Kan bağışında bulundunuz mu hiç?

Ankarada an itibariyle bütün hastaneler telaş içindeler. Kan ihtiyaç duyabilirler diye arkadaş eş dost gittik 2 kere bayıldım korkudan savaş sonrası gibi bir telaş vardı. Lütfen eğer sağlık durumunuz musaitse kan bağışında bulunun zararı yok hem sağlık için iyidir hem sevaptir 😔

Kan bağışında bulundunuz mu hiç ?

1|1
21|43

En İyi Erkek Görüşü

• Ankara'daki olay gerçekten çok vahimdi. Zaten düzenli bağışçıyım.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tebrik ediyorum seni böyle düşünceli insanlar varmış demek ki :)

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Düşünmemek elde değil ki 20 dk önce bütün ailem olay yerinden geçiyor ve ben tvde haberlerde olayı görüyorum ya düşünmesi bile korkunçken olay anındaki kardeşlerimizi ve ailelerini göz önünde bulundurarak evde duramadık. Allahım sonumuzu hayır etsin inşallah 😔

Erkekler Ne Diyor 42

• sana kıyamam. inşallah bu hassasiyetin diğerlerine de etki eder de insanlar kan vermenin ne kadar doğru bir şey olduğunun farkına varır. bizim üniversiteye de düzenli aralıklarla kan alma aracı gelir ama gerekli çoğunluk ne yazık ki sağlanamaz görevliler boş boş oturur :(

1|0
    0|0
  • Çok kere kan bağışı yaptım..
    ne zaman kızılayın kan toplama aracını görsem direk kolumu uzatırdım..
    askerdede verdim çok kez..
    Sonra iltihablı romatizma olunca veremez oldum.. veremezmişim..
    ne zaman görsem o kan aracını iiçim gider veremediğim için üzülürüm.

1|0
    0|0
  • Maalesef. . . :(
    Mazeretim var... :(
    (Terör olayı ile ilgili konuşmak istemiyorum biliyorum hep susmaya başladım ama sinir ziplayacak ondan sustum ben... :( :'( )
    #BaşımızSağolsun... :(

1|0
    0|0
  • Yarin gidicem hastaneye işten izin alip, birkaç arkadaş daha goturucem. Klavye basindan sorumlu kim diye birbirimizi yemekten insanlarin ihtiyaçlarina vakit ayiramaz olduk, once yardim zamani. Tesekkurler paylaşim için

1|0
    0|0
  • Böyle bir durum için vermedim. En son geçen sene kalp ameliyatina giren iş yerinden arkadaşımin babasına verdim di.

1|0
    0|0
  • Bu zamana kadar 4 kere bağışladım.

1|0
    0|0
  • Çok doğru dersiniz geçmiş olsun sizde dikkat edin bebek var unutmayin

1|0
    0|0
  • 8-10 vardır

1|0
    0|0
  • 6 ayda 1 işyerimize geliyor Kızılay. Yaklaşık 100 kişi kan veriyoruz. Çalışanları motive etmek için patron olarak ilk biz yatıyoruz tabi o koltuğa :)

1|0
    0|0
  • 4 ayda bir bulunuyom
    Kanım çok benim

1|0
    0|0
  • bir çok kez kan bağışında bulundum ve sağlıklı olan herkese sağlıklı yasamın devamı için ve insan hayatı kurtarmak için kan vermeyi veya bağışlamayı şiddetle tavsiye ederim.

1|1
    0|0
  • 3-4 ayda bir imkanım oldukça vermeye çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • Evet verdim

1|0
    0|0
  • Ankara da değilim olsam elbette seve seve verirdim

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • Hiç fırsat olmadı ama istiyorum

1|0
    0|0
  • Evet bulundum hafta sonu yine vericem

1|0
    0|0
  • Ben veriyordum hepte son verişimde elim ayağım boşaldı tansiyon düştü benimbeyaz kesildim düzelemedimde o günden beri vermiyorum valla yoksa vermeyi seviyorum ama işte

1|0
    0|0
  • evet 1 ay geçti vermem lazım bu aralar.

1|0
    0|0
  • Her sene 2 defa düzenli olarak..

