Türkiyede neden diğer dinlere saygı yok?

benim babaannem ve dedem yugoslav göçmeni, göçmen diye gavur demeyin, benim dedem subaydı.
herneyse bu yüzden hristiyanız ailemde herkes hristiyan bende hristiyanım ama bildiğiniz Türküm, insanlar benim hristiyan olmama çok fazla takıyor. arkadaş gibi davranıyorlar ama hergün bana islamı öneriyorlar. ben teşekkür ederim ama hayır diyorum. aynı insan belki 50 kez müslüman ol dedi. ben insanları yargılamıyorum onun dini bunu emretmiş ama bir kez sorarsın bırakırsın. En çok üzüldüğüm sen hristiyansın teröristsin siz bizi öldürdünüz gibi saçma sapan şeyler söylüyorlar. benim dedem bu ülke için savaşıp öldü diyorum yok inanmıyorlar. ben ne yapıcam söyler misiniz?

0|1
15|38

En İyi Erkek Görüşü

• türkiyede "diğer" olan hiçbir şeye saygı yok

2|1
    0|0
    • Bu cahil bir kısır döngüdür, gün gelip insanların niyetleriyle enerjileriyle yargıladığımızda sorun çözülecek...

En İyi Kız Görüşü

• ben türküm ama ateistim.. ve müslümanlar sankı başka dınden olan herkese kötu davramaya borclu gibi hissediyorlar. kendilerini. bu yuzden ben artık takmıyorum hepsini güya müslüman olarak görüyorum size ne agzıların payını ver çekil ben artık öyle yapıyorum

1|1
    0|0
    • Kimsenin sana kötü davranmaya hakkı yok ama sizde biraz hoşgörülü olmalısınız çünkü islam tebliğ dinidir yani 1 kişiyi yanlıştan kurtarmak bütün dünyayı kurtarmaktan eftaldir islamda bu yüzden gelip islamı anlatmak isteyen Allahın varlığını ıspatlamak isteyen insanlar elbette olacak kızmayın onlara sadece bunları çok okuduğunuzu ve dinlediğinizi ancak tercihinizi ateizmden yana kullandığınızı söyleyin yeterli olacaktır

• Bir kere hayir denince anlamiyorlarki. Anlasalar super olacak

• Ya hayır demeyeceksiniz işte sorun orda başlıyo 😊 Güzel kardeşim ben seni anlıyorum dinin yaymak istiyosun ama ben bunları çok dinledim ve artık dinlemek istemiyorum tarzında tatlı dille güzel bir anlatım yaparsanız vazgeçeceklerdir 😊

Erkekler Ne Diyor 37

• eğer bizler, kendi inancımızı doğru düzgün öğrenseydik, diğer dinlere mensup insanlara, gık bile demememiz gerektiğini ve iyi davranmamız gerektiğini öğrenmiş olurduk.. bu tamamen bizim, kendi inancımız konusundaki cahilliğimizdir.. islam, diğer dinlere mensup insanlara iyi davranmayı ve kötülememeyi emreder.. kötüleyince ne oluyor peki? daha mı iyi oluyor.. hayır.. tam tersi, bozgunculuk, ayrılık, kin, nefret, islamofobi.. bu sefer gayrımuslimler iyice nefret ediyor bizim inancımızdan.. olması gereken bu muydu? bizim insanımız cahildir.. ama çok bilir.. herşeyi çok bilip de aslında hiç bir şeye bilmeyen tek toplumuz belki...

0|0
    0|0
  • Onlar seni müslüman yaparak mutlu olacağını sanıyorlar sakin ole birsey yapma senin dinin çok güzel bir din.

1|0
    0|0
  • türkiyede neye saygı var söylermisin?

1|1
    0|0
  • Başka dinden olan hiçbirinin diniyle dalga geçip onların diniyle münakaşa içine girip küçük girip alay etmedim. Şöyle bir durum var farklı dinden olan insanlar muslumanlara hakaret edecek şekilde konuşursa dilimize hakaret edecek küçük dusurcek şekilde konusur sa işte ozaman durumlar değişir. İslam dini hoş goru dinidir saygı duymayan kişinin karakteriyle alakalı bir durumdur

0|0
    0|0
  • Bende Türküm ama Hristiyanım evet türkiyede müslüman olmamak tabudur maalsef yapacak bir şey yok ama alışacaklar her geçen gün sayımız artıyor bu ülkede bizimle iç içe yaşamaya alışacaklar

1|0
    0|0
  • Hristiyanlar neden hiç kendilerine bakmazlar. Yaptıkları yobazlıktan gem vurmazlar. Git de Avrupa'da, Amerika'da, Afrika'da, Uzak Doğuda Müslümanlara ne zulümler yapıldığını gör. Biz hiç yoktan sizlere işkence edip canınızı almaya çalışmıyoruz. Yugoslavya çok temizmiydi sanıyorsun bugünkü ismiyle Sırbistan'ın Bosnalı Müslümanlara ettiği zulümleri de biliriz. Bu sebeple saygıdan en son söz edecek kişiler, ilk konuşmasınlar.

