Bu durumda kalsanız ne yapardınız?

Bir kısa filmin etkisinde kalarak soruyorum. Çarşaflı birisiniz ve bir erkekle asansörde kalıyorsunuz. Erkek sizi korumak için camların önüne atıyor kendini ve kanaması var. Yardım etmek için dokunur muydunuz? Kendi çarşafınızla o yarayı bağlarmıydınız? Kızlara (özellikle çarşaflı, başörtülü) yönelik bir soru fakat erkekler ne düşünüyor onu merak ediyorum.
Yardım etmek öncelik değil midir?

1|1
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• Etmeyecek mi sandın dinimiz haram olanı yasaklamış o zaman zaten dikkat eder aynı asansöre binmez ya da ıssız bir yerde aracın önüne adam atlasa dinimiz her ne kadar na mahrem desede zorunluluklar da yardım etmeyi söyler yani şu bir gerçek kadın mümkünse kadın doktora muayene olmalı lakin mezrada kadın sıhhiye yoksa erkek sıhıyeye gözükmek caiz olur çünkü hayat önemlidir bir insanın ölmesini seyretmek ya da bile bile kurtuluşun varken doktor erkek diye kontrol olmamak intihardır bunlar açık ve nettir

2|1
    0|0
    • Birçok kişi yanlış yorum yapmış film için kızım pençesini değil türbanın tamamen açmış ki öncelik türbanı değil giydiği elbise yeterince uzun K etek kısmından bit parça alabilir ayrıca erkeğin tişörtü hala üstünde bu durumda tshirt te kullanıla bilir ama insanların nasıl baktığı açı önemli dini şeriatı gerçekten ne kadar biliyoruz İran da Şii şeriatı var onun için onlar dini yaşıyormuş gibi gözükürler şeriatın nasıl uygulanması gerektiğini osmanlı tarihini iyi incelersek ya da halife dönemlerini çünkü peygamber efendimiz zamanı şeriatın ta kendisiydi ki onu incelerseniz zaten anlarsınız ama uygulama yanlış yapıldığı için anlık bir düşüncede kadın türbanı açmış ki bu da olabilir ama eğitim almış olsa önce erkekten tişörtü çıkartırdı bu sadece bilinçli ve öğrenmekle oluyor

En İyi Kız Görüşü

• Kapali biri değilim cok acik giyinende adam benim icin canini atiyor ortaya elbette ki yaparim elimden geleni

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Daha önce izlemiştim bayağı etkilendim. Kim olsa aynını yapar derim fakat erkek gibi o ne la öyle şeklinde bakmam.

2|0
    0|0
    • O bakışın sebebi filmin çekildiği yerin iran olması o kız o şekilde yakalandığı için kırbaç yiyecek gelmesini çok istedikleri şeriat lı yaşam öyle

• Yobaz köylü :') daha hangi kelimenin nerde kullanılacağından haberin yok cahil diyeceğim ama yobazdan öteye geçemezsin

• @Bonjuan at gozlugu ile bakan insanlara ancak bu laflar yakisir gelismemis beynini de AL GİT. :)

• Daha 19 luk gence motor kazasından sonra acilde ben bakamam abdestim kaçar diyip genci ölüme terkeden doktoruda unutmadık değil

2|0
    0|0
  • Bunun örtuyle inançla alakalı bır yanı olduğunu düşünmüyorum bu bir insanlık meselesi yaralıya yardıma muhtaç olana yardım etmekte Allahın emridir..

1|0
    0|0
  • dinde yaşatmak esastır eğer ölümcül bir durumda yardıma muhtaçsa ve tedavisi senin çıplak mesela bu soğukta donan insanların üstüne yatarlar onun gibi olur ama böyle bir durum yok ise allaha yemin olsun ki sen nefse uyanlardansın... baktın öleceksin susuzluktan ve yanında içki bulunsa onu susuzluğunu giderecek kadar içebilirsin ama fazlasını içsen allaha yemin olsun şeytana uyanlardan olursun...
    bu video o kadar samimi çekilmiş bir video değil burada alttan alta örtünmeyi eleştirir... ve örtünme o iğrenç kadın vucudu yerine düşüncelerin ön plana çıkması için şarttır.

0|0
    0|0
  • bu tip insanlardan pek bir hayır gelmez insana
    yardım etmeye bile günah demeleri muhtemel

bunlardan gelecek yarım başkasından gelse cok mutlu olurum

0|0
    0|0
  • Bunun örtüyle veya örtüsüz olmayla alakası yok. İnsan olmak ile alakalı.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Baglardm cunku orada hayat var can var ki bunun gunah değil de daha cok sevap getirecegi kanatindeyim yani hani gunaha veya sevaba baglamak değil niyetim ama Allah in orada emaneti var ona yardm etmek gerek

1|0
    0|0
  • Doktor olacağım yapardım. Dinen hüküm ne bilmiyorum ama orda bir şey yapmazsam da katil olacağım, kul hakkına gireceğim

1|0
    0|0
  • Kişi zor durumda kalmış bunda bir sorun yok ama orada biraz dikkat çekme amaçlı yapılmış. Sonuçta kıyafetinden koparabilirdi..

2|0
    0|0
  • Yardım ederim

1|0
    0|0
  • Çok etkilendim çok güzelmiş

1|0
    0|0
  • yardım ederim ,,,
    ama peçemi çıkarırdım sanırım

1|0
    0|0