Kendine ait yanlış bir karar mı , bir başkasına ait doğru bir karar mı?

Annem hep bana kendisinin lafını dinlememi , böylece daha az uzulecegimi ve yipranacagimi söyler.
Ben de ona "Kendime ait yanlış bir karar , benden başkasına ait doğru bir karardan kat ve kat iyidir." derim.
Annem de der ki o zaman "Hayat senin deneme yanılma tahtan değil. Hazır yanında senden daha tecrübeli birileri varken bundan faydalan. Yarın bir gün ben olmayacağım sonuçta." 😞😞😞
Siz ne düşünüyorsunuz?
Kendine ait yanlış bir karar mı, sizden daha tecrübeli birine ait ama asla size ait olmayacak doğru bir karar mı?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Doğru doğrudur. Tabiki insan hataları ile akıllıysa doğruyu bulur. Ama hayat bir kere yaşanıyor, başkalarının tecrübelerinin sonucunu yaşamakta bir tecrübe. Ama ben senin dumurluk olup 40 yıl ileriden geri gelip yaşadığına inandığım için pek yanlışının olacağını düşünmüyorum😂

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• annenizin fikirlerini değerlendirip deneyin hayat nasıl gidiyor değişiklik farklılık ne ikisini kıyaslayın. .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Mutlak doğrualar vardır. kimse itiraz edemez.
    Eğer başkasına göre doğru olan işimize gelmiyor olsaydı
    Öğretmen ve alimler boşuna yaşıyor olurdu

1|0
    0|0
  • Annenin sözü gayet doğru.
    Tecrübe edilen şey, tekrar tekrar tecrübe edilmez.
    Lüzum yok çünkü buna.

1|0
    0|0
  • Bana göre insan mantığınıda yanına alarak kendi kararlarını uygulamali yanlış da olsa bu şekilde daha olgunlaşır ve aynı hatayı yapmaz acı cekmek de hayatın bir parçası

1|0
    0|0
  • Anneni dinle😊

1|0
    0|0
  • kendin zarar bile etsen en azindan bu benim kararim deyip kimseye itimat etmezsin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Annen haklı

0|0
    0|0
    • Kesin ve net.😊😊😊
      Peki neden?
      Mesela bir örnek üzerinden açıklasaydın hiç de fena olmazdı 😉😉😉

• Örneğe gerek yok anneler herzaman haklı bunu yaşadıkça görüyoruz ama son pişmanlık fayda etmiyor

• Belki annenin senin için verdiği kararlar, sana göre de doğrudur.

0|0
    0|0
    • Öyle olduğu durumlar da var şüphesiz ama olmadığı durumları kastettim ben çoğunlukla. 😉😉

Yükleniyor...