0|1
    0|0
    • Bunun suclusu neden benim? Ben kimseyi öldürmedim.

• Müslümanlar hristiyanlari öldürdü hristiyanlar muslumanlari. O ayri bir konu!!

• Hadi ordan. Yuvarlak cevaplar verip, konuyu basitleştirme. Cinayet, katliam, kıyım basit konular değildir.
      https://www.youtube.com/watch?v=4VYdh9HPGGc
      www.pressmedya.com/.../kenyadan-muslumanlara-agir-iskenceler-video
      Daha çok paylaşabilirim video ya da bilgi içeren site.

Hadi bir taneden Müslümanların toplu halde katlettiği bir video koysana..

Çıkıp burada acıtasyon yapma. Beğenmiyorsan ülkemi ve vatandaşımı çeker gidersin boş konuşma burada. Dağdan gelmiş bağdakini kovacak hanımım.

• Bir defa bunu genele yayamazsın çünkü türkiye dünyada dinlere en fazla saygı duyan ülkedir ben birçok avrupa ülkesine gittim hiçbirinde ezan okunmuyo ! Bir kısmında camiler sadece cuma namazlarında açılabiliyo ama onlar burda istedikleri gibi çan çalabiliyolar ayinler yapabiliyolar etrafındaki birkaç boş adam yüzünden bunu bir millete yükleyemezsin Allah Kur'an da herkesin dini kendine diyor elbette müslümanlar gayrimüslimleri dine davet ederler ama gel müslüman ol ne var bu hristiyanlıkta cehenneme gideceksin falan diye tenkit etme hakları yoktur

0|0
    0|0
    • neden kiliseler var acaba hiç düşündün mü? çünkü osmanlı hristiyanları ülkesine aldı ama avrupa savaşlarda bütün müslümanları öldürdü.

o zaman osmanlı baştan hoşgörülü olmayacaktı.

• Evet işte saçmalayan ben değilim yalnız ! Avrupa saçmalıyor sen pek gitmemişsin anlaşılan git ve gör bir ezan sesi duyabiliyomusun bakalım veya bir ülkede patlama oldığunda müslümanmış gibi git bakalım o ülkeye neler oluyo kenan ışık meselesini ne çabuk unuttunuz müslüman olduğu için günlerce gözaltında tutuldu fransada daha 2 sene önce

• Avrupa hicbir zaman muslumani sevmedi ve kabul etmedi.

Ama osmanli hristiyanlari barindiran bir devletti

• Zoraki dine inanmanın zararıdır bu, umursamaman daha karlı olacaktır. Baskı ile dini öğrenen ile kendi öğrenen arasında fark vardır. Bu sayı türkiyede az karşılaşırsan anlarsın zaten. Dinine saygı bekleyen insan başka inanışlarada saygı duymalıdır.

0|0
    0|0
  • Demekki sen başka ülkelerde yaşamamışsın.
    Bir fransada bir hollandada bir israilde bir belçikada müslümana ne gözle bakıldığını bilmiyorsun. bu dünyanın hemen hemen heryerinde böyle. insanları inançlarına göre kefelere koymak hoş değil. kaldıki islamiyet hoşgörü dini.
    Keza, osmanlı gittiği heryerde toplumların dinini özgürce yaşamasına müsade etmiştir.
    Sonuç;Türkiye sizin mahalleden ibaret değil

0|0
    0|0
  • Onlara Papa Eftim'i anlat. Papa Eftim Hristiyan Türklerin tarihteki en büyük dini liderleridir ve koyu Türk milliyetçisidir. Kurtuluş Savaşında Papa Eftim'in müslüman Türklere büyük faydası dokunmuştur.

0|0
    0|0
  • Cahillik... Ulan onu bunu İslâma davet edeceğine, aptal aptal konuşacağına, YAŞA İslâmı ki, muhatabın hayran olsun ve sana gelip; "ben de müslüman olmak istiyorum, yardımcı olur musun bana" desin... Hâl yok, ama bolca ve aptalca "kâl/söz" var. Ne büyük cehalet...

