Kime üzülelim patlamadan etkilenenlere mi? Devleti suçlayan ülkemin vatandaşlığını taşıyan vatansızlara mı?

ALLAH ÜLKEM İNSANINA SABIR VERSİN..
Bu gün ve önceden olduğu gibi bir patlamayla karşı karşıya geldik. Canımız acıyor Lakin canımızı daha çok yakan bunu siyasi amaç olarak kullanma çabasında olan bizim ülkemizin çocukları , bizim kardeşlerimiz. Yapmayın gençlik yazıktır başkasının ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Olayları çarpıtmayın. Bilmeden kulaktan duyma yazılar yorumlar sorular yazmayın. Başımıza gelen kötü olaylarlar karşısında 1 olmamız gerekirken sizler insanları ayırma derdindesiniz. Söylemlerinize ve kimi suçladığınaza dikkat edin. Toplumun değerlerine hakaret etmeyin.Ülkenin Cumhurbaşkanına Başbakanına kurumlarına saldırmayın bazılarının isteklerini yerine getirmeyin. Bu insanlar ve bu kurumlardakilere orda kalmayacak. Anladık DEVLET kavramının içini dolduramıyorsunuz. Bari insanlara saygınız olsun. Bu patlamayı devlet yaptırdı diyenin midesizliğine mi üzülelim yoksa yaralanan kardeşlerimize mi?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Kimi suçlayalim kime kizalim devletin görevi ne bizi korumak koruyabiliyor mu hayır ozaman suçlu onlar.

0|0
    0|0
    • sen şu an devleyi koruyomusun? pardon Sen devleti korursan devlet senı korur sen korumazsan devletı devletten koruma beklem

• Devlet bni koruyacak ben onudeğil.

• Biz devleti devlet bizi.

En İyi Erkek Görüşü

• Terörist sadece bombayı patlatan değildir. Onun değirmenine su taşıyan masa başı teröristleri de unutmayalım.
    Burada devlete ve canı pahasına terörle mücadele eden devlet görevlilerine saldıranlarda benim için terör destekçileridir. Bunlar adeta leş kargası konumundadırlar. Ülke karışsa da saldırsak diye pusudaki şerefsizlerdir. Bunları dikkate almayın, teröre karşı olan herkes bugün evine ocağına Türk bayrağı asmalı.. Şehitlerimizin aziz ruhu için...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Devlet neden vardır? Bireyin yetersiz kaldığı üst durumlarda halktan alınan vergilerle oluşturduğu teşkilatlarla halkın güvenliğini , refahını sağlamak için var. Benim can güvenliğim var mi? Benim ülkemin refak seviyesi kötü olduğu için ikinci sınıf insan muamelesi görüyo muyum? Devlet güvenlik zaafiyeti oluşturup ülkenin yarısında savaş başlatıp kendi sebep olduğu soruları ortadan kaldırarak yönetilmez. BEN GÜVENMEK İSTİYORUM BENİM İÇİN KURULAN ÜST YAPILANMAYA HEPSİ BU.

0|0
    0|0
    • güven miyorsan guvendığın bır devlette yaşarsın. Sen devletini korursan devletınde senı korur sen kapının onune hendek kazdırtırsan halk olarak devletının polisinin arkasında durmazsan o devlet ülkenın yarısında savaşta başlatır. Kendıne kalkan başıda keser. Bilmem anlatabıldım mı?

• Ülkemi her zaman savunurum sevmeyenlere karşı. Askerimin polisimin öldürülmesine göz yumacak en ufak bir şey yapmam. Ama gel gelelim ben vatandaşlık görev ve ahlağından sapmadığım taktirde devlet görevini yapmıyosa da suçlu aramaya başlarım. Düşman kazanmayı bilen nasıl önlem alacağını da bilsin o kadar insan kimsenin diyetini ödemek zorynda değil.

Erkekler Ne Diyor 5

• Devlet engelleyemedi, evet birileri görevini iyi yapamadı,
    Ama devlet yaptı diyen itlerin de soyunu sopunu...

0|2
    0|0
    • hatasıyla. doğrusuyla . gunahıyla sevabıyla bu devlet bızım kardeş sahıp çıkmamız gerek

• Başkentimizde 3 kere bomba patlatılmasının sorumluları elbette Afrikalı kabile reisleri olamaz değil mi?

1|3
    0|0
    • devletmı getirip bombayı koydu?

• Anlatamazsın derdini ama olmuş bu kardeşler

• Devletime sırt dönmedim, dönmem. Benim devletimi bu kadar yaşanmaz bir yer haline getiren hükümete sırtım dönüktür. Onları eleştireceğim, onları sorgulayacağım. Bu ayrımı yapman gerekiyor...

• Vakıflarında çocuklara tecavüz edilenlerin MİT'inden ne beklenir ki zaten? Her alanda kurda kuzu emanet edilmiş memlekette. İng

0|0
    0|0
  • Siz biliyorsunuz zaten herşeyi akp yönetimin ülkeyi kaosa soktuğunu görmezden gelip halen daha burada şımartıyorsunuz baş tacı yapıyorsunuz siyaset yapılacaksa körü körüne yapmayın kim ne konuşursa konuşur polimik yapmanın manası yok

0|0
    0|0
  • Ne olsa hemen devleti sucluyorlar baskalari olsa acaba yine suclayacaklar miydi merak ediyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...