyor, pedofili eğiliminde bulunan insanların affedilir bir yönü asla olamaz.

1|0
    0|0
  • :/

rezıllık
    rezalet
    allah kahretsın
    ıcım darlandı okurken
    ama cocuk akıllıymıs yavrum
    aılem demıs durmus...
    Allah sonumuzu hayretsin :(

0|0
    0|0
  • Pis şerefsiz

1|0
    0|0
  • Çocuklarla arkadaş gibi olmak lazım. Ki herhangi bir şeyde çekinmeden konusabilsinler bizimle

1|0
    0|0
  • Filtreler falan. Çocuk sahibi olmaya korkulacak bir kuşak zaten. Her anlamda

1|0
    0|0
  • zor koruruz.

0|0
    0|0
  • Şahsen cocuk düşünmüyorum ama çocuğum olursa ilk 15 yaşına kadar surekli mesgul olmasi icin kurslara gondericegim için sanal ortama vakit bulamaz

0|0
    0|0
  • Bu korkunç bir şey!

1|0
    0|0
  • Sık sık çocukların foto atan insanları da anlamıyorum hatta burada evli üyeler bazen çocukların fotoları paylaşıyor hiç mi korkmuyor mu?

0|0
    0|0
  • Pislik herif..

0|0
    0|0
  • Takip ederek

0|0
    0|0
  • Reşit olmayanlar zaten ebeveyn gözetimi olmadan internet bağlantısı olan bir cihazla baş başa kalmamalı.

0|0
    0|0
  • canım herif ya

0|0
    0|0
  • Ayipli siteleri engellemeliler

0|0
    0|0
  • Flitreli internet var aslında

0|0
    0|0
  • Bu sitede geziyor böyle insanlar haberiniz olsun. Ayrıca bu tarz bir olay benimde başıma geldi bu kadar yaygın değildi ozaman. Böyle şeylerde gözünüz varsa çok çabuk kanarsınız. Adamlar baya iyi laf yapıyor iyi kandırıyor insanları.

0|0
    0|0
  • Ne kadar profesyonel bir konuşma üşenmemiş yazmış..

0|0
    0|0
  • mümkünse hiç internet kullanmasın

0|0
    0|0
  • İnternet almayarak

0|0
    0|0
  • Çocuklarımız bize Allah tan emanet neden onları oylamak yerine onlara bir şeyler katmıyoruz isten yorgun argın gel yemek ye dünyayi sırtladık ya bir yatayim kumandayı ver oğlum kızım bitti ben odama gidiyorum baba benim daha çocuğum yok lakin size soruyorum Hanginiz bugün çocuklarınıza nasıl olduğunu sordunuz peki onlara hangi etkinliği yaptınız misal kitap okuma saati ahşap ev yapma puzzle yapma saati maç izlediniz ya yarın?

0|0
    0|0
  • korunmuyorlar

0|0
    0|0
  • Aile koruma şifresi var bizde.

0|0
    0|0
  • Bilgisayar uzerinden girilebilecek butun siteleri engellemek işe yarayabilir ve telefonlarada belki bu tarz bir uygulama ile ya da baska bir cihaz ile baglanilma olanağı varsa bakılıp ona gore tedbir alinabilinir

0|0
    0|0
  • Aynen.. ben böyle insanlara kanmıyorum Allahtan.. eskiden kanardım hemen

0|0
    0|0
  • Çocuk filtresi koy babam bize öyle yaptı uf

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    12
Yükleniyor...