Türkiye'de yaşamak nasıl?

Almanyada yaşıyorum. Keşke türkiyede yaşasam diye hep tutturuyorum da türkiyede yaşamak nasıl birşey? okullar nasıl? gerçekten zor mu? iş bulmak ev bulmak falan filan 😊

0|0
21|41

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 40

• Türkiye'de kadınların sokakta gezmesi bile sorunlu, sen çıkmış iş falan diyorsun. Daha bugün en gözde oyunculardan biri sette kadın olduğu için kendisine yapılan mobbingden şikayet ediyordu.

Ki işsizlik, fakirlik, cahillik falan diz boyu ülkede.

Millet kaçmaya çalışır size rahat batıyor heralde Türkiye'nin derdindesiniz.

0|0
    0|0
  • olduğun ülkede kalmanı tavsiye ediyorum. ne kadar zor olsada kalmak zorundasın. burada hayat yok. yine terör yine terör, bu ülkeden bir cacık olmaz, düzelme şansı ve ihtimali hiç yok. ilk fırsatta bende bu ülkeden gideceğim. artık şehit haberleri duymaktan, ölen insanları duymaktan bıktım. yeter. daha fazla duymak istemiyorum. sizde bok var gibi buraya gelmek istiyorsunuz. yok işte yok hayat yok. boşuna heves edip durmayın. orası zorsa yaşamayın o zaman arkadaşım? gitmeyin oraya. kurulu düzeni bozmakta nedir? cacık cacık iş yapıyorsunuz sizde.

0|0
    0|0
  • Bir sürü mantıksız iş ve boş adam dolu

1|0
    0|0
  • Sakın dönmee hayatının hatasını yaparsın :D

0|0
    0|0
  • İş bulmak ölümlük, okumak ayrı zor.
    Para olmadan adam gibi eğitim dahi almak mümkün değil.

1|0
    0|0
  • Daha bugün bomba patladı sence?

0|0
    0|0
  • Para varsa herşey var

0|0
    0|0
  • iyi degil

0|0
    0|0
  • bir kere türk erkegi diye birşey var burda türlü türlü hangi kılıfa koysan girer oyle bisey yani

2|0
    0|0
  • Degiselim gel.

0|0
    0|0
  • aklın varsa sakın gelme :)

0|0
    0|0
  • Turkiyede guzelde insanlarimiz kotu.

0|0
    0|0
  • Kişiden kişiye değişir. Kimisi zorlanır kimisine kolay gelir. Ama genel anlamda orada yaşıyorsan burada zorlanmazsın bence

0|0
    0|0
  • Kadınlar için çok zor.

0|0
    0|0
  • Valla okumadım ailemin durumu iyi ama 10 yıldır çalışıyorum ve ayrı olarak boştan okuyor gibiyim açık lise filan istediğin bişi elde etmek istiyorsan aşırı tutumlu olman gerek bu türkiye olsun ya da avrupa asya kıtaları farketmez :)

0|0
    0|0
  • gelme kal almanyada

0|0
    0|0
  • Türkiye'de herşey çok zor zalımın kızı

0|0
    0|0
  • Berbat kal orda ne güzel işte

0|0
    0|0
  • Ev bulmak kolay da buraya gelirsen pişman olacağından eminim

0|0
    0|0
  • gel yer değiştirelim :)

0|0
    0|0
  • Siradan yasamak iste

0|0
    0|0
  • gezmeye bile gelme ;)

0|0
    0|0
  • açız amuhaa goyiiimmm ölüyoookkk

0|0
    0|0
  • Ne işin var burdan. Keşke ben almanyada olsam

0|0
    0|0
  • Dayı aklın varsa gelme.

0|0
    0|0
  • Turkiyem efsanedir

0|0
    0|0
  • Biz Türkiyeden kaçmak istiyoruz siz buraya gelmek istiyorsunuz tuhaf

0|0
    0|0
  • igrenc bisi ... suphenmi var?

