Cok berbat bir kulturde yasadigimizin farkinda misiniz?

Savas savas savas, her turlu savas...

Bu ulkede ask bile basli basina sorun. Iki medeni, birbirine ASIK INSAN hayatlarini birlestirmek ister ama Kürt-Türk mevzusundan tutun da mustakbel gelininin illa da ogluyla ayni meslege sahip olmamamasi hep sorun.

Baslarim boyle kulture... Ben ve sevgilim deliler gibi birbirimize asik olalim, senelerdir her zorluga gogus gerelim, insanlarin mumla aradigi ask sevgi guven sadakat kavramlarini iliklerimize kadar hissedelim ama bu sorunlar ciksin...

Yerimde olsaniz ne yaparsiniz?

Sevgilim bana dedi : sabrini sukunetini koru, ben seni oyle ya da boyle alacagim..

Ki ben de universite mezunu biriyim aylik maasim 3bin lira. Illa mimar degilim diye istememesi cok gurur kirici

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• çok güzel özetlemişsşin. malesef bu çoğu toplumda var. burada bence üstünlüğün parada pulda değil sadece Allah katında takvada olduğunu görmek gerekiyor. hepimiz eşitiz kimse kimseye üstün değil olamaz da, bizi yaratan Rabbimiz dahi kimseyi parasına puluna göre yargılamazken biz aciz insanlar kim oluyoruz da insanları sınıflandırıyoruz.

ben çerkesim, bugüne kadar kimseyi bu Kürtmüş kötüdür bu Lazmış iyidir, bu çerkesmiş tamam benden falan demedim. insan mı, ahlaklı mı Allah korkusu var mı buna baktım.

ben orta halli bir insanım, bugüne kadar kimseye fakir diye ya da zengin diye farklı bir muamele göstermedim. samimiyetine içtenliğine dürüstlüğüne baktım..

etrafımda da insan ayrımı yapan, kendini üstün gören insanları barındırmıyorum, onlarla muhatap olmuyorum. anlatmaya da çalışmıyorum çünkü duvara konuşmaktan bile daha mantıksız bu. duvar tepkisiz kalır, bu cahiller daha da kamçılanıyor bileniyor, artık günaha kaçacak davranışlarına daha sıkı bağlanıyor.

0|0
    0|0
    • tebrik ediyorum seni :)

• teşekkürler.. ben de bu güzel konu için teşekkür ederim. benim için de güzel bir konuşma, iç dökme fırsatı oldu

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 5

• onlara ne acaba gece senle yataga giricek o sanki sevenlerin arasına girmeyin artık siz kendinizi mutlu edememissiniz bu hayatta hala boyle seylerle ugrasıyorsunuz bırakın onlar mutlu olsun

0|0
    0|0
  • la mileti ne takıyorsunuz madem birbirinizi seviyorsunuz cıkar menfaat tek taraflı ilişkilerin olduğu bu dünyada karsılıklı aşk yaşıyosan siktr et milleti yok mimar degilim istemiyolar saka gibi

0|0
    0|0
    • Babasi demis kendin gibi bir mimar olsa ya esin islerinizi birlikte yurutursunuz.. saka gibi ama gercek

• demişse demiş herkes bişey söyler zaten hep. uygulamak zorunda mısınız soylenenleri ama bence senin sevgilin seni kafaya alıyor canm boyle bir bahane olamaz

• Bunun bizim kulturumuzle bir alakasi oldugunu düşünmüyorum haklisin ama

0|0
    0|0
    • Var. Cocuklar uzerinde bu kadar baski turkiye de var.

• Ben baskı yok falan demedim bunun bizim kulturumuzle alakasi yok her ulkede boyle seyler yasaniyo her kulturdu sıkıntı yaratan seyler var ama bu bize ozel bisey degil boyle sorunlu insanlarin olmasini kulture mal etme

• Aynen

0|0
    0|0
  • Seven insanın önünde dağ olsa duramaz 😁. Sevgilin çok net konuşmuş ona güven

0|0
    0|0
    • Zaten ona guvenmesem bu iliskiyi bitirirdim aci ceke ceke..

Yükleniyor...