Ankara Kızılay patlaması sonrası sosyal medyada, "yurt dışında yaşamak istiyorum" diyenler arttı. Sen ne düşünüyorsun?

Yurt dışında yaşamak isteyenlere saygı duyuyorum. Şahsen ben onlardan değilim, çünkü yurt dışında da huzuru bulabileceğime inanmıyorum. Sen hangi gruptansın?

• Yurt dışında yaşamak istiyorum.
    46% (125)44% (84)45% (209)Oy Ver
  • Yurt dışında yaşamak istemiyorum.
    54% (145)56% (106)55% (251)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
26|38

En İyi Erkek Görüşü

• ben kalırım yınede guzel ulkemde sonucta burda dogdum bu bayrak altında yasamayı sevıyorum bakın dunyada vatanlarını terketmeyıp savaşan tek mıllet turk mılletıdır sakın kımse yanlış anlamasın lutfen ajıtasyon yapmıyorum sadece ınanın gercek bu bence

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Saçma, vatanı bir avuç pisliğe bırakıp gitmek fikri bile vatana ihanettir, bütün siyasiler (HDP hariç) bencil tavırlarını egolarını bırakıp bir masada toplanmalı. Ne yapılmalı terörle mücedelede hangi aşamadayız, gerçekten güvenlik ihlali var mı, yoksa terör ülkenin kalbine kadar sıçradı da önüne mi geçilemiyor konuşup görüşüp ortak bir karara varılmalı, HDP derhal siyasetten ihraç edilmeli terör ile bağlantısı olan kim varsa toplatılmalı, ben kavgasını, başkanlık kavgasını, koltuk kavgasını bırakıp ülkenin refahı halkın huzuru için birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliler, bu gemi hepimizin bu gemi batarsa başka bir Türkiye yok bunu ne zaman anlıycaklar, yeter artık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• yurt dışında yaşama imkanları elbette var
    ama terör yok mu
    bknz Fransa daha kaç gün oldu bombalar patladı insanlar öldü
    ölüm sizi her yerde bulabilir

1|1
    0|0
  • Elin soysuzunun Toprağında Öleceğime Kendi memleketimin kapısında Can veririm Öylede Olacak İnşallah..

2|1
    0|0
  • Ulan Akkoyunlar kömüre, erzağa, avantaya, iki bakara makaraya anasını ağlattınız memleketin...

0|1
    0|0
  • Ben suriyeli değilim. Kaçmak benim kanımda ve tarihimde yok. Kanımın son damlasına kadar bu itlerle savaşır öyle ölürüm. Kaçmak korkakların işidir. BKNZ: Suriyeliler. Dünyaya 10 milyona yakın süriyeli değildi. Hepsi birleşip bizim kurtuluş savaşında yaptığımız gibi topyekün savaş etse ortada ne savaş kalır, ne göçmenler. ASLA KAÇMAM !!!

1|1
    0|0
  • Biz korkak değiliz.

0|2
    0|0
  • Biz öyle zoru görünce vatanını el aleme bırakıp gidenlerden değiliz.

0|0
    0|0
  • Yurt dışına giderek ölümden kaçacağını zanneden ahmaklara sesleniyorum. Ölüm kaçınılmaz ve herkes birgün ölecektir. Bugün Suriyelileri ülkesinde istemeyenler yarın başka ülkede Suriyelilerin durumuna düşecektir. Aklını kullan. TÜRK hiç bir zaman kaçmaz ! Bunu da unutma !

0|0
    0|0
  • Zaten yurt disindayim ama teror olaylarina gore ulkemi terk etmem.

Biz anadolu insaniyiz anladin sen !

1|1
    0|0
  • 3-5 çapulcuya ülkemi bırakıp satıp gidecek degilim.

1|1
    0|0
  • Şu şamda cuma namazı hayalindekileri ortadoğuya göndersek yeter

0|0
    0|0
  • Hiç şaşırmadım. O zihniyetteki insanları iyi tanırım.

0|1
    0|0
  • Asla. Henüz hesaplaşmamız gerekenler var. Kanını dökmemiz gerekenler var. Bu topraklar sadece bizim kanımızla sulanmayacak.

0|1
    0|0
  • Hemen gitsinler.
    Hemen hemen hemen

Suriyelilerin yaptığı gibi.

0|1
    0|0
  • kesinlikle hayır..
    benim ülkemden güzeli yok.
    gidenlerde bir süre sonra bunu anlayacak..

0|0
    0|0
  • param olsa giderim buradan.

0|0
    0|0
  • Canım Türkiyem Gitmem bir yere

0|1
    0|0
  • Haklılar

0|0
    0|0
  • Okul bitince baska ulkeye. Yillar once karar verdim buna bu olaylardan degil.

0|0
    0|0
  • ülkemsiz yer düşünemiyorum.

0|1
    0|0
  • ölmekten falan korktuğumdan değil de tercih hakkım olsaydı bu ülkede hatta böyle bir dünyada yaşamayı seçmezdim. ölürsem de sadece aileme evlat acısı yaşattığım için üzülürüm, onun dışında pek mühim değil.

