Türk devletleri birleşirse neler olur?

İrkçi veya türkçü degilim ancak bana cok mantikli geliyor tüm türk devletleri birlesse rum, cerkes, kürt, laz ve türkler baris ve kardeslik adi altinda bir devlet altinda toplansa nolur iyi kötü yanlari nelerdir mesela kürdistan bence basarisiz bir proje bu daha mantikli irk gözetmeksizin sadece kardeslik üzerine yeni yasalar la birlikte tüm devletleri birlestirmeye calisan bir lideriniz olsa neler olurdu ben hep bunu hayal ediyorum sizce iyi olur muydu?

Güncellemeler:
Hangi irktan mensup varsa görüslerini yazsin ben kötü bir tarafini göremedim

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• öyle bir şey olmaz ki

1|0
    0|0
    • Olmaz dersek olmaz tabi liderlik vasiflarina uygun zeki biri bunu yapabilir bence sonucta kardes devletler biraraya gelmelerine neden imkansiz gözüyle bakiliyor veya halk bu görüse neden sicak bakmiyor?

• Teşekkürler. Bu kadar kısa süreceğini sanmıyordum

• Rica ederim👍.

En İyi Kız Görüşü

• liderlik vasıflarını tam anlamıyla yerine getiren bir liderle mükemmel bir proje olurdu

1|0
    0|0
    • O lider kim peki?

• Kesinlikle ama benim bu görüsümü özellikle kürt arkadaslarim irkcilik olarak görüyor kardesce baris icinde yasanilmaz miydi?

• @TrueBloodYeniden o lider henüz bu ülkede yok ama en büyük potansiyelin Erdoğan olduğu kuşkusuz. Zihniyet bakımından yorumlamıyorum tamamen objektif olmaya çalışıyorum, diğer siyasetçilere göre liderlik ruhu daha ön planda

Erkekler Ne Diyor 8

• öyle birşey olmayacak

1|0
    0|0
    • olacak demedim olsa nolur dedim

• Neden bölünürler ayni irktan insanlarin anlasmasi bile bu kadar zor mu?

• Türk milleti en aptal milletlerdendir. Çünkü kaç sefer birleşme şansı olmasına rağmen bir birini didiyorlar hep

• Kürdüm

1. Böyle birşey imkânsız
    2. Birleşirse bile ülke ismi Türk değil İslam devleti olmak zorunda.
    3. Kurdistan başarısız bir proje değil bağımsızlık yakın Allahın izniyle

1|0
    0|0
    • Kardeşim kürdüm filan diyon sorun yokta sizin amacınız Türkiyeyi mi yıkmak yoksa Suriyede barzani bağımsızlığı ilan ederse oraya mı gitmelisiniz ki zaten Türkiye bunu destekliyor Musul ve kerkükte türkiyeye kalacak

• İsimlere neden bu kadar takiliyorsunuz ki önemli olan birlesmek ipler ele alindiginda halkla ortak bir kararla baris isimli bir devlet bile kurulabilir yillardir türk kürt beraber yasadi kürtlerin cogu da kürdistani istemiyor zaten basarisiz cünkü menfaat üzerine kurulmus bir proje hep beraber ortak bir isimle daha bariscil yasanamaz mi illede kürdistan mi? asimile olmayacaksiniz merak etmeyin adiniz hep yasayacak türk de kürt de cerkes de laz da bu böyle

• Her milletin kendi devletini kurma hakkı vardır , proje proje diye diye saçmaladınız yeter artık bize ne israilin amerikanın projesinden? Bizim liderlerimizim cephede ön sırada çocukları savaşıyor İsrail Amerika projesi yaftası yapıştıranların çocukları bedelli askerlik yapıyor asıl sizler ABD İsrail uşağısınız , Senelerdir sövdügünüz İsraille bile barış yapacak kadar adisiniz karaktersizsiniz , Kurtuluş Savaşından sonra Kürtler yok sayıldı , kurulacak ülke ortak isim barındırması gerekirken Türkiye konuldu böyle mi sizin sözde Kardeşliğiniz? Yoksa Kürtleri sırtından vuracak kadar kalleş misiniz?

• Kardeşim haberleri ne kadar takip ediyorsun bilmiyorum ama müslüman pahtı kuruldu Türkiye dahil 40 tane filan ülke var ondan Türkiyeye ses cıkaramıyorlar zaten yemiyor :)

1|0
    0|0
  • super ülke olur kesinlikle!..

1|0
    0|0
    • Peki bu irkci bir söylem mi? kürt, laz, cerkes arkadaslarim biraz tepki gösteriyorlar bu fikrime

• hayır asla ırkla hiçbir alakası yokdur isterlerse onlarda birleşsinler bakalım zaten biz türkler hepimiz aynı soydan geliriz kökümüz bir...

• zor ya çok ulus yönetmek günümüzde imkansız gibi çünkü ortak bağ bulmak zor

1|0
    0|0
    • Türk irkindan hepsi , suriyeli insanlarla yasamak daha mi kolay sonucta onlarda ayri bir milletten ama yasaniyor ayni irktan insanlarla neden yasanmasin yönetilmesin?

• Harika olur ama birleşme ihtimali imkansıza yakın

1|0
    0|0
  • Dünyanın tek gücü oluruz.

1|0
    0|0
    • Tarihte türkleri ilk metehan sonra cengiz han bir çatı altında topladı. 3. defa bir araya geleceklerine inanıyorum.

• Türk kürt cerkes rum laz hristiyan müslüman 2016 dayiz ve herkes istedigi dine mensup olabilir benim felsefem baristir baris icinde yasamak esitlik hak ve baska milletden insanlari asimile etmeye calismamak barisa calismak kardeslige islamin anlami baristir zaten türkistan adi altinda bicok din millet yasayabilir osmanlida öyleydi cihana hükmederlerdi güclü ve bariscillardi bircok millet birarada yasadi..

• petrol zengini devletler elindeki krallığı bırakmak istemeyecektir. bu yüzden birleşmeye karşı çıkabilirler. bence devlet ismi türkistan değil islam devleti olabilir. düşünsene bütün türk islam devleti birleşip arabistan ismini alsa hoşuna gider mi? bu açıdan düşünmek lazım. diyelim ki türk islam devletleri birleşti. bu devlet herhangi bir milletin etnik kimliğini taşımamalı. bir bölge ismi de olabilir. sadece türk devletleri birleşse haklısın türkistan ismi olabilir.

• Birincisi bu saydiklarinizin hic biri turk devleti degil onu geçiyorum coğu devlet bile değil türk devletleri turkmrnistan azerbaycan kazakistan ozbekistan

0|0
    0|0
    • Kirgizistan bunlardir turk devleti Türkün Türkten baßka dostu yoktur

Kızlar Ne Diyor 2

• Birleşemez birleşmeye kalktığında daha çok ölümler olur

1|0
    0|0
    • Neden peki?

• Kimler istemez peki?

• Dünyada gücü elinde tutanlar

• Türkistan olur

1|0
    0|0
    • Peki olursa eger icinde yasayan kürtler cerkesler lazlar kkisaca bircok milletten insanlar bu fikre sicak bakarlar mi yoksa irkcilik gibi mi görürler? osmanlida bircok millet baris icinde yasamis imkansiz mi?

Yükleniyor...