0|0
    0|0
  • Bir iki kişi için hepimizi kötüleme
    Onun sana İslamı sözleriyle değil hal ve hareketleriyle önermesi lazım aslına bakarsan
    Namaz kılması ibadet etmesi oruç tutması zekat vermesi ve sürekli iyilik yapması gerekiyor ki sana örnek olsun sende ondan görüp ısınasın bizim dinimize
    İslamiyet bunu emrediyor
    Gidip Hristiyanları zorla müslüman et demiyor

0|0
    0|0
    • bir iki? belki sen saygılı birisin ama şu sorudaki cevaplara baksana. müslüman ol diyenler yine çıktı bak

• Onlar kendilerince kurtulmanı istiyorlar doğru yolu bulmanı istiyorlar ama seni daha çok itiyorlar İslamdan farkında değiller
      Bizim dinimizde zorlama yoktur isteyen müslüman olur isteyen olmaz
      Hristiyan diye kimseye kötülük etme gibi bir şansımız da yoktur hoş görü dinidir İslamiyet edep adap dinidir
      Yaklaşımları çok yanlış sen onlara bakma
      Deden bu vatan için can verdiyse sende bizdensin ister Hristiyan ol ister müslüman

• Türkiye'de müslümanın , müslümana saygısı yok. Alevisin diye saçma sapan hakaretler hareketler dizboyu. Sen bir de başka din diyorsun.

0|0
    0|0
  • Diğer ülkelerde müslümanlığa saygı mı var? Çek cumhuriyetinde yaşadım müslümanlığı protesto temalı arşivler asılmıştı kaç tane yere.

0|1
    0|0
    • gayet var. terörist olmayan müslümana saygı duyuyorlar.

• Zina yapmissin cehennemde yanacaksin

• Terörist müslüman yoktur hanım efendi işid müslüman mı sanıyorsun bence yıl olmuş 2016 daha işidin gerçek yüzünü bilmiyorsun bunlar hep hiristyan devletlerinin oyunu. Kendini sütden çıkmış ak kaşık gibi göstermeyin. İslamı kirletmek için yapıyorlar sizde kanıyorsunuz. Mesela ben bir hiristyanım farz et ve islamı kirletmek için sakal bırakıyorum aynı dindar giib giyiniyorum propagandalar yapıp allahu ekber diyerek kafa kesiyorum. Ama hiristyanım bunları islamı kirletmek için yapıyorum ki her kes müslümanları terörist sansın. İşidide böyle düşün. Hep abd gibi güç devletlerin oyunları müslümanlara yapılan zulumu görmüyormusun? Sen hiç her gün tvde hiristyan çocuklar katlediliyor yetim bırakılıyor gibi haberler duydun mu? Ayrıca seni islama davet eden yok kendin bilirsin mesela ben seni zorla davet etmiyorum. Senin dinin sana benim dinim bana ama lütfen hiristyanları bana barış simgesi gibi gösterme

• herkesi takma nabıcan işte her türlüsü var, müslümanıda müslümanlık dışı şeyler yapmaya çağıran bir sürü insan var ortamlarda. Aynı şeyler sadece farklı durum.

0|0
    0|0
  • o insanların gözlerindeki perde fazla kalın dünyayı o kalın perdelerin ardından idrak edemiyorlar. Ben elhamdülillah Müslümanım kimsenin de diniyle uğraşmam benim kutsal kitabımda 'Sizin dininiz size benim dinim banadır ' buyuruluyor benim dinimin peygamberi İslam da zorlama yoktur buyuruyor. Benim dinimin diğer dinler hakkında hoşgörüsü buyken benim birini dinine göre yargılamam ne kadar doğru olabilir ki? Bunlar insanlar okumadığı için oluyor bilgisizlik ve cahillikten oluyor

0|0
    0|0
  • cahil cuahelaya dikkate alma

0|0
    0|0
  • böyle bir zihniyet maalesef var

0|0
    0|0
    • zorla müslüman yapacaklar, seni öldürelim ülkeden bir düşman eksilir diyen saçma sapan insanlar bile var

• onlara de iyi ki kuranı kerim varmış yoksa her müslüman böyle olsa türkiyede yaşanmazmış. de

• senn yerdine ben olsam bende hristiyan olurdum sonuçta ailemiz hangi dindense bizde öyle oluyoruz ama bunu gelde anlat onlara

• Cahillerle tartışmaya girme, İslam dininde zorlama olmadığını söyle onlara

0|0
    0|0
  • Bence islamı araştır kimsenin mantığını dinleme islam hak dindir ve bozulmadan devam edeceği buyrulmuştur

0|1
    0|0
  • Turkiye'dekiler musluman mi ki? Dinin temel direklerinden biriyken hosgoruden bu kadar uzak insanlar Musluman olamaz..

0|1
    0|0
  • Sus hristiyan seni.

