Yahudilik neden kötü algılanıyor?

Yahudiliğe ayrı bir kötü bakılıyor sanki. Neden böyle? Biliyormusunuz?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Siyonizm nedeniyle. Filistinde olanlara göz kulak mı kapayalım. A q evladı t-shirt giymis ustune hamileye ates et tek mermi iki kişi diye, danimarkadaki yahudilerin Hz. Muhammedi iğrenç protestoları varken sevmemiz ne kadar mümkün? Sevmek için hiçbir sebep yok.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben kötü algılamıorum her dine saygım var

1|0
    0|0
    • Genel bakış açısına göre söylüyorum. Benimde her dine saygı m vardır :D

• @bedirhan03 bak bir de ben bilerek deistliğe yöneldim havasına boşuna değil 2 yıl kuranla incille tevratla ilgilendim hocalara bilginlere sordum sürekli aklım ayatırmaya çalıştım hani çok uğraştım anlıyo musun bu ülkede müslüman olup benim kadar uğraşan kişi sayısının çok az olmasına rağmen sanki hiçbişey bilmiomuşum gibi bana gelip vıdı vıdı yapmaları sinirimi baya zorluyo yaz tatilinde bir boksa yazılıcam zaten sinirimi atiyim de sabrım kolay aşınmasın :D

• Onlarda bişeyleri değistirmek istiyorlar insanlar islamiyetteki huzuru gostermek falan ama bu sekilde olmayacagini da bilmeleri gerekiyor sadece. Boksta ogrendiklerinle tartistiklarini dovmeyesin sonra :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Kur"an da Naletlen iş bir ırkta o yüzden müslüman düşmanı hepsi

2|0
    0|0
  • Cunku yahudilikde o irkdan degilsen cogu seni din degistirsen de kabul etmez, temiz kan olamassin hic bir zaman!

1|0
    0|0
  • Bir insanın Türk olması önemlidir, isterse beyaz peynire tapsın.
    Her Türk benim kardeşimdir.

0|0
    0|0
  • Musevilik; sonradan tahrif edilen şekliyle Yahudilik olmuştur.
    Hz. Musa'ya Tevratla gönderilen dindir.
    Bu dinin mensuplarına Yahudi denilmektedir ve ilk İsrailoğulları kavmidir.
    Yahudi kavramı, kelime itibariyle "tevbe etti" manasında,
    İsrail ise Yakup Aleyhisselamın ünvanı olup, "Allah'ın kulu" manasında kullanılmıştır.
    Yahudiler'in bir diğer özelliği de Allah'ı uygunsuz vasıflarla tavsif etmeleridir. Yahudiler Allah'ın oğulları olduklarını iddia etmişler,
    Allah'ı eli sıkı ve fakir gibi vasıflarla tavsif etmişlerdir. Buna karşılık Kur'an onlara yakıcı bir azabın olduğunu, bu ifadelerin onların küfürlerini artıracağını, bu şirklerinden dolayı onların kıyamete kadar aralarında düşmanlık ve kin sokulduğunu ve onların artık ebediyen lanetlenmiş bir millet olduğu (Maide 18, 64)
    zikredilmektedir.
    ALINTI

0|0
    0|0
    • En açıklayıcı yorum oldu teşekkür ederim

• Sence böyle bir şey OLABİLİR Mİ?

Yar.1: 31 Tanrı yarattıklarına baktı ve her şeyin çok iyi olduğunu gördü. Akşam oldu, sabah oldu ve altıncı gün oluştu.
      BÖLÜM 2
      Yar.2: 1 Gök ve yer bütün öğeleriyle tamamlandı.

Yar.2: 2 Yedinci güne gelindiğinde Tanrı yapmakta olduğu işi bitirdi. Yaptığı işten o gün dinlendi.

Yar.2: 3 Yedinci günü kutsadı. Onu kutsal bir gün olarak belirledi. Çünkü Tanrı o gün yaptığı, Yarattığı bütün işi bitirip dinlendi.

• Öyle oldukları için deniyor.

0|0
    0|0
  • cunku amacları siyonistlik ve dinleri için ükeleri karıstırmak savaşa sürüklemek türkiyede pkk varsa sebebi onlar

0|0
    0|0
  • Niye mi. ulan ben bu soruya sinirden gulerim

0|0
    0|0
    • Gül gül

• 😕 onları sevmemek önyargı değil yani.

• Anladım :)

• Yahudiler lanetli toplumdur

1|0
    0|0
  • biraz oku anlarsın neden olduğunu, lanetlenmiş bir kavim, peygamberler öldürmüş, her türlü pisliği yapmış insanlar, o yüzden olmasın

0|0
    0|0
  • kanı bozuk oldukları için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• İsrailden dolayı olabilir

1|0
    0|0
  • Allah ne diyorsa biz de öyle bakıyoruz. O şekil yani.

1|0
    0|0
  • Müslümanlara zulmediyorlar, hayatında hiç yahudi gördünmü bilmem ama ben çok karşılaştım. Ülkemize geliyorlar tavırları çok sinir bozucu.

1|0
    0|0
  • Kendilerini üstün ırk gördükleri ve diğer ırkları aşağıladıkları için.

1|0
    0|0
  • Yahudi mi dedin🌝🌝🌝🌝🌝

1|0
    0|0
  • Neden mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...