Müslümanlar dünyanın en değerli insanlarıdır katılıyor musunuz?

Gerçek müslümanlardan bahsediyorum tabisi :)

#YüreğiSızlayanAdam

Güncellemeler:
Ben belki en değerli insan değilim fakat en değerli insanlar gerçek müslümanlardır :)
Şimdi uyuyorum bir şey yazarsanız yarın cevaplayabilirim

0|0
11|16

En İyi Kız Görüşü

• Evet. İman gücüde dünyada sahip olunacak en büyük güç. Hem değerli hem güçlüler

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Değerli olmasalar bu kadar uğraşırlar mıydı?

0|1
    0|0
    • nasıl yani?

• Katılıyorum ancak Allah nurunu tamamlayacak çünkü söz verdi şüphesiz Allah cc vaadinden geri dönmez.

Saygılar

• Tabi ki... Allah yâr ve yardımcımız olsun...

Saygılar bizden...

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben buna katılmıyorum. İslam dinine göre her insan eşit olmalıdır sanırım, zaten Yahudileri de bu yüzden sevmiyor muyuz? Kendi ırklarını üstün gördüler yıllarca, Almanya'yı biliyoruz. Yahudilerde kötülediğimiz durumu kendimize uyarlamamalıyız.

0|1
    0|0
  • Hayır, katılmıyorum.

1|1
    0|0
    • Doğrusu nedir peki fikriniz var mı?

• alala1905 e katılıyorum biri nsan inançlı ve kötü olduktan sonra ne işe yarar inançlı olması alala çok doğru demiş

• @Gorunmezgezegen herkes bir şeylere inanır, öküze tapıpta inançlı diye kötü bir şey yapmamasını beklemek aptallıktır diye düşünüyorum

• gerçek müslüman diye bir sey olmadıgını düşünüyorum , olsa zaten dünyamız cennet olurdu...

0|1
    0|0
    • Bir kişi veya 100 kişi ya da 1000 kişi sayesinde tüm dünya cennete dönüşmez.

• Aslinda tüm müslümanların gerçek müslüman olduğunu düşünürsek dünya cennet olurdu yazacaktim olmamis , neyse

• katılıyorum ama GERÇEK müslümanlar tabiki

0|1
    0|0
    • Süslümanlardan bahsetmiyorum haklısın

• kaatılmıyorum

0|1
    0|0
  • katılıyorum

0|1
    0|0
  • evet.

0|1
    0|0
  • Hayır katılmıyorum. Sırf "müslüman" diye neden değerli olsun bir insan? Müslüman olmayıp da değerli olan insanlar var.

0|1
    0|0
    • Olabilir hayvan sever insanlarda değerlidir fakat kimse müminler kadar değerli değildir bu hepimizi yaradan Allah cc göre böyle, ona inanan ve iyi şeyler yapan insanlar demek istiyorum.

• kişiliğe gore deger veririm ben. müslüman olup ahlaksız olan var misal

0|1
    0|0
    • Müminler güzel ahlaklıdır keşke hepimiz öyle olabilsek

• Katılıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Kimsenin üstünlüğü yok yaratıcının güzünde kimse kimseden üstünlüğü olduğuna inanmıyorum Bir ateist ile bir müslüman arasında üstünlük farkı yoktur insanlar eşittir hem allahın gözünde hemde benim gözümde :)

Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini…
    Beni ben yapan yegâne şey, benden olmayandır. O yoksa sen de yoksun…
    Ne anlamı kalır ne rengin belli olur ne de tadın.

0|1
    0|0
    • Beyaz zenciye zencide beyaza üstün değil takva sadece amellerde pekala en iyi amel kimde gerçek müslümanlarda yani müminlerde itirazın var mı şimdi?

• Anladım kimin mümin kimin süslüman olduğunu tam olarak bilemeyebiliriz ancak şunu çok iyi biliyorum ki cebindeki son parasını (hatta tüm sermayesi) yolda karnı aç biriyle paylaşanlar var ve onlar iyiliklerini sadece Allah cc görsün diye yapar o yüzden ben iyilik yaptım diye ortalıkta nira atmazlar dolayısıyla kimin gerçek kimin sahte olduğunu biz bilemiyoruz emre

• Bilmediğimiz daha iyi kanka ya

• Aynen brro

0|1
    0|0
  • gerçek müslümanlar değerli ve düzgün insanlardır. Din tacirleri ise her haltı yer ve dine zarar verir.

0|1
    0|0
    • İnanmayan insanlara hiç bir şey demem hakkım yok fakat din tüccarları dünyanın en kötü insanlarıdır bana göre.

• gerçek müslüman diye tabiri kim çıkartmış ve kim kullanıyorsa o müslüman değildir. bir münafık diye bir tabir vardır ve sadece müslüman vardır gerçek müslüman, ılımlı müslüman, illegal müslüman diye bir şey yoktur, bu tabirleri kullanan münafıktır sadece müslüman vardır ve en zirvesinde hz muhammed (sav) örneği ile taçlanmıştır. müslümanlar eşitliği savunmaz adaleti savunur. eğer ağaoğlu ile bir işçiyi eşit sayarsan en büyük eşitsizliği sen yapmış olursun.