0|0
    0|0
  • Oo buralar harika. Ankarada her ay patlıyoruz o derece yani 👍🏼

0|0
    0|0
  • Türk Olmak nasıl ayrı bir gurursa Türkiye de yaşamakta öyle

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 21

• berbat bişey. eğitim sistemi adaletsiz ve okumak çok zor devlet maddi yarıdm da fazla sağlamıyo istediğin bölümü okumak için de canın çıkıyo kazandığın maaş çok çok az ve herkes ahlak bekçiliği yapıp duruyo kadın cinayetlerinden kekoların laf atıp durmalarından hiç bahsetmiyorum

1|0
    0|0
  • Demek Türkiye'ye gelmek istiyorsun.
    Sana şu tepkiyi verdim: https://www.youtube.com/watch?v=3ksNL9uJssw

0|0
    0|0
  • Aç bir haberleri izle ankarada patlamada sonra bura iyi Suriye oldu

0|0
    0|0
  • Ben de almanyada yasiyorum. Sirf bu sorunun cevabini bulabilmek icin erasmusu türkiyede yapiyorum. Basvurum kabul oldu, bir kac ay sonra türkiyedeyim yarim seneligine😄

0|0
    0|0
    • nimm mich mit 😭😭

• ja bitte lass in Kontakt bleiben :) insallah senin de canim

• Tamamm☺️

• Meslegini bitir, YÖK'den denkligini al ondan sonra gel derim kardesim, ben bir salaklik yapip denkligimi almadan Tr'ye geldim, simdi bos bos denklik bekliyorum YÖK'den, oda 10 senede zor cikacak gibi assfgadff

0|0
    0|0
    • :( allah yardımcın olsun

• Amin cumlemize ;) yasamak nasil diye soruyorsan, bizim gibilerini gercekten zor, beni burda simdilik tek tutan sey, disaridaki Ezan sesidir

• zor zor, oturduğun yerde otur gelme buralara.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de yaşamak çok zor...

0|0
    0|0
  • Her sey zor. Her sey leş. Gelme. Imkanin varsa bizi de al

1|0
    0|0
  • Almanya'da yaşayanlar neden Türkiye'ye gelmeye bu kadar meraklı? :D
    mis gibi yerde yaşıyorsun gelme bence, biz zaten savaşa gidicez yakında :/

0|0
    0|0
  • Sen sakın dönme diyen senatoya bakma

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin halini görünce ve geleceğini düşününce insanın orada yaşası gelmiyor gerçekten.. Güzelim ülkeyi kan gölüne çevirecekler bu gidişle baksana Ankara'ya yine..

0|0
    0|0
  • Türkiyede yaşıyorum burayı seviyorum :) tüm sektörler iyi bence kötü olsada yine severdim memleket gibisi yok çünkü :)

0|0
    0|0
    • Seviyor musunuz diye sormamış ama... Güzel söylemişsin, katılıyorum ama bu, şu aralar bazı sıkıntılar olduğu gerçeğini değiştirmez.

• Asil Almanya nasil 😊

0|0
    0|0
  • Yurt dışına göre Türkiye zor

0|0
    0|0
  • Piyasanın durumu kötü iş bulmak biraz sıkıntı , yüksek lisans yapmak bir kaç dil bilmek lazım iyi bir iş istiyorsan 😂

0|0
    0|0
  • Gelme derim kal orda

0|0
    0|0
  • burda hayat acımasız illa da geleceğim diyorsan welcome to cehennem

0|0
    0|0
    • ama şöyle de bir şey var orada cenneti yaşamaktansa kendi insanımla cehennemi yaşamayı tercih ederim

• burası kötü eğitim sistemi sınav sistemi adalet sistemi burada insanlar kandırıliyor dün ankarada patlama oldu sokağa çıkmaya korkuyoruz sen kal yerinde bence

0|0
    0|0
  • Gel hemşerim

0|0
    0|0
  • hiç bulaşma bence. can güvenliğin yok, okullarda kötü, arkan sağlam değilse s*kiyorlar. kadınlar tecavüze uğruyor hatta bugün öğrendik ki sadece kadınlar değil erkeklerde tecavüze uğruyormuş. fıstık gibi ülkenin hali acınacak halde. ülkemi çok seviyorum ama çok kötü olaylar oluyor güzelim ya

0|0
    0|0
  • çok zor değil aslında ama çalışman lazım ve önün hep açık. Yani sizin düzeni tam bilmiyorum ama anlatanlardan dinlemiştim. Sanırım eğitiminiz daha iyi uygulama açısından vs ama bir kez başarısız olunca birdaha yön değiştirmek baya zor oluyormuş öyle anlatılıyor. Bizde öyle değil her an her zaman önünü açıp çok iyi yerlere gelme imkanın var. Sadece çalışman ve doğru adımları atman gerek tabi biz genelde tembel ve kısa yolu seçen insanlardan oluştuğumuz için elimizdekilerle yetinmeyi öğrenebiliyoruz. Birde sen gelirsen zorlanırsın muhtemelen burda orası kadar düzenli gelmeyecektir

0|0
    0|0
Yükleniyor...