1|0
    0|0
  • 3 ayda 1 kan bağışı yapıyorum hatta gönüllü organik bagişcısıyım

2|0
    0|0
  • Her 3 ayda bir Kızılaya kan bağışında bulunuyorum.

1|0
    0|0
  • daha önce kan bağışında bulunmuştum ama artık sağlık açısından kan bağışı yapmam yasak :(

1|0
    0|0
  • Bulunmadım istesemde bulunamam çünkü bana kan bağışı yasak

0|0
    0|0
  • hayır bulunmadım

0|0
    0|0
  • Bulunmadım kanks

0|0
    0|0
  • Maalsef benim kanımı almıyorlar.

0|0
    0|0
  • şu an Ankara'ya 812 km uzaklıktayım maalesef.

0|0
    0|0
  • Hayırr

0|0
    0|0
  • Türk Kızılay'a gibi şerefinden mahrum bir kuruma kan bağışlamam.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 20

• Siz veriyonuzmu @Scre4m @BeyazzPudraSekeri bende kansızlık var ama vermek isterdim tabi Allah yardımcıları olsun

1|0
    0|0
    • @Scre4m ben çok mu sağlıklıyım da kan vercem. 46buçuk kilo nasıl kan verebilir sence? 50 Kilo sınırı var ve benim de şuanda kan değerlerim düşük.

• haberlerde ihtiyaç yok diye duyuruyorlar ama ben her zaman kan bağışı yaparım yakın olsam giderdim yine

1|0
    0|0
  • Kalkıp kizilaya sihhiyeye bagis merkezlerine gitmeye korkar olduk. Bulunduğum yerdeki hastahanelere versek de oluyor mu bir bilgin var mi

1|0
    0|0
  • Biraz medyayi takip edin. Kizilay kana ihtiyac yok demis. Spikerler bin kere tekrarladi. Iyilik yaoacagim derken belki de islerini yavaslatiyorsunuz. Biraz soguk kanli olun.

1|0
    0|0
    • Ama bu duyarliligindan dolayi da tebrik ederim. guzel insan 😘

• Teşekkür ederim. Ben medyayı takip ederim ama 100% 50 güvenmem gözlerimle görmem lazım. Kana ihtiyaç yok demelerinin sebebi ne biliyormusun hastaneler zaten çok kalabalık iyice kalabalık olmasın diye Dr, hemşire sağlık çalışanları yakınlarını davet etti. benim yenge Dr bizde gitti eşimle babam kan verdi. Benim medya daha sağlam inan bana 😘

• Öyle olsun, peki :)

• ben gittim verdim bayada verdimde kolestrol var dediler o kadar verdiğim kan direk çöpe gitti :)

1|0
    0|0
  • psikopat_hatun diyorki: en kısa zamnda bağışta buluncam

1|0
    0|0
  • 1 defa yaptım. Günlerce kendime gelemedim.

1|0
    0|0
  • istedim ama kan almadılar yaşımdan dolayı

1|0
    0|0
  • Bende bağış yapmayı çok istiyorum ama ne kilom tutuyor ne de kan değerim. Uygun olan herkes buna özen göstersin

1|0
    0|0
  • Bulunmadım tedavi gördüğüm için inşallah seneye kan vericem

1|0
    0|0
  • Kan veremiyorum malesef

0|0
    0|0
  • Bulunmadm hic

0|0
    0|0
  • Hayır, anemiyim.

0|0
    0|0
  • Kan bağışında bulunamam... istesem de.

0|0
    0|0
  • sen hamile değil misin? kan vermen normal mi?

0|0
    0|0
    • Ben veremem zaten kardeşim babam eşim eniştem onları götürdüm gelmemi bile istemediler hamilesin diye. Hastanede şok geçirmişim bayılmışım vs ama su an çok kötüyüm 2 gündür işe de gitmiyorum

• :( ayy geçmiş olsun ablacım yaa.

• Saolasın canım

• kilom yetmiyor

0|0
    0|0
  • Hayır korkuyorum 😞

0|0
    0|0
  • Vücudumda yeterince kan olmadığı için veremiyorum

0|0
    0|0
  • Kansızlık tedavisi görüyorum vermedim