Nasıl bir açıklama getirilebilir? kötü damat olsam mı?

4 yıllık evliyiz, bir de bebeğimiz var. Eşim çalışıtğı için bebeğe kayınvalide geldi bakıyor sağolsun. haftasonu tatil eşime ben cumartesileri de çaılıyorum. kyınvalide ilk zamanlar geldiğin de ütüleri vs yapardı ancak, son 2-3 aydır, hiç oralı değil. hadi eşim gece bebekle ilgileniyor falan yoruluyor, uykusuz kalıyor diyorum ama k. valide günsüz 4-5 saat baıoyr sonra zaten yien eşimle ben bakıyoruz beebğe. akşam oldu mu odaya çekilmeler falan, biraz kıllanmaya başladım. hafta snları da ütülerimi de ben yapıyorum artık. yok ben yapayım teklifinde bile bulunmuyor. hatta pişkin pişkin kolaygelsin demez mi geçen gün. ütüyü kafasına yapıştıracaktım. yok zaten bu saatten sonra istese de yap demem de, nezaket de kalmamış bunda. ne yapayım ben kötü damat olayım mı acaba?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Hayırlısı olsun

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sevgili kardeşim, bende bir kayınvalide mağduru olarak seni gayet iyi anlıyorum. eşimle severek evlendik.6 yıllık evliyiz ve 4,5 yaşında bir oğlumuz var. kayınvalidem ile hala daha ateş ile barut gibiyiz. yıldızlarımız hiç barışmadı. he eşim ile iyiyim, allah razı olsun ondan ama onun hatrı da bir yere kadar annesi için. hatta bu durum bizi ayırmaya kadar gitti. çok şükür bertaraf ettik.
    sana dostane tavsiyem, eşini sakın annesi ile senin arasında bırakma. bayanlar için çok zor bir durum. bunun dışında elinden geleni ardına koyma :D
    gazan mübarek ola kardeşim...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• sonuçta hizmetçiliğinize değil bebeğinize bakmaya gelmiş rica etsen ben çalışıyorum diye yapmayacağını sanmıyorum. bide siz iyi bekliyosunuz iş yapmasını filan ben kendim yaptırmam zaten çocuğa baktırıyorum üstüne iş yapmasına utanırım çocuk bakımı öyle kolay değil bende bazen bebek kuzenime bakıyorum 4 aylıkken filan başladım bakmaya şimdi 1 buçuk yaşında ama hala beni çok yoruyor genelde erkekler az bakan taraf olduğundan onlara herşey kolay tabi neyse ya

0|0
    0|0
    • ben böyle konulada rica etmem, düşünmüyorsa, istemiyorsa benim ricamla da yapmasın. kendim yaparım, ama önceleri yapıp da sonra yapmaması ve nezaketen sormaması bile tuhafıma gidiyor. erkekler az bakıyor konusuna da katılmıyorum, genelleme yanış olur.

• eğer orda senin annen olsaydı eşinin hizmetçiliğini yapsın istermiydin?

• hizmetçiik gözüyle bakmıyorum. anne diyorsam ben ona annem gibi davranabilir, yoksa bu bienden değil diye düşünürse araya mesafler girer. kendi annem eşime aynı şeyi yapsa ayrımcılık yapıyorsun derim.

• Niye kendi işini kendin yapmıyorsun kaynanan veya eşin senin ütünü yapmak zorunda mı

0|0
    0|0
    • yapmak zorunda demiorum zaten dikkatini çekerim. kendim yapıyorum da kendi ütüleri yapılırken şunnun da 1 gömleğini ütüleyivereyim denmez mi? iyi okuyamadın galiba, yapmadığımı nereden çıkarıyorsun.

• Hayır sen ilerleyen zamanda ürünü zorla Karina yaptırırsın gibi

• Yapmak zorunda mj? temizlşkçi tuy

0|0
    0|0
    • yapmak zorunda demiorum zaten dikkatini çekerim. kendim yapıyorum da kendi ütüleri yapılırken şunnun da 1 gömleğini ütüleyivereyim denmez mi?

Erkekler Ne Diyor 5

• Sen olduğun gibi ol abi kötüye kötü olunmaz boşver pişman olir

0|1
    0|0
  • Eşinle görüş. Durumu anlat ve kayınvalidenin de ütü konusuna eğilmesine aracılık etmesini iste.

0|0
    0|0
  • senin çocuğuna senin çamaşırlarını ütülemeye mecbur değil biraderim.
    çocuğuna bakar torunu olduğu için.
    diğer işler için temizlikçi tut.

1|0
    0|0
    • torununa da tam gün baksa gam yemeyeceğim de, yine de sağolsun diyorum. yok olmadı biraz geçsin kayınvalideyi gönderip bir bakıcı tutacağım olacak o kadar.

• Yo kayınvaliden banaede diyebilirdi yani o kadar yaptına şükret o senin kayınvaliden

0|0
    0|0
  • yapmak zorunda değil

1|0
    0|0
    • zorunda mı diyorum ben arkadaş, nasıl okuyorsunuz yazıyı anlamadım.

Yükleniyor...