Sizce de insanlık ölmüş mü gerçekten?

Sizce de insanlık ölmüş mü gerçekten?
Size bugün şahit olduğum, beni çok duygulandıran, bir okadar da gururlandıran bir olayı anlatmak istiyırum

Küçük bir şehirde üniversite öğrencisiyim. Okuldan çıkınca merkeze indim. Hava hafiften yağıyordu. Ufak bir çayocağına oturup, çay soyledım. Yan masamda da elli yaşlarında bir amca oturuyordu. Aradan 5 dakıka gectı baska bı amca geldı: "Ayakkabı boyacısını gordunuzmu?" dıye sordu. Ardından oturdu ve beklemeye basladı..

Ayakkabı boyacısı olan amca geldi, aralarındaki konuşmaya ben de kulak mısafırı oldum. Adam ayakkabısını boyatcak oldu. Boyacı olan amca ıse "Boyamayalım kardes hava yagıyor simdi boşu boşuna paranı alamam. boya cıkar." demesı...

Günde 5-10 tl kazanarak evıne ekmek parası goturen bı ınsanın: "Helal olmaz o para" değişi... benı bugün o kadar onurlandırdı ki sizlerle paylasmak ıstedım..

1|1
4|2

En İyi Kız Görüşü

• O insanlar koca yurekli.. birilerininkoca evlerini olur diger aleme goturemezler birileri yurekleriyle alemde taclandirilir

0|1
    0|0
    • Aynen öyle lahmacunsuratlı kardeşim. Belki ömrünce hiç lahmacun yiyememiştir bu adam. Ama gönül zenginliği ayrı bir şey..

• Dogru diyorsun soran

En İyi Erkek Görüşü

• Kanında KÜRŞADIN ALPARSLANIN.
    ERTUĞRULUN KANI VAR TÜRK MİLLETİNİN. GURUR DUYUYORUM ŞANLI ÜLKEMLE

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• O haram para olmuyo ama yinede ameller niyetlere baglidir ;)

0|1
    0|0
    • Neticede kendi cebini değil karşısındaki insanı düşünüyor. Kendi cebi daha boş olmasına karşın.

• Ben haram dedigin icin insanlari yanlis yonlendirmemek adina belirtmek istedim. yoksa paylasimin oldukca guzel ve yargilarinda oyle.

• Teşekkürer. Hatam ya da helel olup olmadığı tartışılır tabi. Ben koca yürekli boyacı amcanın tabirini aynen yazmak istedim. Paranın haram olması onun değerlendirmesi :)

• Helal olsun o amcaya 😇

0|1
    0|0
  • Vay be ne güzel insanlar var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...