0|1
    0|0
    • 2 kesim müslümanım der, gerçekten müslüman olanlar ve insanlara müslüman gözükmek için söyleyenler, şimdi müslümanım diyip türlü türlü kötülüğü yapanla mümin arasındaki fark gerçektir. Anladın mı? Ayrıca gerçek müslüman dediğim için ben münafık olacaksam bile bunu sen bilemezsin genç arkadaş seni Yaratan hükmünü verecek.

• sadece sana bir şey soracam bu son bağdadinin konuşmalarını izledin mi. ayetler dışında konuşmaz.. o zaman o haklı sonuçta kuran ayetleri ile konuşuyor. son olarak sen 80 yıldır laiklikle yönetiliyor ve batı fikirlerinin tesirinde büyüdün bu iki unsurun kokusunu senden alabiliyorum..

• İşid mensupları madem Allah'ın emirlerine göre hareket ediyor, neden sadece müslümanlara saldırıyor? abd, ingiltere veya başka büyük devletlere saldırmıyor? ayrıca Kuran'ı kerim muhkem ve müteşabih ayetler olarak ikiye ayrılıyor kalplerinde fitne olanlar müteşabih ayetlerin peşine düşerler. Onuda geçtim hz hamza sorusuna cevap alamadım hala

• ben katılmıyorum buna..
    her insan değerli
    ki tanrı her insanı sever.

0|1
    0|0
    • Tecavüzcülerde değerli mi?

• öyle yapıyorum
      vaktini al ötede oyna bence

• Terbiyesizlik yapıyosun sana gerçek müslümanları anlatıyorum bana gerçek müslümanları anlatmadın diyorsun

• Rabbimizin katında en değerliler arasında olabiliriz Lakin dünya için aynı şeyi söyliyemeyiz

0|1
    0|0
    • Çoğunluğu kötü olanlar topluluğa ağzınla kuş tutsan bile aynı görüşte değilsen yaranamazsın bunu bilmiyor musun

• Yaranamadığımızı bildiğim için en değerli olmuyoruz zaten dünyada.

• Sonsuza kadar acı çekecek insana yaranmasakta olur

• Katılmıyorum

0|1
    0|0
    • Doğrusu nedir peki

• Hristiyanlar Yaratıcıya inanır ama Allah'a inanmaz. O hristiyan Türkiye de dogss musluman olur. Ve Allah'a inanırdi peki onun suçu ne?

• Onun suçu islama inanmamak çünkü islama inanan hz isayı kabul etmek zorunda, hristiyanlığa inanan ise hz muhammed s. a. v inanmamak zorunda yoksa hristiyan olamaz.
      Aradaki farkı anlarsın umarım

• Elhamdülillah muslumanım. Bizler müslüman olarak tüm insanlara değer verme gerekliliğimiz vardır lakin müslüman müslümanın kardeşidir.

0|1
    0|0
    • Kusura bakmayın tecavüzcülere, katillere, din tüccarlarına, ve bir kişinin hatası yüzünden bütün toplumu yargılayan insanlara tahammül ettikçe sapıtmaya devam ettiler o yüzden gerçekleri söyleme vaktidir.

• Ben senı eleştirmıyorum kardeşım sadece sana dediğim şu kuranı kerim in meali var ordan dınını ogrenırsın dın satandan almazsın. Anladın herkesin ibadeti kendıne. Allah hidayet nasip etsin..

• Amin cümlemize, bize en büyük zararı sorgusuz sualsiz dini kabul ettiğimiz zaman verdi.
      Teşekkür ederim görüşün için

• Öyle deme müslüman olmasada iyi bir insan değerlidir benim gözümde

0|1
    0|0
    • İyi insanlar değerlidir tabi birey olarak konuşmuyoruz burada gerçek müslümanlar ve diğerleri diye ikiye ayrılıyor

• Pekala teşekkür ederim

• eyvallah ben teşekkür ederim

• gerçek müslüman kendini en değerli gören değildir tabisi. soru çürüdü

0|1
    0|0
    • Bana göre sana göre değil gerçeğe göre konuşmak lazım unutma bunu

• bende bana göre demedim zaten kitapta yazılana göre dedim, kitaptan da daha gerçeği yoktur diye anlayacağını düşündüm

• Hiç kuran'ı kerim okumadın anlaşılan

• Hayır katılmıyorum. Dünyanın en değerli insanları iyi insanlardır dine dile ırka bakmaz.

0|1
    0|0
    • İyi insan kimdir peki Rabbini inkar eden insan çok iyi insan değildir

• İman imandan üstündür insan insandan üstün deyildir

0|1
    0|0
    • Üstünlük takvadaysa beyaz ya da zenci olmakla alakası yoksa mümin olan değersiz diyebilir misin?

• İnsanliğa dünyaya zararı olan. bir insana değer verilmesini bkleme.

• Cehennemde bir takım insanlar birbirlerine lanet okurlar ve o insanlar dünyada iken dosttular, bayım sizin veya bir başkasının değerine ihtiyacım yok Allah cc sevsin yeter

• Tum kalbimle.

0|1
    0|0
  • Evet ama gulmekten :)

0|1
    0|0
  • evet katlıyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...