Hiç engelli tanıdığınız oldu mu? Nasıl bir kişilikleri var?

Engelli deyince direk akla, sandalyede ki kişiler gelmesin. Herhangi bir engeli olan birisi.
Nasıl bir hayatları var, nasıl bir kişilikleri var hiç dikkat ettiniz mi? Diğer insanlardan farklılar heralde.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• oldu evet.

özel eğitim kurumunda uygulama ögrencisiydim.
    down sendromlu otizmli sizofrenik belirtiler gösteren cocuklarla ki en kücüğü 20 yasında- çalısıtım

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• hayır tanımadım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bis türlü tanıdık var otizmli olsun zihinsel engelli veya Down sendromlu biri. Ama çoğu çocuk. Hayatları çok kapalı kısıtlı arkadaş yok

0|1
    0|0
  • Engelleri kişiliklerini etkilemiyor normalde herkes gibiler yani, sadece hayata farklı sekilde turunuyorlar. Sağır olan çocuklarla gönüllü çalıştım hepside pırlanta gibiydi tek fark işaret diliyle iletişim sağlarlar.

0|1
    0|0
    • Duymuyor deseydik daha guzel olurdu sanirim :)

• *İşitme engelli

• @CikletPrensesii Deaf'in kelime anlamı direk sağıra çıkıyor yabancı olduğum için çeviriyorum çoğu şeyi, türkçem zayıf o an aklıma gelmedi böyle yazmak zorunda kaldım 😊 hatırlattığın için sagol

• Çok oldu, lisede stajımı rehabilitasyon merkezinde yaptığım için onlarca engelli öğrenci gördüm ve tanıdım. Onun dışında kardeşim de zihin engelli. Elbette diğer insanlardan farklılar. Fakat bunlar seni korkutmasın. Sadece hayatları bize göre daha zor.

0|0
    0|0
    • Yok kesinlikle korkutmaz cunku bende cok iyi biliyorum nasil birsey oldugunu :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...