Bir insan nasıl bir cana kıyabilir?

Avlanmak dışında kendi türünü öldüren tek canlıyız. Nasıl olur da bir cana kıyılabilir? Nasıl olur da o insanların tüm hayalleri, tüm sevdikleri, tüm yaşadıkları hiçe sayılabilir? Anlamıyorum. Anlayamayacağım.

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan değilller çünkü

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Tanrı şiddetten zevk alır. Tasarımımız bilinç altına sıkıştırılmış öldür ve yaşa iç güdüsü ile dolu.

1|0
    0|0
    • Bize iyiyi öğretmeye çalışır gibi gözüküp, alttan alttan fişekleyen değil mi Tanrı?

• Kesinlikle. Kendi kötülüğünden şeytanı yarattı. Neyse ki suçluyacak bir şeytan verdi bize.

• Bir anlık herşey. Herkesin canı kendine değerli geliyor.

1|0
    0|0
  • Bence öfkenin en güzel ve saf hali.

0|0
    0|0
  • Insan degisik bir mahlukat. Herseyi yapabiliyor. Insanliktan cikmis artik insanlar

1|0
    0|0
  • bunu anliyabilmen icin erkek olman lazim

0|0
    0|0
  • arslanlar, çitalar ve sırtlanlar da avlanmak dışında öldürüyor. bu kadar karamsar olma. hala çok adi değiliz.

0|0
    0|0
  • Kıyar bu doğanın kanunu işte bu yüzden o senin canına kıymadan sen onun canına kıymalısın buda aynı kanun

0|0
    0|0
    • "Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi, sen ona daha önce yap" mantığıyla hiç bir şekilde ilerlenemez. Yerinde saymak isteyenlere tavsiye edebilirsin bunu.

• Durduk yere kimse kimseyi öldürmez ama seni tehdit eden sana diş bileyenlere merhametli davranırsan canından olursun şimdiye kadar senin dediğin gibi yapıldı zaten ne kadar ilerlenildiği ortada ben bunu breysel olarak yazmadım yani tek bir insanın tek bir insanı öldürmesi şeklinde son terör olayı için yazdım devlete diş bileyen düşmanlık güden sempatizanlar önceleri kahraman ilan edildi bu ülkede şimdi onlar seni öldürüyor işte umarım anladın

• Savas disinda bende anlamiyorum pek.

0|0
    0|0
    • Savaş da insan üretimi bir şey değil mi? Savaşa nasıl mantık bulabiliyorsunuz?

• Savaş olmasın? Sınır olmasın? İnsan yapımı her şey, yine insana karşı oldu. Kendi yarattığımız saçma değerler uğruna, bir cana kıymak mantıksız

• Cok utopik bir yaklasim o. Her zaman cikar icin insan oldurmeyi goze alan kisiler olacak. Her zaman catisma ve savas olacak ne yazikki.

• bir insanı üzdükten 1 saniye 1 dakika 1 saat ya da 1 gün 1 ay sonra vicdanım çok sızlıyor. insanın içindeki canavarın herşeye sebep olduğu ortada ama benimde anlayamadığım acaba içleri kahrolmuyor mu. vicdanları sızlamıyor mu hiç. zor

0|0
    0|0
  • hitler?
    o da mı hiçe sayılamayacak kadar değerli?

0|0
    0|0
    • Değer olgusu kişiden kişiye göre değişir. En başta, bir insanın yaşama hakkını elinden almaktan bahsediyorum. Birisini öldüren bir kişi, insan değildir.

• Duygularını yitirmiş ve Allah korkusu olmayan kimseler cana kıyabilir sadece 👍

0|0
    0|0
    • Korkunun pek bişeye faydası olduğunu görmedim şimdiye kadar. Fakat duygu konusunda katılıyorum

• Korkunun faydası vardır gerçekten korkuyorsan 👍

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...