0|0
    0|0
  • heme kaçmak yok biz suriyeli değiliz kolay alınmadı bu topraklar kacacğına askere gitdip çözelim

0|0
    0|0
  • İsteyen gitsin. Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

0|1
    0|0
  • İstemem.

0|0
    0|0
  • yurt dışında yaşamak isteyen yurt dışına gitmeden önce kendini vatandaşlıktan da çıkartsın korkaklığın alemi yok

0|0
    0|0
  • Dünkü patlama da tanıdığım birini kaybettim. Malesef yaşanılacak bir ülke konumundan çıkıyoruz. Hele ki Ankara da hiç yaşanmaz artık

0|0
    0|0
  • defolsun gitsinler

0|1
    0|0
  • En kısa zamanda kurtulcam bu ülkeden

0|0
    0|0
  • Gerektiğinde bir kurtuluş savaşına da girerim yine de gitmem

0|1
    0|0
  • Kacmak bana gore degil..

0|0
    0|0
  • İsteyen gidebilir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 25

• Ülkem benimdir, Atamın emanetidir. 3-5 it sürüsü geldi ellerine bir sofra bezi alıp Kürdistan için Türkiyeyi yıkmaya çalışsalarda, ülkemi bırakmam ite köpeğe.

1|1
    0|0
  • Yurt disinda yasama olayi onceden beri var bende bu durumla alakasi yok da, yurt disina cikmis olmak bir seyi degistirmeyecek. Olaylar durmayacak olen insanlar yine olacak olur da anca kendini kurtarirsin da geride kalanlari hic mi umursamayacaksin be arkadas?

0|0
    0|0
  • bu ülke yaşanacak bir yer olmaktan çıktı artık gerçekten. İmkanım olsa 1 saniye bile durmam, düşünmem.

0|0
    0|0
  • Patlamadan sonra yaralı halde konuşan Kastamonulu adamın yanında onlar birer sinektir.

Öleceksek adam gibi ölelim.

0|0
    0|0
  • Yurtdışına gitmeyi düşünmüyorum, isteyen gidebilir umrumda değil.

1|1
    0|0
  • evet norveç olabilir mesela

0|0
    0|0
  • Guvenli bir ulkede yasamak istiyorum

1|0
    0|0
  • Yurt dışına gitmem

0|1
    0|0
  • Zaten gitmeyi düşünüyorum sadece 1 saniyelik düşünce ile dün kizilaya gitmekten vazgeçtim şanslı miyim? Hayır sadece bu seferlik o insanların şanssızlık diye tanimlarsak ki bunun şansı sanssizligi diye bir şey yok olamaz Ankara Kızılayın göbeği son birkaç yıldır gitmiyorum kizilaya ama ordaki esnaf olan ekmek parası kazanan insanlar bunları geçtim Ankara zaten kendi halinde bir sehir eğlenmek için sadece cafeler mevcut gençler ne yapsın bugun gitmedim yarın benim hiç mi isim dusmeyecek?

0|0
    0|0
  • bütün patlamalardan 15-20 dk farkla kıl payı kurtuluyorum. tek başıma öyle bir korkum yok. fakat çocuk sahibi olmak istemiyorum

0|1
    0|0
  • gayet doğalinsanlar bunaldı artık gerçi dünyanın neresinegitsen dert tasa gürültü patırtı en iyisiölmek la gerçi bu sefer de hesap verecez.

0|0
    0|0
  • Öyle deseydik ulkeye gelen Suriyelilerden farkımız kalmazdı. Hem sanki diger ülkeler daha iyi.. ülkemi seviyorum ama hiç bir siyasiye güvenim kalmadı hepsi çıkar peşinde Allah sonumuzu hayr etsin

0|0
    0|0
  • Ben ülkemi istiyorum. Bizim olan haliyle.

0|0
    0|0
  • korkak degilim baskentimin gibeginde degil evimin salonunda patlatsalar yine korkmuyorum. ben Turkum iranli suriyeli irakli degilim vatanimi birakip kacacak

0|0
    0|0
  • Turkiyemi asla birakmam savas cikarsada bende savasirim. kacmak korkakliktir.

0|0
    0|0
  • insan canının ve kadınların daha değerli olduğu bir ülkeye gitmek istiyorum

0|0
    0|0
  • Nolur gitsinler lütfen pasaportu vixeye yolu herseyi ayarlarim nolur gitsinler defolup

0|0
    0|0
  • Ben kendim yurtdişinda yaşiyorum ama en büyük Hayalim güzel cennet kokulu vatanim TÜRKİYE'DE yaşamak. Allah inşallah nasip eder en kısa zamanda

0|0
    0|0
  • Turk değilim turkiyede yaşamıyorumda ama yaşamak isterdim turkiyede

0|1
    0|0
  • Gitmek isteyene güle güle, ben vatanımdan ayrılmam.

0|0
    0|0
  • Yurt dışında yasamak isteyenler vatanini sevmeyen korkaklardir

0|0
    0|0
  • memleketimi bu alçaklar yüzünden bırakmayacağım tabii ki.

0|0
    0|0
  • Yurtdışı çok mu farklı yooo

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun ben Ülkemi çok seviyorum ve asla pes etmem.

0|0
    0|0
  • Öyle vatan mı korunur be Yazık!!

0|0
    0|0
Yükleniyor...