Türkiye'de kadın olmak?

Nedir sizce Türkiye'de kadın olmak? başlığın devamına neler yazabilirsiniz?
ben herkesten çok özür dileyerek cinsel obje olarak görülmeleri, hizmetçi olarak görülmeleri, görüşlerine değer verilmediğini düşünüyorum.

1|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• bence asıl soru dünyada insan olmak?

0|1
    0|0
    • Cenabı Allah böyle uygun görmüş. sınav dünyasındayız ve bizim elimizde değil.

• düşünüyorsun ben bunu düşünmeye bile yeltenemiyorum bunu düşünmek kendini diğerleinden ''ben daha üstünüm'' anlamı cıkarıyor bana göre

• Buna ancak Allah karar verir. üstünlük değil de yani ne bileyim daha erdemli insan olmak diyelim. siz de sorgulayın bence. çünkü ancak bu şekilde ulaşabilirsiniz cevaplara.

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes hakettiğini yaşar. Nasıl görülmek istiyorlarsa öyle görürler.

0|1
    0|0
    • o da ayrı bir bakış açısı, haksız değilsiniz fakat şu tecavüz, taciz ve cinayet haberlerini duyunca üzülüyoruz ister istemez. özellikle ülkemizde kadın olmanın çok zor olduğunu düşünüyorum.

• Her şey eğitimsizlikten.

• e yani bence de eğitim sisteminin baştan aşağı değişmesi lazım.

Kızlar Ne Diyor 3

• Ezilmektir Türkiyede kadın olmak

0|1
    0|0
    • özellikle son yıllarda iş hayatında oldukça ön planda kadınlar ama ezildikleri doğru yani her alanda.

• kalabalıga gitsen bomba patlar, kuytu koseye gıtsen tecavuze ugramak tır

0|1
    0|0
  • Türkiye de kadın olmak kimseye güvenmemeyi gerektirir

0|1
    0|0
    • bu genel olarak herkes için geçerli ama ben şahsen güvenirim herkese. kendimce test ederim o testleri geçerse sorgulamam asla. ama bir kadın baz alındığında güvenseniz bir dert güvenmeseniz bir dert. zor yani işiniz ki güven olmadan hiç bir şey mümkün olmaz.

Erkekler Ne Diyor 4

• Kolay bro

0|1
    0|0
    • çok da kolay olduğunu sanmıyorum ya çok uzakta aramama gerek yok annemi gözümün önüne getirince bile zorluklar aklıma geliyor. boşuna dememişler cennet anaların ayağının altındadır diye.

• Benim çevremde kadınlar daha değer görüyo siz nerde yaşıyosunuz

0|1
    0|0
    • gazete okumayıp haber izlemiyorsunuz sanırım. sizin çevrenizde öyle olabilir fakat daha küçük yerleşim yerlerindeki yaşananlardan haberiniz bile yoktur. biz de aynı yerde yaşıyoruz, sizden istediğim sadece pencereden kafanızı çıkarıp dışarı bakmanız...

• Zorrrr

0|1
    0|0
  • siz sevgili ayakalarına önüne gelen erkeğin altına yatın sonra memelerinizi açın dar kot giyip götünüze baktırın. sonra da biz çok değersiziz cinsel obje olarak gözüküyoruz diyin. siz nasıl bir saçmalıksınız

0|0
    0|0
Yükleniyor...