Bazı kapalı kızlarımız biraz kendilerine çeki düzen vermelidirler. Başkalarına koz vermelerine nasıl bakıyorsunuz?

Erkeklerle olan diyaloğunuzda, yaşantı biçiminizde, sanal arkadaşlıklarda, her konuda dini kötü gösterecek bir şey yapmamanız gerekir. ""Kapalılar bile neler yapıyor"" lafını söylettirmeyin kimseye. Siz boşlukta olan kişilere örnek bir birey olup, dine bağlılığınızı gösterip teşvik etmeniz gerekir. Şimdi çıkacak biri ya da birileri daha önce de bana birinin dediği gibi """kapalılar da insan bizim de nefsimiz var""" gibi laflar kullanacak. Bunu şeytani cümle olarak düşünüyorum. Hiç birimiz belki dört dörtlük değiliz ama dine bağlı gözüken bireylerimizin daha dikkat etmeleri gerçeğini de unutmamamız gerekir diye düşünüyorum. Hem dine bağlı görünüp, hem de elalemle cinsellik konuşmak, açık saçık fotoğraf atmak müslümanları kötüler. Zaten islamın üzerine oyunlar oynanıyor. Bazı sitelerde kapalılılığı kötü şekilde gösteriyorlar. Onlara fırsat vermeyelim, nefsimize yenilmeyelim arkadaşlar biraz daha dikkat edelim! Şeytana uymayalım ahiretimizi kurtaralım.

KS sakinleri siz bu konuya nasıl bakıyorsunuz? Fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Güncellemeler:
Bunu cinsel yaşam kategorisine alan kim? Moderatör arkadaşlar müdahale eder misiniz?
Güncell.

0|1
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kardesim, Müslüman, Dinine bagli kadinlar, kizlar zaten giyinmesini biliyor, o senin bahsettiklerin, kisiliksiz, karektersiz kadinlar, kizlar, kendini kapatarak sadece haketmedigi saygiyi, ilgiyi bekliyor, asaglik duygusunu gizliyor, kapanmak onlar icin sadece bir maske..
    Ama malesef dedigin gibi, Dini inanci icin kapanan, melek gibi iyi niyetli, inanan kadinlarin kizlarin adlarini o bahsettigin cahillere kötüye cikariyor..

0|1
    0|0
    • Zaten kardeşim bunların içinde süs için kullanan var, kötülemek için islamla alakası olmayan kişiler de var, bir de nefsine yenik düşenler de var. Ayırt edebilen eder ama toplumumuzda ön yargı çok olduğundan dolayı bu durum çok büyük bir sıkıntı. Sonumuz hayrola.

• Aynen katiliyorum.. Sorun aslinda onlarda degil, asil sorun onlarin o durumunu görüp bakin kapalilar aciklardan daha kötü demek icin firsat bekleyen namussuzlar..

Kızlar Ne Diyor 3

• herkesın nefsı var ınsan oldugumuz ıcın herkes hataya meyıllı sadece ortuyu tasıma sorumlulugunun bılıncınde olmak gerekir. her muslüman teblıgcıdır. her ne kadar aksı yone sapmalar ınsanlar arasında fazla olsa da, elımızden gelen teblıgı yapmamız lazım vesselam.

0|1
    0|0
    • Tabi ki herkesin bilinçli şekilde hareket etmesi gerekir ve ettirtmemiz gerekir. Dediğin o sorumluluğu herkes beceremiyor.

• bılıyorum. ben mesela cok dısarı cıkan bırı degılım ve bu tamamen kendı tercıhım. mesela ayda bır ıkı kere banka ıslemlerım ıcın cıkarım ya da acıl ıhtıyac hastane vs. bıze hadiste yapılan tavsıye fıtne donemınde dısarı mumkun oldugunca az cıkmamız cunku ya gunah ıslersınız ya da gunaha sahıt olursunuz veyahut goz zınasına sahıt bırakılırsınız. yanı kar degıl zarar olarak donuyor. o yuzden rıske gırmemek lazım.

• Aynen öyle erkekler için de aynı şekilde.

• Cinsellik kelimesi geçtiği için almış olmalılar.
    Lakin sorunun o konuyla alakası yok!

0|1
    0|0
  • Hepsi değişik ve dar giyiniyor

0|1
    0|0
    • Ne yazık ki öyle ama dediğim gibi hepsi değil bazıları için geçerli bu. Usulune göre davranıp giyinen, davranranışları yerinde olan kardeşlerimizi ayrı tutarım.

Erkekler Ne Diyor 3

• dediklerine aynen katılıyorum kardeşim yalnız şimdi sen böyle yazdın ya bak kadınları kısıtlıyor falan filan diyecekler, velhasıl diyecekler de diyecekler kardeşim Allah ne der? tek derdimiz bu olsaydı, şimdi kapalı hanım kardeşlerimiz de eline beline diline hakim mümin aslan delikanlı erkek kardeşlerimiz de bu dilleri yılan dilinden farksız saldırganların zehirlerine maruz kalmayacaklardı, huzurlu mesut bir şekilde yaşıyor olacaklardı. Ama bu da imtihan kapalı kardeşlerimiz de erkek kardeşlerimiz de kendilerine dikkat etmeliler

0|1
    0|0
  • Onlara süslüman diyorum ben.
    Kendini bilen biliyor ve ona göre hal ve hareket takınıyor.
    Burda gizlenince herşey gizli kapaklı kalıyor sanan süslümanlar oldukça fazla..

0|1
    0|0
  • yalandan müslüman olunca böyle oluyor işte. ihale müslümanı, rant müslümanı, para müslümanı, kar payı müslümanı. say say bitmez

0|1
    0|0
Yükleniyor...