0|0
    0|0
    • al birde bu. sende sus o zaman

• bende seni dinlemek istemiyorum

• Müslüman ol :D

0|1
    0|0
    • hayır dinimden vazgeçmem. sen olsan sende vazgeçmezdin

• bak aynı şeyi sende yapıyorsun ben 25 yaşındayım. bu zamana kadar sence okumadımmı. ki diyorum asla asla asla asla dinimden vazgeçmem bunu anla artık!

• Bana niye soyluyorsunki yanlişi yapan sensin peşine benmi düşücem sanki ben müslümanimda ne oluyo bende cehennemligim sende cehennemliksin :D

• Açıkçası
    Kimsenin dili, dini, ırkı beni ırgalamaz
    Benim dilime, dinime, ırkıma dil uzatmadığı sürece.

0|0
    0|0
  • Detayları okumadım. Diger ülkelerde de her dine saygı yok.

0|0
    0|0
  • Ülkemizde din mi var?

0|0
    0|0
  • Allah sana dogru yolu gostersin

0|0
    0|0
  • adı üstünde türkiye

0|0
    0|0
  • Türkiye'deki özgürlüğü diğer ülkelerde bulamazsınız. Gidin saygısızlığı avrupada görün. Ülkenize çamur atmayı bir bok sanmayın. 3-5 mülteciyi koca avrupa bakamadı.

0|0
    0|0
    • ben diğer ülkelere gitmedim. ama babamın dediğine göre yugoslavyada müslümanlar ve hristiyanlar barış içinde yaşıyormuş

• Beyni olan arkadaşlar edin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 14

• Deist olduğumu öğrenenler uzaylıymışım gibi bakıyor. Anlıyorum.

1|0
    0|0
  • islam tebliğ dinidir ama senin de söylediğin gibi on kez söylenmez bu artık duygusal baskıya giriyor. islamda da zorlama yoktur. hareketleri ibadetleri ile sana örnek olabilirler seni o şekilde ''kazabilirler'' en fazla.
    ha onlar da ibadetleriyle bunu başaramayıp sırf sözle ikna etmeye çalışıyorlarsa bu onların eksiğidir. kendi kulluklarını sorgulamaları gerekir.

bence başka dinlere saygısı olmayan o insanlarla görüşme. ya da mesafe koy

0|0
    0|0
  • Herkese bahsetme hristiyan olduğunu veya tavrını koy benim ateist olduğumu herkes biliyor kimseinin yüreği yetmiyor inan demeye

1|0
    0|0
  • Yok malesef yillarca sahit sahit oldum buna

0|1
    0|0
  • İslam hoşgörü dinidir. Tabiki herkesin seçimleri farkli olup ilerledikleri yollar farkli obur turlu dusunenleri ben gercekten biraz anlayışı bozuk olduğunu dusunuyorum sonucta herkez sectiklerinden sorumlu

0|0
    0|0
    • biliyorum islam a da saygı duyuyorum müslümanlarada

• ben bu şeyler yüzünden istanbuldan soğudum. ya izmire yerleşicem ya da sırbistana gidicem bilmiyorum ne yapacağımı :(

• Kalbinin sesi ne derse onu yap derim ben :)

• Konuşma o insanlarla bu kadar basit. Ha yalniz mi kalırsın, o zaman böyle salak insanlarla hayatını zehir etmeyen devam et

0|0
    0|0
  • Yurt dışında birine deistim dediğim zaman gayet normal karşılıyor fakat Türkiyeme gittiğim zaman senin inancın nedir? -Deistim. - şimdi sen Allaha inanmıyor musun? -inanıyorum - PEki neden deistsin? Al burdan yak

0|0
    0|0
  • Birincisi genellemeden nefret ederim etrafinda ki insanlar cahil kesimde kalmış olabilir ben senin dinine saygı duyar ibadetlerini yapmanı engelleyecek davranislar sergilemem din inanç meselesidir ve insanlar kendi inançları doğrultusunda ilerler

0|0
    0|0
  • Kulaklarını tıkıcan ve He canım He dicen. .. insanlara bişey ispat etmek zorunda değilsin

0|0
    0|0
  • Canım benim türkiyede neye saygı var ki başka bir dine saygı olsun. Türkiyede saygı kelimesi yok. Aileler saygıyla yetiştirmiyor

0|0
    0|0
  • Cehalet sarmış dört bir yanı

0|0
    0|0
  • Senin dediğin Hoşgörüsüzlük heryerde var maalesef.. Bence hiç birşey yapma konuşsunlar..

0|0
    0|0
  • burası türkiye şaşırmadım yani

0|0
    0|0
  • Türk değilsin. Türkluk bir ırktır kafatasıdır ota boka türk demeyin!!!

0|1
    0|0
    • neyim o zaman? benim dedem türk ırkı için savaştı ve şehit oldu. biz türküz

• Yugoslavyalisin işte

• Yarı türk yarı yugoslav de o zaman

Yükleniyor...